Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

КАТ

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 22 ноември 2011 - 10:46

Колеги, много търсих, но не намерих тема за "Бракуване на МПС" :unsure:
Молбата ми е - някой знае ли, след като колата ми е с хасковска регистрация, дали може след като я сдам в НАДИН, да я отпиша в КАТ-София (понеже живея в София, но по лична карта се в водя в област Хасково), или трябва да ходя до Хасково?
Иначе видях, че нужните ми документи са
---------------------------
Бракуване на МПС
- плащане на дължимите данъци и такси до момента на бракуването
- квитанцията за платения данък, контролния талон и регистрационните табели на МПС се представят в КАТ
- копие на издадения документ от КАТ се представя в сектор „МДТ”
- попълва се декларация по образец за отписване на МПС.
--------------------------


Всяка информация ще ми е полезна :n055:
Отговори

dionisi снимка dionisi 22 ноември 2011 - 11:09

Колега съмнява ме, че ще можеш да я бракуваш в София при положение че е с Хасковска регистрация. Пролетта бракувах една кола в КАТ Враца и процедурата беше следната:

1. Отиваш в КАТ и попълваш 1 молба за бракуване (която струва 3-4лв), в която има точка дали колата е предадена на вторични /трябва документ за това/ или я държиш в частен двор/гараж, ако е второто трябва да посочиш адрес. Аз мойта я държа все още в един гараж и не съм я предал за желязо.

2. Чакаш на опашка за гишето където трябва да върнеш номерата и малкия талон, мисля че трябваше и квитанция за платен данък от предишната година. На големия талон само пишат с перманентен маркер БРАКУВАН и дата и ти го връщат.

3. Отиваш в данъчното с голямия талон, отписваш я и ти калкулират до този момент на годината колко данъци дължиш, т.е. не дължиш данък за цялата година - след това с бележката отиваш на касата и плащаш данъка.

4. Прибираш някъде документите и това е :)

В общи линии е това както и ти си го написал.

Поздрави.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 ноември 2011 - 11:16

Колега,
не съм бракувал кола, но покрай едни случки наскоро ще ти кажа, че КАТ София си кореспондират с провинцията само с писма. За да смениш името на човек с книжка издадена от друг град плащаш такса за да ти докарат досието до София с куриер, защото наще не знаят нищо за него...
По тази логика, смятам че ще те пратят там с номерата и бележката от Надин...
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 22 ноември 2011 - 11:49

<_<
Благодарско за бързите отговори, явно след НАДИН ще се пътува до Хасково...
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 15 декември 2011 - 08:22

Та значи, уговорих с една фирма (да не правя реклама, но не беше НАДИН) да ми изкупи кадетчето, при което ми казаха цена - 370 лева чисто, ако всичко си й е на мястото...
Та дойдоха с 'камиончето' в уреченото време, дръпнаха ми количката, дадоха ми тези документи + номерата ми

Публикувано изображение

и от там, аз дуфтата с Хафтобуса към Аскуу ;) от там в КАТ ми взеха 3,50лв., дадоха ми две бележки (които забравих да снимам) с които отидох на друго гише, на което са дават двете бележки + едното копие от фирмата, бракувала автомобила и с КАТ се приключва(забавих се не повече от 10минути), от там в общината се дава и другата бележка и вече офицялно съм отново пешеходец :(
Отговори

Госткадет1.4_* 13 февруари 2013 - 14:28

Днес бракувах стария Опел (в София), как става:
Стъпка първа: отивате в КАТ-Дървеница със следните документи: 1.Регистрационен талон (голям и малък), в моя случай стария хартиен талон; 2. Регистрационни табели – 2 бр, в моя случай откраднати (бях подал сигнал в местното РПУ за откраднатите номера), 3. Лична карта.
Редите се на опашката пред „Компютърна зала” (намира се преди каналите вдясно) и когато ви дойде редът подавате талоните и личната карта на служителкта, която ви оформя на място Заявление за бракуване. Казах, че нометрата са откраднати. Пак там на касата плащате 3 лв такса. След това отивате на гише 45,46 (намира при регистрационните номера), където подавате заявлението, талоните и връщате регистрационните табели, на мен не ми ги искаха. Талоните се перфорират и връщат, на старите талони слагат печат „Унищожен” и с химикал записват датата и че МПС-то ще се съхранява в частен имот. На гърба на заявлението собственоръчно пишете, че МПС-то ще се съхранява в частен имот и се подписвате. Времетраене с чакането по опашки: 60 мин.
Стъпка втора: Правите ксерокопие на талоните и отивате в общината (там където плащате данъка на МПС-то) и попълвате Декларация за отписване на МПС. Там, където плащате данъка подавате и ксерокопието на талоните и въпросната декларация (плащате и данък, ако не сте го платили за изминали години). Прибирате си талоните и ги пазите отговорно. За настоящата (2013) година начисляват данък до дата на унищожаването на МПСТ-то (в моя случай за януари и февруари). Времетраене: 10 мин. Успех!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg