Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Вдигане на максималната скорост по магистралите?!

qwer6 снимка qwer6 13 декември 2011 - 20:09

На АМ "Люлин" ( Ускорителя на Елементарни Частици :) ) 140км/ч не се усещат, освен ако нямате криви джанти или лош баланс на гумите.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 13 декември 2011 - 20:20

и съм ЗА и съм ПРОТИВ!
Пътищата ни са отвратителни за високи скорости.От тази гледна точка съм против идеята.Като допълнение ще кажа,че за съжаление културата ни на шофиране не е от най-високата в сравнение с тази като цяло в европейският съюз.
Иначе ДА подкрепям идеята при достатъчно строг контрол и най-вече създадени необходимите условия за скорости и доста над 140 км/ч
Тези 10 км/ч от горе на сегашното ограничение няма да преобърнат каруцата но ако не се научим поне малко на култура от към шофирането в някои ситуации могат да са фатални.
Нека не се засягат колегите,че слагам всички под един знаменател(включително и себе си) но много са малко хората,които шофират внимателно.Не казвам,че не правят нарушения а,че шофират колегиално към останалите участници в движението и без излишни рискове и да се доказват на магистралата колко са мъже зад волана.....
Отговори

Shades снимка Shades 13 декември 2011 - 20:22

Както винаги започваме нещата отзад напред и "на парче", но това си е типично за властта ... Както и да е. Реално новите участъци на магистралата дават възможност и за много по-висока скорост, която да не е опасна при едно разумно каране. Но само по-новите ... Докато магистралите са магистрали по цялата си дължина, а не в определени участъци, такова повишаване на максималната скорост е по-скоро ненужно. обаче тъй като при нас нещо вече построено, почти не се стопанисва, ще трябва да разчитаме на това, че шофьорите ще са като ходещи навигации със запаметени необозначени опасни участъци. Колкото за практиката да се слагат малоумни ограничения-хранилки, а да се игнорират наистина опасни участъци - не ми се започва, защото няма да се спра ... :smile3560:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 13 декември 2011 - 20:38

Изчетох цялата тема и ми направи впечатление, че доста от колегите говорят за пътищата в България, а тук трябва да разискваме само и единствено тази евентуална скорост по магистралите, а не за пътищата изобщо. Според мен тези 10 км в час повече или по- малко са абсолютно без никакво значение. Това не е някаква голяма разлика, за да спорим и да се джавкаме за тези мижави 10 км в час повече. Лично аз в по- младите си години често съм надвишавал разрешените 130, но през последните 2-3 години се забелязвам, че почти не надвишавам тази скорост. Това го правя най- вече, за да ми излезе по- евтино, т.е. да горя по- малко гориво. Защото всяко увеличение на скоростта с над 20- 30 км повече удря осезаемо в джоба. А дали е по- безопасно да караш със 130 или със 140- зависи от задкормилното устройство и сигурността на автомобила. С две думи- дали ограничението по магистралите ще е 130 или 140 е едно и също.
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 13 декември 2011 - 20:58

В Полша им вдигнаха максималната скорост по магистралите на 160(мисля че го приеха)и 110 на извънградско, Вие тук се дъвчите за некви си 10 км/ч отгоре като масово хората карат с до 20 км/ч превишение на скоростта по градски,междуградски пътища и магистрали,просто евентуалната глоба ще е по-ниска.За мен лично 150-160 км/ч ограничение би било добре за определени участъци от магистралата при подходящи атмосферни условия,но при сняг,валеж,поледици или калпав участък от магистралата с кофти настилка ограничението да е 100-110 например.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 13 декември 2011 - 23:07

Абе я стига глупости - сигурно повече от 60% от километрите ми са по магистрала тракия - перефектна е с изключение на 30 км преди пазарджик и 5-10 км преди вакарел.
Карате брички, за тях и 130 са много.... Имам и опел, имам и БМВ.... за БМВ-то 140 са нищо... дори не може да се изправи стрелката на оборотите...
Не искам заради 10 км/ч да си изгубя талона и да ходя да с разправям... искам да карам както ми харесва... не застрашавам никой, ако някой се е навил да изпреварва ще намаля и ще го изчакам... какво толкова после пак съм на 140...
130 км/ч са реално 121км/ч по GPS
в момента максималната скорост при която няма да те глобят е 139 км/ч по GPS което се равнява на малко под 150 по килоемтраж (реално километражите лъжат с около 8 км/ч при тази скорсот). За хубавите коли това не е проблем, гледам че повечето с толкова карат - около 140 км/ч по километраж, другите пестят гориво - и аз съм пестил на времето, сега времето ми е по важно....
10 км/ч ще им помогнат да стигна по бързо.. да с няколко минути, но на фона на пренебрежимо увеличение в разхода... струва си!
Най накрая мислещи хора в тази държава!!! След като махнаха безумните летища по магистралата (които сваляха средната ми скорост с 3 км/ч) тов е следващото добро предложение за магистралите!!!
Отговори

fanatic снимка fanatic 13 декември 2011 - 23:16

Според мен това е чисто популистко говорене. Първо не знам някой с мощна кола да спазва ограничението. Второ не знам да има повече от 500 км в цялата ни глупава държава с що годе читав път. Трето в повечето западни страни, където има ограничение то е 130 км/ч и то на 4+ ленти. По тия смешни магистрали наши 120-130 е напълно достатъчно. Според мен трябва да се харчат много пари за магистрали, те да са платени изцяло / и второкласните пътища да са добри обаче/ и да има 10 пъти повече камери... като цяло проблема е с мутрите на пътя- дали с Ауди, Мерцедес или Опел мутра на пътя е много опасно животно... повишаването на макс скоростта няма да махне кретените по пътя...


Междувпрочем където и да съм бил по Европа а още по малко на изток по емирствата никой не решава проблеми с увеличаване на макс скоростта.... а не е като да нямат коли...Това само глупава мутра може да го роди в понеделник сутрин...
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 14 декември 2011 - 02:14

Абе приятел никой не те кара да си гониш Рекорда с 140 км/ч,това все пак е максимално позволена скорост и повечето хора карат около тази скорост.Просто глобите ще са по-малки като караш с скорост до 149 км/ч.А относно безопасността по магистралите във връзка с повишаването на макс. допустима скорост с 10 км/ч надъли произшествията ще се повишът с повече от един процент.Твърдо ЗА.Даже и повече може.Тия ограничения са от преди 30 години,когато е имало само Москвичи,Жигулита и Трабанчета и понеже макс. им скорост е била 140км/ч ,ограничението е било 130 да не им гръмнат двигателите.Все пак вече сме в 21 век и колите са по надеждни и сигурни във всяко едно отношение
Мнението беше редактирано от vanko_xe: 14 декември 2011 - 02:15
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 14 декември 2011 - 07:31

 vanko_xe, на 14 декември 2011 - 02:14, каза:


Ама и ти си един хитър Петър... в ТОЗИ линк има таблица с ограниченията на скороста в Европейските държави. Много ми е чудно, след като всичките от тях имат по-хубави и повече пътища от нас и пак всичките карат по-нови коли, защо ограниченията и там са 130км. Примерно в една Италия която има страхотни магистрали и там е 130км./ч или викаш и там още от едно време от Жигулите и Москвичите?

Главния въпрос тук не е в разликата от 10км/ч. ами е по-скоро принципен и засяга много аспекти. Който е безотговорен и сега ще кара с 200, да е жив и здрав.

Пак ще кажа, че за нашите магистрали трябва да я свалят ограничението на 100км/ч. и на всеки 100м да има камера с радар!
Отговори

Марто снимка Марто 14 декември 2011 - 10:32

Хора , пак спорите за глупости. Става въпрос за максимална , никой не казва задължителна скорост. Да и аз имам примери от Европа. Холандия , която е супер равна като цяло и в асфалта на магистралата можеш да се огледаш и да си оправиш прическата е с ограничение 120км/ч . Ама така са си сметнали и явно ги устройва. И според мен е добра крачка вдигането на максималната скорост. И аз досега винаги съм карал с около 140 и пак ми се е струвало малко на моменти. Голям въпрос е и какво караш и какво имаш в главата. Както каза Симо на по-новите коли на 130 дори мотора не е в обороти. Има вече автомобили със 7 и 8 степенни скоростни кутии. Така че напълно подкрепям тези +10км/ч. Да има калпави участъци , но аз и сега понамалявам на тях.

P.S. И аз като Жоро това е едно от малкото предложения , които одобрявам на ББ.
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 14 декември 2011 - 10:44

 Liubeznia, на 14 декември 2011 - 07:31, каза:

Който е безотговорен и сега ще кара с 200, да е жив и здрав.

Пак ще кажа, че за нашите магистрали трябва да я свалят ограничението на 100км/ч. и на всеки 100м да има камера с радар!


Що пък да е безотговорен? Има толкова хора които карат бързо, НО с акъла си и знаят на кои места магистралата позволява високи скорости и на кои не. А тва със 100те км и камерите на всеки 100метра беше безсмислено... Да вярно е, че има лоши отсечки от магистралата, но има други които са прекрасни. То така или иначе не са много тия дето пердашат с 200. Предимно хората поддържат темпо от 140-160км/ч. Просто вече няма да има проблем когато караш със 150. Което си е супер... Не са нужни повече в БГ.
Отговори

vankis снимка vankis 14 декември 2011 - 11:07

Аз съм ЗА, ама никой не ме пита :Д Според мене обаче точно в този момент това си е чисто отвличане на вниманието и популизъм както каза един колега по-нагоре. Камери за средна скорост щели да слагат и такива , които следят за гражданска отговорност... връх на нахалството !
... и да има връзка между скоростта и пътната инфраструктура. Според мен най-голямата причина за катастрофите по пътищата са самите пътища- немаркирани, необозначени със знаци, пълни с дупки и неравности, непочистени зимата от сняг, лятото от пясък, необесопасeни :moderator:

ПС: Хубав ден на всички
Мнението беше редактирано от vankis: 14 декември 2011 - 11:10
Отговори

ГЕДРА снимка ГЕДРА 14 декември 2011 - 11:21

Не е лошо да се вдигне максималната скорост по магистралите, но ако може да се ограничи движението на "каручките", че представяте ли си какъв слалом ще е занапред?
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 декември 2011 - 11:43

 dj_simo_boy, на 13 декември 2011 - 23:07, каза:

...

Аз не карам коли като твойте, но съм напълно съгалсен. А хората без амортесьори, гуми и спирачки да карат и с 40 ако искат.

 ГЕДРА, на 14 декември 2011 - 11:21, каза:

Не е лошо да се вдигне максималната скорост по магистралите, но ако може да се ограничи движението на "каручките", че представяте ли си какъв слалом ще е занапред?

Ама защо е нужно да е слалом. Първо това е максимална скорост и никой не е задължен да си забие колата на 149 по километраж!!! Второ това не е толкова бърза скорост и даже и да настигнеш изпреваращи се тирове. Единият със 80 а др. със 100, това значи, че трябва да намалиш 40км за 200 метра, това може да стане само с отнемане на газта! Не е нужно да ги изпреварваш от дясно!!! И после пак си ускоряваш.

И пак казвам тези дето смятат, че е опасно да си карат в дясно с 90 и всичко ще е наред. Защото според мен хора тръгнали без гуми, окачване, спирачки а и ПАРНО ако щеш са по-опасни...
Миналият четвъртък бях тръгнал към Трявна и след околовръстното, където разбира се не беше почистено, имаше около 20 помляни автомобила, като имаше общо 4-5 места дет се бяха ударили. Та в задръстването пред мен една корса дет не можеше да тръгне по 10мин и съответно после спираше пак толкова. Нямаше парно и "караха" на отворена врата за да се отпотяват и само дет не слезнах да му надам шамарите на тоя...
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 14 декември 2011 - 11:53

Идеята за вдигане на скороста е доста добра.В някой държави има високоскоростни магистрали.Максималната скорост по принцип в повечето страни намиращи се на територията на европа е точно 130км ,макар че 90% от хората движещи се по магистралата не я спазват.Проблема тук е че по нашите пътища имитиращи магистрала от всякъде дебне опасност,животни,каруци,падащи камъни,дупки и още хиляди такива проблема(както и камери).В доста страни както споменах не спазват ограниченията на магистралите включително и аз.Е няма как в Италия на магистрала 120км,се движеха само тировете и по големите камиони и то в най дясното платно.Аз лично бях по средата и при каране от 150км ме изпреварваха все едно съм спрял.Така беше и в Гърция,до преди кризата.Да не споменавам че тук е още по окаяно положението с автомобилите.Там поне на всеки 10к километра ,хората ходят на профилактика по сервизите.
Отговори

Tonito снимка Tonito 14 декември 2011 - 12:07

 Sim, на 13 декември 2011 - 19:10, каза:

Какви и колко км магистрали имаме? Тракия около 270км за сега и Хемус около 180км. Състояние на пътното платно - Тракия- от София до Пловдив е като дунавски вълни. Витиня - много завои. Шумен-Варна - лоша настилка. Ако това е в германия, кой ще кара с 200км/ч?

Как ги видя тия 180 км.на Хемус?Не повече от 80 са.
Отговори

fanatic снимка fanatic 14 декември 2011 - 12:35

Питам вдигането на максималната скорост кой проблем решава. Трафик? Безопасност? Време?

Или сега като караш със 170 км/ч а ограничението е 140 а не 130 си 30 км отгоре а не 40 и за това глобата е по- малка...много стимулиращо.

Не съм по бавното каране, но въпроса е какви проблеми решава това вдигане.. според мен никакви на практика...
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 14 декември 2011 - 13:07

Аз съм ЗА и на 200,няма проблем,НО нека оправят Магистрала Хемус,защото в това и състояние повече от 130 си е чисто самоубийство на места,да се сложи навсякъде видео наблюдение и според трафика таблата да са дигитални и да се променя максималната допустима скорост!
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 декември 2011 - 13:26

 Виктор Станчев, на 14 декември 2011 - 12:35, каза:

Питам вдигането на максималната скорост кой проблем решава. Трафик? Безопасност? Време?

Ще узаконят 10те километра в които съм нарушение сега а и ми намалява времето, защото стигам по-рано до масата към която съм стигнал и мога да сядам да празнувам :icon_evil2:
Щегувам се, но смятам че това с караулките и Цариградско верно трябва да се оправи, защото сега стават нечовешки задръствания на входно-изходните точки...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 14 декември 2011 - 14:19

Положението е следното и никой не му пука за някъв кирлив българин и негова мутро-бегачка.

Международния канал за пренос на стоки Лондон - Калкута още в 1 курс се учи...Всичко друго е ташаци и прах за хората. Затова сме в ЕС затова ще вкарат и Турция и т.н по кратко време за пренос на пратката, намалени разходи и още много - мързи ме да пиша, има го в написано с хиляди по нета и още толкова по книгите.

Икономика и пари, ние сме ташак и сме трохи дето ни изтупват от трапезата на земята.
Правят се пътища само за "транспортните коридори" - нали само това чувате- ами това е - транспорт на стоки, за тях Европа дава пари, за другите пътища Р.Бюджет.
Ако някой се интересува, може да провери проектите са на обществено достояние.
Никой няма да ни пита нас за скоростта, решат ли я правят - телефона, Ако Шефе от днеска правите 200км/ч. Отговор:Слушам.
Ще слуша я иначе няма кой да го тупа по рамото...тъпа политика ама е така. Нищо не сме за Европа и всяко нещо което става става защото искат по големите от нас.

Така че и това със скоростта си е няква безмислена обществено обсъждаща се глупост.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg