Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос относно ASR/тракшън контрол/ ESP и авто пилот

Pandu4o снимка Pandu4o 21 юли 2012 - 19:51

Здравейте!По какъв начи мога да разбера дали Астра модел 2005/6г има тези три екстри.Трябва ли да свети нещо по таблото или по няакакъв друг начин.Тъй като във обявите дето се продават коли почти всички пишат че имат всички екстри,но мен ме самнява,тъй като всеки гледа си продаде колата.Ще ми бъдат от полза коментарите ви.
Отговори

hudson снимка hudson 21 юли 2012 - 20:20

Eдно уточнение - за астра G или астра Н говорим?
Отговори

Pandu4o снимка Pandu4o 21 юли 2012 - 21:03

[quote name='hudson' timestamp='1342894835' post='1058166']
Eдно уточнение - за астра G или астра Н говорим?
[/quot

Проблем незнам 2005/6 г коя е G и H.Интересуват ме дизеловите мотори,по точно 1.9,но също така и дргият мотор 1.7.Вие какво бихте препоръчали?В момента гледам в mobile.bg има доста хубави оферти,както с единият така и с другят мотор.
Отговори

hudson снимка hudson 21 юли 2012 - 22:07

В профила ти е написано Astra G, X14XE, така че би трябвало да знаеш за коя астра става въпрос :icon_wink2:
Принципно на таблото би трябвало да има лампичка - триъгълник със силует на поднасяща кола, но аз кола без да се закачи на компютър не бих си взел, а като се закачи - там всичко излиза: какво има, каво няма, какво от това което има не работи и т.н.
Отговори

-=(RANGER)=- снимка -=(RANGER)=- 21 юли 2012 - 22:13

Най лесният начин да провериш дали има такива блокажи е да се качиш да пробваш да завартиш гуми и ако никакви лампички не светнат, значи няма блокажи. Ако ли не ще се появи триъгалника с колата ;)
Отговори

hudson снимка hudson 21 юли 2012 - 22:18

А ESP как да го тества? Да засили колата със 120 и да навие пълен ли? :mhihi:
Отговори

-=(RANGER)=- снимка -=(RANGER)=- 21 юли 2012 - 22:25

 hudson, на 21 юли 2012 - 22:18, каза:

А ESP как да го тества? Да засили колата със 120 и да навие пълен ли? :mhihi:

хаха ако не го е страх нека пробва :biggrin: аз на моята монеже нямам такова и изобщо не ми дойде на ум :whistle: :bertone:
Отговори

Pandu4o снимка Pandu4o 21 юли 2012 - 23:08

Ххахах,браво добро тестване ще падне.Така знам че други коли ,ако имат ESP то трябва да имат и копче за изключване.Въпроса ми е къде са намират тези копчета от къде се командва авто пилота.Ето тази например http://nfs.mobile.bg...6070&f1=details за какво са копчетата по волана?
Отговори

Luxneon снимка Luxneon 21 юли 2012 - 23:43

Аз не съм запознат много, но от обща култура знам че тези бутони трябва да служат при връзка с GSM и с радиото. Един приятел има хюндай ix35 и има гласови команди, които се активират от бутон на волана, обаче тия опели дали имат такива екстри вече не мога да ти кажа.
Отговори

hudson снимка hudson 21 юли 2012 - 23:52

 Pandu4o, на 21 юли 2012 - 23:08, каза:

Ххахах,браво добро тестване ще падне.Така знам че други коли ,ако имат ESP то трябва да имат и копче за изключване.Въпроса ми е къде са намират тези копчета от къде се командва авто пилота.Ето тази например http://nfs.mobile.bg...6070&f1=details за какво са копчетата по волана?

Бутоните на волана са за управление на аудио системата и телефон. Бутоните за темпомата се намират на лостчето за мигачите, но тази от снимката няма.
Отговори

Pandu4o снимка Pandu4o 22 юли 2012 - 09:32

По въпроса за ESP и тракшън контрола нищо не разбрах.Предстои ми покупка на кола и ми трябва информация за тези екстри и двигателите,и кои мотор е по добре 1.9 или 1.7.
Отговори

Гостitso81_* 23 юли 2012 - 07:49

 Pandu4o, на 22 юли 2012 - 09:32, каза:

По въпроса за ESP и тракшън контрола нищо не разбрах.Предстои ми покупка на кола и ми трябва информация за тези екстри и двигателите,и кои мотор е по добре 1.9 или 1.7.

за мен 1.9 вариант е по добре а за пилота;бутоните са на ляв лост за мигачите нищо общо с волана а за isp пробвай да я извъртиш с ръчна и ще покаже,
Отговори

htx снимка htx 24 юли 2012 - 00:58

С диагностика най-сигурно се разбира какви спомагателни системи има колата. Разбира се визирам ESP-то, понеже за другите две е ясна проверката.
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 24 юли 2012 - 12:38

Здравей , колегата hudsоn ти отговори още в началото какво се наблюдава на таблото на колата ако имаш ESP. Но ако не се ориентираш, ето нагледно за какво става въпрос , знака с триъгълника и поднасящата кола, който се появява за малко в оборотомера централно и изгасва :Click /това намерих набързо само за илюстрация - астра H/zafira B/
На километража пък е "лампата" за ABS . ESP се явява един вид надграждане на "тракшън" и ABS , така че има ли ESP задължително има ABS и "тракшън" , още повече че ESP непрекъснато следи оборотите на всяко едно колело точно чрез датчиците на ABS. Не е задължително да има бутон за изключване на ESP /визирам Astra H/Zafira B/ . Другия възможен вариант е по VIN номера да се види с какво е излязла колата от завода . А и диагностиката е 100% задължителна както всеки те съветва . Друго важно ако не си запознат , остане ли да свети "триъгълникa" , значи системата не се активира поради някаква причина и много внимателен преглед на този автомобил. Поздрави и успех. P.S А ето и още инфо от форума : Click
Мнението беше редактирано от c20neCaravan: 24 юли 2012 - 12:46
Отговори

Pandu4o снимка Pandu4o 24 юли 2012 - 13:52

 c20neCaravan, на 24 юли 2012 - 12:38, каза:

Здравей , колегата hudsоn ти отговори още в началото какво се наблюдава на таблото на колата ако имаш ESP. Но ако не се ориентираш, ето нагледно за какво става въпрос , знака с триъгълника и поднасящата кола, който се появява за малко в оборотомера централно и изгасва :Click /това намерих набързо само за илюстрация - астра H/zafira B/
На километража пък е "лампата" за ABS . ESP се явява един вид надграждане на "тракшън" и ABS , така че има ли ESP задължително има ABS и "тракшън" , още повече че ESP непрекъснато следи оборотите на всяко едно колело точно чрез датчиците на ABS. Не е задължително да има бутон за изключване на ESP /визирам Astra H/Zafira B/ . Другия възможен вариант е по VIN номера да се види с какво е излязла колата от завода . А и диагностиката е 100% задължителна както всеки те съветва . Друго важно ако не си запознат , остане ли да свети "триъгълникa" , значи системата не се активира поради някаква причина и много внимателен преглед на този автомобил. Поздрави и успех. P.S А ето и още инфо от форума : Click



Много благодаря за хубавият отговор!
Отговори

Pandu4o снимка Pandu4o 24 юли 2012 - 21:13

http://nfs.mobile.bg/pcgi/photos.cgi А за какво е бутонът дето пише спорт намира се в средата под дисплея на борд комютара?
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 24 юли 2012 - 21:33

Колега ,ползвай търсачката ,има доста инфо във форума :icon_wink2: . Например : http://www.opelclub....1 или http://www.opelclub....1 . Между другото линка дето си го дал нищо не отваря .... Поздрави.
Мнението беше редактирано от c20neCaravan: 24 юли 2012 - 21:54
Отговори

Samo снимка Samo 24 юли 2012 - 22:07

Ако може да се добереш до ВИН кода може да го провериш, погледни линковете в подписа ми. Ще разбереш с какво точно е излязла колата от завода включително и някои неща които продавачите една ли са предполагали :)
Отговори

Pandu4o снимка Pandu4o 02 август 2012 - 19:26

А възможно ли е да има тракшън контрол а да няма ESP?
Отговори

hudson снимка hudson 02 август 2012 - 21:35

Напълно възможно.
Системите се надграждат една друга.
Основата е ABS, следва ТС (тракшън контрол) и накрая е ESP.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg