Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Как да намаля мощността

Allexander снимка Allexander 13 юни 2007 - 19:49

Привет. Може за повечето потребители да се стори глупав въпорса ми, но все пак ще попитам :)
Опелчето ми е астра 94та година, 1.6 16v , 101 кончета. Та въпроса ми е, има ли начин да намаля разхода на автомобила, като примерно се намали количеството на подаваното гориво. Например да намаля мощността с около 20 коня. Предполагам всичко свързано с подаването на гориво опира до компютъра и няма да е много лесно да се направи но все пак ако някой даде съвет някакъв...

П.П. Не можах да намеря подобна тема за това пускам тази.
Отговори

Stoil снимка Stoil 13 юни 2007 - 20:05

мани майтапа, ама ти ставам фен...

то 100 коня кво са, при това на 13+ години / и не се знае колко са останали все още / пък ти искаш да ги намаляш - ПЪРВИЯТ ПОДОБЕН СЛУЧАЙ тук във форума!!!

освен това кой те е излъгал, че по - малкото коне са = на повече икономия / голяма заблуда /.

ако все пак си решил, че искаш икономична кола, продавай астрата и си купи една корса 1.5 ТД...
Отговори

omega91 снимка omega91 13 юни 2007 - 21:10

е наистина такава тема няма :opel_forever:

и заставам зад мнението на колегата преди мен
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 13 юни 2007 - 21:17

Прави са колегите. :opel_forever:

Има други по-добри методи за икономия, като по-бавно ускоряване, по-ниска скорост на магистралата, по-плавно боравене с педала на газта, избягване да се кара колата в час пик и т.н.

Ама ако си мислиш, че ще намериш един потенциометър с който да въртиш и да променяш конете на колата, има да почакаш да го направят.
Отговори

peterl снимка peterl 13 юни 2007 - 21:36

Сложи си газ или метан.На теб колко ти харчи?
Отговори

John снимка John 13 юни 2007 - 22:00

Колко харчи колата, ако е голям разхода първо провери да няма някакъв проблем, примерно с температурния датчик, ламбда сондата, и пр.
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 юни 2007 - 22:26

И моят съвет е да пробваш да караш по-плавно а не да я скопяваш.
Отговори

Gadnyara снимка Gadnyara 14 юни 2007 - 00:31

Не, не нападайте колегата. Сигурно е карал газирана кола....или е слушал за такива - оттам му идва питането дали става номера и при бензинов мотор - свиваш еквивалентите на тройника и винта за "богат-беден" и колата едвам вдига 120, но харчи 7 гаС смесено! С бензина /впръсващи с-ми/ това става много трудно и си мисля, че цената за преработката ще е мноого голяма - трябва да се пипа ECU най-малкото....
Колега, просто сложи газова у-ба, казаха ти го - тогава има лесен начин така да скопиш мотора, че да не можеш да тръгнеш.... . Аз лично много съжалявам, че стана драстична разликата бензин/газ, в момнет в който карам трактор...с цена на газьола 1.8-1.9лв.
Сериозно,
Слагай газ - струва си...щом 100-коньова ти идва мощна, газта ще я оправи!

П.П. Не познавам човек, който иска да кара по-маломощна от текущата си кола - ти си първия...
Отговори

Piron45 снимка Piron45 14 юни 2007 - 06:16

 Myyy, на Jun 13 2007, 11:24 PM, каза:

Мушни за проба една тухла единичка под педала на газта.



Ха, Ха, това с тухлата ми хареса. Добро решение ако колегата има тежък крак.

При положение че компа компенсира ако има някаква промяна в състава на сместа наистина най вероятното решение на твоя въпрос е ГАЗ . На моята и сложих газов инжекцион Фобос който има три възможности за каране : Нормален режим, Икономичен, и Спортен. На икономичния режим сваля разхода до 2 литра и ще получиш точно ефекта който искаш.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 14 юни 2007 - 10:41

Аз като пътувам надълго слагам тухлата върху педала.Белгийските магистрали са идеални за целта.Тука за макс 200км нема сми...
Отговори

Race`` снимка Race`` 14 юни 2007 - 22:11

Тва наистина е пълна глупост! Да се намалят конете много интересно решение и както каза колегата те вече не са 101 отдавна ама в кой век си за да мислиш подобна тъпотия, че като се намалят конете разхода пада! Хората си увеличават мощността и разхода им пада, а тук виждаме обратното :opel_forever: Аз си купих корса 1,5 тд за да имам да си карам по икономично, ама дай сега да я намаля да стане 35 коня, че да почне да гори 2 на 100км :rotfl:
Отговори

Allexander снимка Allexander 15 юни 2007 - 22:43

Мерси на тези които дадоха съвети. Пък на тези които се присмиваха: :opel_forever: :wall:
Отговори

John снимка John 16 юни 2007 - 01:51

Моля, няма за какво. Ето още нещо - гледай да не караш на повече от 3500 оборота на която и да е предавка - ще ти падне разхода с около литър.
Отговори

Tundertor снимка Tundertor 16 юни 2007 - 11:32

 John, на Jun 16 2007, 02:51 AM, каза:

Моля, няма за какво. Ето още нещо - гледай да не караш на повече от 3500 оборота на която и да е предавка - ще ти падне разхода с около литър.


:opel_forever: А, то принципно си е така, ама мислиш ли, че човек, който иска да намали мощността на кола 1.6 16v (!?!), щото му дава висок разход, стига някога дори до 3500 оборота на предавка.
Иначе до колегата Allexander, аз също съм със 101 коня и не ми стигат, ако искаш, отвържи трийсетина от твоята конюшна и ще ги приема в моята:) Майтапа настрана, 1.6 16в е доста икономичен двигател (макар и слабичък според мен), когато не се реже и мисля, че с него спокойно в Добрич ще можеш да докараш разход 7,5 - 8,5 (аз в софия миналата седмица от пълно до пълно го засякох 8,5, но това се е случвало само веднъж, иначе сега лятото ми е 9-10). Ако се зачетеш във форума ще видиш, че малкият двигател не е задължително еквивалентен на нисък разход (проследи примерно колко дават 1.4 екотеците 90 конски сили). Аз за пример гледам на брат ми Вектра Б 1.8 116 коня, ми той като не я напъва и почти ми стига моя разход. Абе мистерия с две думи. Поздрави!
Отговори

peterl снимка peterl 16 юни 2007 - 12:30

Малкия двигател има ниско КПД
Отговори

Race`` снимка Race`` 17 юни 2007 - 01:21

 peterl, на Jun 16 2007, 01:30 PM, каза:

Малкия двигател има ниско КПД

Има истина в това нещо !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg