Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra G не пали, гасне таблото, а при изваден ключ светят постоянно всички мигачи

Georgi_T снимка Georgi_T 11 октомври 2021 - 13:01

Здравейте, надявам се това е правилния раздел за пускане на тема, защото няколко човека след описание на моя проблем ми казаха че най-вероятно имам някакво окъсяване. Преди да опиша искам да спомена, че не разбирам особено от коли, а пък от електричество съвсем, за това ще опиша какво се случи точно с мойта Astra G (classic 2) 1.7 CDTI (Z17DTL1625825):

Такаа, паркирам си аз вечерта, никакви проблеми със колата, на другия ден отключвам и гледам паднал акумулатора но виждам, че фаровете ми са изключени, не съм ги забравил, и се чува едно цъкане... Един приятел идва, сменяме го с друг акумулатор Varta който той донесе, всичко точно, пали колата и аз слизам за да се кача до нас, вадя ключа и заключвам (без аларма и дистанционно, само механичния ключ) и гледам и 4-те мигача си светят постоянно без да мигат и при положение, че всичко е изключено. Викам си, сигурно от това е паднал моя акумулатор, нещо може с аварийките да има проблем, разцъках бутона - няма разлика. Пробвам пак да запаля колата, даде контакт, но като завъртях ключа до край, само се опита, присветнаха всички светлини на таблото и угасна. Забелязах също че като пусна на контакт не светва лампичката за подгревните свещи.

Откачих акумулатора да не падне и този, защото още светеха мигачите и оставих нещата така, защото трябваше да пътувам вече спешно, и след няколко дни като се върнах, реших да пробвам пак защото приятели ми казаха че може от влага да дава някъде на късо (около седмица преди това бяха прани седалките, но не беше мн топло и наистина имаше влага при задните). Пробвам пак, свързвам акумулатора, тоя път не светят постоянно мигачите, работят си аварийките, като дам контакт присветва лампата за горивните свещи, макар че обикновено се задържа около 2-3 секунди преди да угасне, сега е просто за момент, но за съжаление пак не пали.

Допълнително инфо - преди месец се наложи в един сервиз за аларми да ми откачат модула, защото (не се смейте моля :D ) си бях изпрал панталоните със все дистанционното за алармата, а тя беше включена. Та хората в сервиза просто откриха че модула е закрепен долу-вляво под волана където са всичките бушони и т.н. и просто кръцнаха жицата, но след това около месец съм си карал без никакви проблеми, само с механичния ключ, работеше си централното заключване и т.н...

Та въпроса ми е дали някой има идея какъв тип е проблема, за да знам като викна репатрак или някой да ме тегли дали да я водя на авто електричар, или може да е нещо друго и да се разкарвам напразно?
Или пък ако знаете някой електричар, който мога да извикам на място да огледа поне да каже дали е някакъв електро проблем с окъсяване или е нещо по-сериозно? (Става на въпрос за София, кв. Гео Милев)

Ще съм благодарен на всякакви съвети!
Мнението беше редактирано от Georgi_T: 11 октомври 2021 - 13:31
Отговори

Georgi_T снимка Georgi_T 12 октомври 2021 - 10:54

Ходих днес при един чичка дето се занимава с акумулатори, с пробване на всички бушончета се оказа че някоя от лампичките на габаритите дава на късо и съответно през нощта ми пада акумулатора... за останалите странни ефекти незнам дали са нормални при паднал акумулатор, но поне сега пали и мога да я карам, пък ще я оставя на майстор в скоро време да погледне габаритите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg