Опел Клуб България: Нов акумулатор VEBER - пълен скрап ! - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Нов акумулатор VEBER - пълен скрап ! Не купувай акумулатор VEBER online!

#1 Потребителят не е активен   seaubo 

• Ходи на курсове...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Astra J А16XER
  • Регистриран: 15.08.2011

Публикувано: 08 май 2019 - 11:18

Искам да споделя как се минах като реших да купувам евтин акумулатор он лайн:
Сайтът е : Акумулатори VEBER - поръчка само по телефон : 0895 074764 .
Акумулатор VEBER OPREMIUM LINE 64 Ah , (EN) 610 A ,Silver Technology .Уж били германски ,явно фалшиви условия за гаранция.......
Пратиха ми го на следващия ден по "ЛЕО експрес "- получих го без капачки на полюсите и с разкъсана
изцяло опаковка. Занесох го в къщи ,без да го слагам на автомобила, замерих го с Battery tester -
показа : SOH = 42 % SOC = 58 %
12. 56 V 405 A
Int. Res. 6,80 mOhm
REPLACE
Пмислих си ,че трябва да го заредя , заредих го 6 ч. с интелигентно зарядно устройство ,с което зареждам другия си акумулатор
EXCIDE> .до 14.2 V. . След 3 ч. меря с Battery tester :
SOH = 43 % SOC = 98 %
13.02 V 425 A
Int. R. 6,37 mOhm
REPLACE BATTERY

Писах на продавача в Стара Загора ,като описах горното - никакъв отговор! Че и му върнах стар акумулатор,който имаше същите показатели.
Явно съм прецакан от пича с дефектен акумулатор. Поне има много "студена вода" за пиене наоколо!
Не купувайте от този продавач!

#2 Потребителят не е активен   JorkataG 

• Тва отгоре е черната ПЕНКА.

• Автомобил:Astra H Z17DTH SW
  • Регистриран: 18.03.2010

Публикувано: 08 май 2019 - 13:51

Само да питам. На тоя тестер имаш ли му вяра тоест сравнявал ли си показания с други уреди?
Публикувано изображение
Ако нещо не е развалено - побъзикай го, може пък да се счупи ... :)
Изкарали умовете на пазара, всеки пак своя ум си купил.
Публикувано изображение

#3 Потребителят не е активен   seaubo 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 08 май 2019 - 16:10

JorkataG, на 08 май 2019 - 13:51, каза:

Само да питам. На тоя тестер имаш ли му вяра тоест сравнявал ли си показания с други уреди?

Да , имам му доверие ,защото и за другия ми акумулатор го ползвам , а и на познати го ползвам -
ппоказва много точно и вярно.
Ето го : Digital Analyzer Diagnostic ALL-SUN EM571

Мнението беше редактирано от seaubo: 08 май 2019 - 16:13

#4 Потребителят не е активен   Gena_bs 

• Пали асфалта...

• Автомобил:Opel Astra F Caravan X16SZR
  • Регистриран: 29.04.2007

Публикувано: 08 май 2019 - 17:27

Съжалявам за набутката, но лично аз не бих купил и дъвка от подобен магазин.
Причините са поне 5:
1.Намален от 180 (уж) на 74лв. Още тук е трябвало да се спреш.
За тази цена може да се купи сносен акумулатор от сравнително известна марка на промоция.
https://veber.bg/про...и#products_list
2.Фирма, по-скоро интернет магазин без адрес, само телефон и e-mail - втора възможност да се откажеш от покупката.
https://veber.bg/контакти
3.Никъде нищо не пише за гаранция. Поне аз не намерих на сайта.
4.От колегите от Рено форума преди 3 години:
http://www.renault-b...?topic=183086.0
5.Последен шанс за спасение: Като си видял липсите и разкъсванията по опаковката, защо прие пратката?

#5 Потребителят не е активен   freeqwerty 

• Депутат

• Автомобил:Опел Вектра Б X20DTH
  • Регистриран: 18.11.2014

Публикувано: 08 май 2019 - 19:10

Качествено и евтино НЯМА! Купувал съм нов акомулатор два пъти, но директно от магазина. Караш колата там, слагат новият акомулатор и се замерва напрежението. Ако всичко е окей то гаранцията започва да тече. Такива покупки от онлайн магазини и то точно акомулатор не бих си взел.

#6 Потребителят не е активен   seaubo 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 08 май 2019 - 20:11

freeqwerty, на 08 май 2019 - 19:10, каза:

Качествено и евтино НЯМА! Купувал съм нов акомулатор два пъти, но директно от магазина. Караш колата там, слагат новият акомулатор и се замерва напрежението. Ако всичко е окей то гаранцията започва да тече. Такива покупки от онлайн магазини и то точно акомулатор не бих си взел.

Да споделя и следното : Пазарувам от китайския Ali Express вече 2 г. Купил съм може би 200 неща и нито
веднъж не са ме прецаквали с лоша стока! Свикваш с почтеността и забравяш, че живеем в България - телефонни
измамници, мошеници, крадци, далавери , сега и уж търговец...... Отчайващо положение!
Е, "осъвремених" си мисленето.
Повече късмет на всички в България!

#7 Потребителят не е активен   freeqwerty 

• Депутат

• Автомобил:Опел Вектра Б X20DTH
  • Регистриран: 18.11.2014

Публикувано: 08 май 2019 - 20:49

Последният акомулатор, който купих беше на марката "YAK" или нещо подобно( В магазина твърдяха,че се прави в завода на BOSCH). Понеже бях решил да продавам Омегата и за това не исках да се хвърлям на супер скъп акомулатор. Все пак зимата не се предаде и замина с колата, беше на около 2 месеца. Цената му беше около 120-те лева, с връщане на моят акомулатор ми стъпи на 100-на лева. Но не се отчайвай, ами следващият път си купи хубав акомулатор.

Мнението беше редактирано от freeqwerty: 08 май 2019 - 20:50

#8 Потребителят не е активен   ufer 

• Пилот...

• Автомобил:Kadett E GSI - 18E; Astra F - C14NZ
  • Регистриран: 24.03.2010

Публикувано: 09 май 2019 - 06:56

Тази марка идва от фамилно име. Един немец никога не би се кръстил Veber (Фебер), а Weber (Вебер). Така би се изписал някой в англоговорящите страни, но истински немец - никога. Е може и да има някое изключение при някои представители на диалект..., но като име на фирма - бих имал съмнение.

#9 Потребителят не е активен   seaubo 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 09 май 2019 - 07:53

ufer, на 09 май 2019 - 06:56, каза:

Тази марка идва от фамилно име. Един немец никога не би се кръстил Veber (Фебер), а Weber (Вебер). Така би се изписал някой в англоговорящите страни, но истински немец - никога. Е може и да има някое изключение при някои представители на диалект..., но като име на фирма - бих имал съмнение.

Успях да открия на кутията щампован много дискретно ,едва се забе,язва, номер на производство,от който става ясно,че е произведен в Чехия ,през 2016 г. Явно е някаква дефектна партида , изкупена от хитреци в Европата. Така е , станахме европейци и далаверата е наша! Тоя пич ще изгори един ден и може би
хитрината му ще му излезе на загуба. но...... български манталитет!
Бъдете здрави и по-малко глупави ,колеги!

#10 Потребителят не е активен   Жоро 

• авто фен
  • Група: Валидиращи Модератори

• Автомобил:Vectra C, Z19DTH OPC Line; Astra H, Z16XER и ex Astra, X20XEV
  • Регистриран: 26.11.2004

Публикувано: 09 май 2019 - 07:54

Свържи се с комисия за защита на потребителите. Имаш право да върнеш стока купена от интернет магазин!!!

#11 Потребителят не е активен   seaubo 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 17 май 2019 - 09:21

Жоро, на 09 май 2019 - 07:54, каза:

Свържи се с комисия за защита на потребителите. Имаш право да върнеш стока купена от интернет магазин!!!

Да ! Прав си колега! Писах жалба до КЗП и чакам отговор ( казаха ,че около месец отнема проверката и ще отговорят)
Моля , ако някой има опит или информация , да каже какво се случва след този месец. Изобщо какви са последствията или
какво се случва като мине тази проверка и ползата от една такава активност от наша страна. Питам ,защото на сайта на Комисията няма
обяснение какво става след намесата на тази Комисия.

#12 Потребителят не е активен   JorkataG 

Публикувано: 17 май 2019 - 09:25

Какво ще се случи ще разбереш от отговора им. Всичко и всеки път е различно. Глоби, актове или нищо.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#13 Потребителят не е активен   seaubo 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 17 май 2019 - 16:39

JorkataG, на 17 май 2019 - 09:25, каза:

Какво ще се случи ще разбереш от отговора им. Всичко и всеки път е различно. Глоби, актове или нищо.

Значи след отрицателните емоции може да имаме някакво удовлетворение .
Аз поисках да ми върнат парите, но излиза,че може да получа и само "нищо".

#14 Потребителят не е активен   Тодор Ялъмов 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:Кадилак SRX и Сааб 9-3
  • Регистриран: 05.08.2015

Публикувано: 24 март 2020 - 20:06

seaubo, на 17 май 2019 - 16:39, каза:

Значи след отрицателните емоции може да имаме някакво удовлетворение .
Аз поисках да ми върнат парите, но излиза,че може да получа и само "нищо".

Колега,как се развиха нещата? И аз по твоя почин си закупих Вебер 77/760 за 99 лева и 2 години гаранция но от магазин на място. На 20 дена е и за сега бива,но да видим!

#15 Потребителят не е активен   Коцето 

• Ветеран...

• Автомобил:Honda Accord 2.4 АТ
  • Регистриран: 31.01.2009

Публикувано: 25 март 2020 - 09:49

То на колегата историята е малко по-различна, той по-скоро се оплаква от търговеца.
А за акумулатори Вебер мога да потвърдя от първа ръка че са боклук, аз си патих от тая "стока" преди 4-5 години. Прекъсна вътрешен мост на седмия месец, изведнъж без никакъв нишан и при перфектни показатели до тогава.
Щом си го взел директно от магазин с гаранция и ако магазина е сериозен единственото което трябва да те притеснява е колко ще изкара след като навърши 2 годинки.
Ако искаш да помогнеш на новак- работи близо до него! Ако искаш да помогнеш на старец - работи вместо него! Ако искаш да помогнеш на майстор - дръпни се и не пречи! Ако искаш да помогнеш на глупак - ти си глупакът

#16 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 26 март 2020 - 20:33

Измамите в интернет не са от днес или вчера. Нито пък са само с акумулатори.

Аз купих от сайт една Varta blue dynamic за Хондата 2015-та година началото, към 180 лева беше. Акумулатори.бг или нет беше, не си спомням вече.
Тая кола се кара по 4-5-6 км на ден. Вече е на 5 години акумулаторът и е зареждан само един път, защото през едната зима , май че през 2018-та, беше оставен през най-големия сняг навън и две седмици не беше палена колата. Не можа да завърти чак така че да запали и тогава го смъкнах за единственото му досега отделно зареждане. Още си е в колата и все така си се кара.

Така че не е виновно "интернет пазаруването", попаднал е човека на измамник, но и както много добре горе един колега е писал, поне няколко неща е трябвало да му "светнат лампичката", но той се е хлъзнал по цената. Това е за мен причината.

И аз имам уред от началото на миналата година, само дето не е като на човека, а друг.
Въпреки това купих две варти от 6+, за Ланд Крузера, мерих ги като дойдоха - и двата бяха добре, произведени 2019-та година единият даде 4.89 милиома, другият 5.11, единия 89% зареден, другия 82%.

Нарочно не взех от тук акумулатор, въпреки че съм питал в един магазин дали ще ме пуснат с уреда да си избера и казаха че няма никакъв проблем. Поради друга причина го направих.

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 март 2020 - 20:44

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#17 Потребителят не е активен   JorkataG 

Публикувано: 30 март 2020 - 11:47

А що цената е такава? Щото акумулатора е вече стар. На всеки акумулатор с топлия печат или лазерно гравирания номер е записана датата на производство. По правило всички акумулатори, които са престояли 6 месеца/говоря за новите/ се пускат на цикличен поддържащ заряд ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Това се прави на всеки 6 месеца. Голяма част от търговците, особенно тия с авточасти, аксесоари не го правят. Едно време когато работех имахме един такъв чишит. Той при мен не връщаше акумулатори защото не му ги взимах. Чакаше шефа да е там и тогава ги носеше. Шефа всеки път ми викаше да му ги взимам, но понеже тоя беше марда и аз никога не му ги сменях.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg