Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с газова

D22DJ снимка D22DJ 19 юли 2008 - 00:12

Здравейте, питането ми е следното.


Мотора е 1.6. с еднокамерен карбуратор и изпарител Stargas. От няколко дни просто колата не върви на газ, на бензин е нормално всичко. Та към същинският въпрос:
при затапване с ръка на входящият въздух към филтърната кутия няма абсолютно никаква промяна в работата на мотора, къде да търся проблема, защото за мен тази липса на мощност е пряко свързана с този факт.


Поздрави на всички!
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 19 юли 2008 - 00:45

 D22DJ, на Jul 19 2008, 01:12 AM, каза:

Здравейте, питането ми е следното.


Мотора е 1.6. с еднокамерен карбуратор и изпарител Stargas. От няколко дни просто колата не върви на газ, на бензин е нормално всичко. Та към същинският въпрос:
при затапване с ръка на входящият въздух към филтърната кутия няма абсолютно никаква промяна в работата на мотора, къде да търся проблема, защото за мен тази липса на мощност е пряко свързана с този факт.


Поздрави на всички!


Ами може да са доста неща като добре ще е да минеш Газ анализатор,където ще ти установят проблема,но според мен си иска центровка на газ щом на бензин няма проблем.Но също така може да си сложил "хубава" газ и затова да ти прави номера.Пробвай да заредиш от друга газстанция да видиш дали ще има ефект.
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 19 юли 2008 - 01:39

 wrecked_pld, на Jul 19 2008, 01:45 AM, каза:

Ами може да са доста неща като добре ще е да минеш Газ анализатор,където ще ти установят проблема,но според мен си иска центровка на газ щом на бензин няма проблем.Но също така може да си сложил "хубава" газ и затова да ти прави номера.Пробвай да заредиш от друга газстанция да видиш дали ще има ефект.

Koлега значи тези двете неща отпадат, газ анализатора е най лесно, но нали затова е форума :unsure: чудя се дали филтърчето преди изпарителя не е запушено и да си пуска малко газ, защото след отвинтване на тройника с цял оборот почти не се усети разлика а преди това беше много съществена...по скоро на мен въпроса ми беше при какви обстоятелства и настройки такова запушване с ръка на притока на въздух не влияе грам на работата на мотора на газ?
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 19 юли 2008 - 07:18

 D22DJ, на Jul 19 2008, 02:39 AM, каза:

Koлега значи тези двете неща отпадат, газ анализатора е най лесно, но нали затова е форума :unsure: чудя се дали филтърчето преди изпарителя не е запушено и да си пуска малко газ, защото след отвинтване на тройника с цял оборот почти не се усети разлика а преди това беше много съществена...по скоро на мен въпроса ми беше при какви обстоятелства и настройки такова запушване с ръка на притока на въздух не влияе грам на работата на мотора на газ?


възможно е някъде по маркучите да имаш скъсване и да влиза неконтролирано въздух. обикновено има напуквания на маркучите точно преди скобите, които ги стягат. запали двигателя и както е на тихи, започвай да пипаш и мърдаш маркучите, през които минава въздух. Ако има пукнатина, при мърдането тя ще се отвори/затвори и ще чуеш рязка промяна в оборотите. Опитай.
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 19 юли 2008 - 09:05

 ОМЕГАДЖИЯТА, на Jul 19 2008, 08:18 AM, каза:

възможно е някъде по маркучите да имаш скъсване и да влиза неконтролирано въздух. обикновено има напуквания на маркучите точно преди скобите, които ги стягат. запали двигателя и както е на тихи, започвай да пипаш и мърдаш маркучите, през които минава въздух. Ако има пукнатина, при мърдането тя ще се отвори/затвори и ще чуеш рязка промяна в оборотите. Опитай.

Кои маркучи колега, тези за газта/от изпарителя към карбуратора/ ли? Ако за тях казваш , те са ОК?
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 19 юли 2008 - 09:32

 D22DJ, на Jul 19 2008, 10:05 AM, каза:

Кои маркучи колега, тези за газта/от изпарителя към карбуратора/ ли? Ако за тях казваш , те са ОК?


Колега дай малко повечко информация,като примерно на колко време е газовата уредба ?Сменяни ли са скоро мембрани на изпарителя ?Ако е стар този изпарител (по принцип им дават 100 000 км гаранция живот) като след това вместо да го ремонтираш да дадеш 50-60 си купи един нов като хубавите италиански БРЦ и Ловато вървят към 120-130 лв (може да си ги увеличили не съм проверявъл скоро как вървят) ?
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 19 юли 2008 - 13:16

 wrecked_pld, на Jul 19 2008, 10:32 AM, каза:

Колега дай малко повечко информация,като примерно на колко време е газовата уредба ?Сменяни ли са скоро мембрани на изпарителя ?Ако е стар този изпарител (по принцип им дават 100 000 км гаранция живот) като след това вместо да го ремонтираш да дадеш 50-60 си купи един нов като хубавите италиански БРЦ и Ловато вървят към 120-130 лв (може да си ги увеличили не съм проверявъл скоро как вървят) ?

Изпарителя не е на повече от 30 000. Не мисля че проблема е той/мембраните му защото загубата на мощност стана в рамиките на един пробег от 100км.
Отговори

The_Machine снимка The_Machine 19 юли 2008 - 13:21

 D22DJ, на Jul 19 2008, 02:16 PM, каза:

Изпарителя не е на повече от 30 000. Не мисля че проблема е той/мембраните му защото загубата на мощност стана в рамиките на един пробег от 100км.


Разгледай всички вакуумчета по двигателя - най-вероятно има някое скъсано - ако няма , правилно си се насочил - отвори газовия клапан и изчисти и изтупай (а най-добре подмени направо) филтърчето...

Изпарителя вакуумен или електрически е?

Успех!
Отговори

myzrael снимка myzrael 19 юли 2008 - 17:14

хора и аз се чудя за моята 1.4 с карбуратор има италианска газова и в Италия е монтирана.от известно време на светофарите ми гасне на свободна а на първа пак започва да гасне все требва да подавам леко газ.на бензин няма проблеми та къде е проблема?в движение като дам на свободна пак гасне ужас някъв.дайте съвет ма май е от готината газ сигурно така предполагам
Отговори

The_Machine снимка The_Machine 19 юли 2008 - 18:04

 myzrael, на Jul 19 2008, 06:14 PM, каза:

хора и аз се чудя за моята 1.4 с карбуратор има италианска газова и в Италия е монтирана.от известно време на светофарите ми гасне на свободна а на първа пак започва да гасне все требва да подавам леко газ.на бензин няма проблеми та къде е проблема?в движение като дам на свободна пак гасне ужас някъв.дайте съвет ма май е от готината газ сигурно така предполагам


По-скоро е от готината настройка... :) :unsure:
Отговори

myzrael снимка myzrael 19 юли 2008 - 19:19

 The_Machine, на Jul 19 2008, 07:04 PM, каза:

По-скоро е от готината настройка... :) :unsure:


ма преди го нямаше този проблем.бяхме тогава да сложат стикер на газовата провери пича за течове нищо и нямаше.ма зе да прави този проблем.нищо не е връткал. :(
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 19 юли 2008 - 23:07

 The_Machine, на Jul 19 2008, 02:21 PM, каза:

Разгледай всички вакуумчета по двигателя - най-вероятно има някое скъсано - ако няма , правилно си се насочил - отвори газовия клапан и изчисти и изтупай (а най-добре подмени направо) филтърчето...

Изпарителя вакуумен или електрически е?

Успех!

Вакумен...маркуча за вакума трябва да е взет от всмукателният колектор на 4-ти цилиндър нали?
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 20 юли 2008 - 00:20

 myzrael, на Jul 19 2008, 08:19 PM, каза:

ма преди го нямаше този проблем.бяхме тогава да сложат стикер на газовата провери пича за течове нищо и нямаше.ма зе да прави този проблем.нищо не е връткал. :(


Ами едно време беше хубаво ама това време си отминава лека по лека и в твоя случай колата е дала проблем.Газ анализатор минавал ли си скоро ?Добре ще е да закараш автомобила да го видят специалисти,а не "кварталния" майстор :) .
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 20 юли 2008 - 21:29

 The_Machine, на Jul 19 2008, 02:21 PM, каза:

Разгледай всички вакуумчета по двигателя - най-вероятно има някое скъсано - ако няма , правилно си се насочил - отвори газовия клапан и изчисти и изтупай (а най-добре подмени направо) филтърчето...

Изпарителя вакуумен или електрически е?

Успех!

Вакумен...маркуча за вакума трябва да е взет от всмукателният колектор на 4-ти цилиндър нали?
Отговори

кадет_1.6 снимка кадет_1.6 20 юли 2008 - 22:47

Колега аз съм имал същия проблем със загубата на мощност, дори след време ми отказа да запали изобщо. Причината беше във филтърчето на клапана на газта. Просто това гориво в нашата мила родина е толкова натъпкано с графит че няма на къде. На всеки 6000 хиляди километра го сменям и винаги е претъпкано. А след това карам нова кола :unsure: докато не ги навъртя отново разбира се.
Успех искрено се надявам и на теб това да ти е проблема иначе отиваме по надълбоко. А пък филтърчето като цена варира от скромните 1,50лв до "главоломните" 2,50лв :fire:
Отговори

The_Machine снимка The_Machine 20 юли 2008 - 22:54

 D22DJ, на Jul 20 2008, 10:29 PM, каза:

Вакумен...маркуча за вакума трябва да е взет от всмукателният колектор на 4-ти цилиндър нали?


Няма проблем и оттам да е взет :)
Провери ли си маркучетата? Клапана?
Отговори

myzrael снимка myzrael 21 юли 2008 - 10:21

баси колата на газ на място заковава 400-500 оборота само и се тресе.от кво ще е утре ще я вивим ма все пак ;)
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 25 юли 2008 - 17:11

 myzrael, на Jul 21 2008, 11:21 AM, каза:

баси колата на газ на място заковава 400-500 оборота само и се тресе.от кво ще е утре ще я вивим ма все пак ;)

С тия петстотин оборота на тихи аз си покарах колата около месец, но двигателя така тресеше, че се уплаших да не скочи от коша. Не смеех да отворя капака та да не ме челоса. После да си ходя с релефен надпис на челото DOHC. :thd: Високите, разхода и вървежа си бяха по старому, но като въртя болта за тихите на изпарителя и нищо, никаква реакция. Та смених компютъра - 100 лв. от моргата и оборотите "заспаха". Нищо де, при тебе може да е по-евтина причината.
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 27 юли 2008 - 19:18

 The_Machine, на Jul 20 2008, 11:54 PM, каза:

Няма проблем и оттам да е взет :)
Провери ли си маркучетата? Клапана?

Последната седмица бях на почивка с друга кола и затова не съм писал нищо...маркучите са наред, вакума при мен се взима отзад на смукателните тръби/от1.6 моно са/, остава филтърчето, ще го сменя и ще пиша какво се случва
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg