Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Opel Insignia 1.8 бензин vs 2.0 дизел

Fifa снимка Fifa 26 август 2015 - 08:47

Здравейте,

Реших да подменя колата, която карам в момента (VW Passat 1.9 TDI 130 кс) с Opel Insignia. Прочетох доста различни мнения и статии по темата, но все още не мога да реша за себе си кой вариант е по-добър - 1.8i бензин или 2.0 дизел (160 коня).

Какво е вашето мнение?
Отговори

Icemann снимка Icemann 26 август 2015 - 09:06

Категорично дизел. Този бензинов мотор е най-некадърният мотор, който може да се сложи на тази кола - тромав, харчи и не върви.
Отговори

kirenski снимка kirenski 26 август 2015 - 09:08

Дизел, :first: ,оново другото дето го слагат е :wall: ,за нищо не става на това купе (140 коня ),но дизел е доста по-скъп за обслужване.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 август 2015 - 09:47

Преди години имах подобна дилема за Астра Х, която е с поне 200 килограма по- лека от инсигнията. Карах на тестдрайв бензин 1.8 140 к.с., след това си намерих и дизелова 1.9 120 к.с. за тестдрайв. В крайна сметка си поръчах 1.9 Z19DTH 150 к.с. С удоволствие си я карах при всяка възможност, даже от време на време пътувах и служебно с нея вместо със служебната, само и само да изпитвам удоволствието от шофирането. И до днес съм убеден, че направих възможно най- верният избор.
Отговори

Fifa снимка Fifa 27 август 2015 - 09:38

Доста сте категорични. Мерси за бързите отговори!

 kirenski, на 26 август 2015 - 09:08, каза:

Дизел, :first: ,оново другото дето го слагат е :wall: ,за нищо не става на това купе (140 коня ),но дизел е доста по-скъп за обслужване.


Тъй като нямам представа и от 2-те, колко по-скъпо би било обслужването на дизеловия двигател?

Гледах доста коли, но тези, на които се спрях са тези 2:
- Opel Insignia 2.0CDTI
- Opel Insignia 1.8i

Какво ще кажете?
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 27 август 2015 - 23:58

Съгжласен с колегите, тоя мотор 1.8 е възможно най куцият правен ever за тази кола. Това купе е много тежко за такъв слаб мотор и едвам ще върви, и съответно за този вървеж харчи много, защото се натоварва. На климатик по пътя, за да изпревариш сигурно трябва временно да го изключваш :D

Ако си фен на дизел, взимай смело!

PS: офертите от пуснатите 2 линка според мен са с много висока цена за оборудването си, не мисля че си заслужават парите. Т.е. за тези пари, може да се вземе дооста по-добро оборудване.
Ето реална цена на дизеловия вариант който си пратил, само че е комби и има панорамен покрив: Opel Insignia 2.0CDTi

Като пример за цена / екстри, според мен ето нещо по-добро: Opel Insignia 2.0CDTI-COSMO-
Допълнително има: навигация, DVD800, климатроник, полу-кожен салон, парктроник, FlexRide с регулиране режима на двигателя (Sport, Tour, normal), биксенон с AFL, сензори за осветеност, дъжд и тн. Не е с всички екстри за модела както пише :) , но са доста.
Минус според мен е че е автоматик, аз се кефя на ръчката :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 27 август 2015 - 23:59
Отговори

Fifa снимка Fifa 28 август 2015 - 08:13

 Vasil Popov, на 27 август 2015 - 23:58, каза:

Минус според мен е че е автоматик, аз се кефя на ръчката :icon_wink2:

И аз по-скоро съм се насочил към ръчни скорости.
Къде мога да видя списък с различните нива оборудвания и кое какво включва?
Отговори

Icemann снимка Icemann 28 август 2015 - 08:41

 Vasil Popov, на 27 август 2015 - 23:58, каза:

Съгжласен с колегите, тоя мотор 1.8 е възможно най куцият правен ever за тази кола. Това купе е много тежко за такъв слаб мотор и едвам ще върви, и съответно за този вървеж харчи много, защото се натоварва. На климатик по пътя, за да изпревариш сигурно трябва временно да го изключваш :D

Ако си фен на дизел, взимай смело!

PS: офертите от пуснатите 2 линка според мен са с много висока цена за оборудването си, не мисля че си заслужават парите. Т.е. за тези пари, може да се вземе дооста по-добро оборудване.
Ето реална цена на дизеловия вариант който си пратил, само че е комби и има панорамен покрив: Opel Insignia 2.0CDTi

Като пример за цена / екстри, според мен ето нещо по-добро: Opel Insignia 2.0CDTI-COSMO-
Допълнително има: навигация, DVD800, климатроник, полу-кожен салон, парктроник, FlexRide с регулиране режима на двигателя (Sport, Tour, normal),биксенон с AFL, сензори за осветеност, дъжд и тн. Не е с всички екстри за модела както пише :) , но са доста.
Минус според мен е че е автоматик, аз се кефя на ръчката :icon_wink2:

няма нищо от маркираните в червено неща, не знам къде си спал :D

ПС: аз съм спал... гледал съм 1вия линк :) 2рата е наистина читав екземпляр на снимка.
Мнението беше редактирано от Icemann: 28 август 2015 - 08:43
Отговори

Fifa снимка Fifa 28 август 2015 - 12:24

Сега гледам, че има и 1.6T бензинов двигател, който е 180 коня. Гледам, че няма много коли с него - и той ли е некадърно направен или просто е съвпадение?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 август 2015 - 20:36

1.6 с турбо на 180 коня не съм карал. Карал съм 1.8 турбо на същата мощност на астра J, 5 врати. Мислех да сменя хашката (комби, дизел 1.9 на 150 к.с.) с такава. Обаче тази не ме впечатли, всъщност въобще не ме впечатли. Очаквах повече от иначе интересните на хартия параметри. Най- вероятно заради масата на автомобила. Единственото, което ми хареса обаче, беше добрата стабилност в завоите, която пък и аз си имах с комбито.
Мисля си, че все пак дизела ще е по- добрия избор и от този бензинов двигател при инсигнията. Или както други хора казват- конските сили продават автомобили, а въртящият момент печели състезанията. А пък аз казвам, че теорията е категорична- въртящият момент, а не мощността, ускорява автомобила.
И още нещо. Този бензинов (1.6 турбо) двигател май е с директно впръскване под високо налягане. Това прави газта почти невъзможна, или по- скоро много скъпа. Някои дори обясняват, че при такива двигатели едновременно с газта се впръсква и бензин, та ако настина е така, то къде ли излиза сметката... А със сигурност и данъка е по- висок- 20 коня отгоре, които така или иначе за мен са безсмислени като има дизел.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 август 2015 - 20:47
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 28 август 2015 - 21:19

Аз като ползвател на 1.8 140 к.с. съм супер доволен. за 6 месеца съм минал над 11000км, сложих ГИ, излезе ми 1000лв, и реално вече почти съм го избил.
Колата си върви добре, изпреварва добре, дори с климатик :). Е, естествено има какво повече да се желае, но на мен лично не ми трябва. Обслужването е евтино, дори в Булвария - масло, маслен филтър, възд. филтър, филт. климатик, свещи и труд около 300 лв. Ангренажа отново там 360 лв части и труд ( по програмата 4+ ). Няма какво скъпо да се прецака, особено ако е на малко реални км.
Много зависи за какво ще я ползваш, а и едно е да вземеш 1.8 за 18000лв на примерно 70 000км, дизел на тези км ще е поне 23000лв, а примерно v6 пак 23000лв. Но там данъка е друг, обслужването е друго и т.н.
Отделно щом досега си карал дизел, може би пак ще търсиш тази динамика. Само гледай да не е нов внос, че аз през месец 11.2014 г. гледах една в Германия произведена м05.2013г. и на 260 000 км, тогава беше 10 000 евро. Та, смятай като дойде тук каква "изгодна" ще стане с показание 120 000км :)
Мнението беше редактирано от nikiboy: 28 август 2015 - 21:24
Отговори

детеборе снимка детеборе 29 август 2015 - 09:35

Аз не мога да си обесня какви разери сте, че все не ви стига мощността? Нямало да изпреварва с пуснат климатик... всякакви прототиии. Колегата с тази газ дали му е много харча, нека сподели колко гори на газ и бензин, градско и извънградско. На фона на тез дизели с тея дюзи, помпи и турбота по на 300 000 км нема си купа дизел, ама таман че никога. Това е мое мнение, всеки може сам да си прави сметката.
Мнението беше редактирано от детеборе: 29 август 2015 - 09:35
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 30 август 2015 - 11:45

Понеже най-вече искам да съм полезен на колегата:

 Fifa, на 28 август 2015 - 08:13, каза:

И аз по-скоро съм се насочил към ръчни скорости.
Къде мога да видя списък с различните нива оборудвания и кое какво включва?


В конфигуратора на сайта на опел най-добре може да се проследят, ако ще взимаш купувана от тук.
Ако ще взимаш внос, от Германия например, може да погледнеш и тамошните такива, тъй като се различават малко модификациите. То така или иначе те се явяват списък от неща, към които може да се добавят още, така че може да варират доста.

1.6 turbo е с директно впръскване и както каза колегата, ако имаш желание за газ, няма как да стане за сега (когато проучвах преди около година, още нямаше производител на ГИ за директно впръскване за моторите на опел). Проблема освен високото налягане, е че и електрониката е мвого индивидуална за този вид мотори и трябва много прецизно управление. За това е по-сложно създаването/настройката за коректна работа от страна на производителя та ГИ (по обяснение на 3-4 официални доставчици, директно говорих с тях - Lovato, BRC, Cargas, Romano).
Отделно цената е доста по-голяма, дадоха пример с такъв двигател на VW, тръгваха от 3000 лв, и работят в смесен режим около 70-80 % газ и 20-30 % бензин, т.е. пак има разход на бензин, дори и когато си на газ. Така реално избиването на газовата е доста по-бавно, и не знам дали си заслужава реално.


 nikiboy, на 28 август 2015 - 21:19, каза:

Отделно щом досега си карал дизел, може би пак ще търсиш тази динамика. Само гледай да не е нов внос, че аз през месец 11.2014 г. гледах една в Германия произведена м05.2013г. и на 260 000 км, тогава беше 10 000 евро. Та, смятай като дойде тук каква "изгодна" ще стане с показание 120 000км :)


Аз моята си я вкарах ог Германия, на 3 години беше на 150 000км... Хората там карат. Тея на по 60-70 000 на 7 години са малко съмнителни, или пък да са ползвани само от време на време... :pardon:

 детеборе, на 29 август 2015 - 09:35, каза:

Аз не мога да си обесня какви разери сте, че все не ви стига мощността? Нямало да изпреварва с пуснат климатик... всякакви прототиии. Колегата с тази газ дали му е много харча, нека сподели колко гори на газ и бензин, градско и извънградско. На фона на тез дизели с тея дюзи, помпи и турбота по на 300 000 км нема си купа дизел, ама таман че никога. Това е мое мнение, всеки може сам да си прави сметката.


И аз не съм фен на дизела, заради поддръжката. Но има хора които доста си харесват дизел, и не искат друго, както ние бензина :icon_wink2:

Ето малко инфо за инсигния 1.8:
http://www.carfolio....car/?car=182556
http://www.auto-data...ar&car_id=19679

Ето малко инфо за инсигния 1.6 turbo start/stop:
http://www.carfolio....car/?car=196262
http://www.auto-data...Car&car_id=1792

Теглото на тези модификации инсигнии е около 1500кг, т.е. съотношението мощност/тегло и въртящ момент/тегло не е особено голяма на този 1.8 спрямо останалите двидатели, особено пък като се натовари с повечко хора вътре и багаж. Т.е. на хартия се явява най-тромавия двигател за Инсигния. 1.4 май е с подобни параметри като 1.6, тъй като е и май малко по-лека, колегата с нея може да каже.
Преди карах Astra G 16 101кс, тежи 1200 кг, и съотношението беше подобно, и си върви доста прилично. Не казвам че трябва да са бегачки, или нещо подобно. Човек сам си решава какво търси, дадох си мнението само на база каквото съм карал + мнението на Бижо и на Gauto ;) . Както всички знаем, от кола до кола има разлика ако са 2ра употреба, дори и на хартия да са еднакви. Зависи как са били поддържани и употребявани преди и е въпрос и на късмет.
Веднъж човек вземе ли малко по-динамична кола, не му се иска да се върне обратно на тромавата :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 02 септември 2015 - 16:10
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 30 август 2015 - 19:37

Бензиновата Инсигния е към 1500кг, а астра G към 1250 кг. Реално 250кг повече и 40 к.с. повече от масовия 1.6 16V 101к.с. на астрата.
Реално в астрата като седнат двама пасажера по-едри и ето я разликата от 250 кг. Обаче пък тук имаме с 40 к.с. в повече.
Моята инсигния е с 19-ки 245/40, разхода на газ е извънградско: 9-11 на сто, в зависимост от натовареност, климатик и вида на пътя, и към 14 градско, което пак зависи колко задръстване, колко в центъра и дали е с климатик. По борд извънградско дава 7-7,5, а градско към 12. Разхода на газ идва +2 +3 литра повече, принципно имам за донастройване малко, че дюзите идват малки и дава малко бедна смес, трябва да играе свредлото скоро. Със зимните 17-ки на 225/55 колата имаше малко по-добра динамика и по-мека возия, но тогава нямах газово и не знам как ще е разхода. Изпреварва си с климатик без проблем :)))) , ествествено, че е по-мудна от автомобил с турбина, но на който му трябва самолет си купува такъв. Аз пътувам по почивки с един приятел с друг марка автомобил v6, ами стига примерно 10-15 минути преди мен, но вече месец му правят двигателя и поне 2000лв му струва ремонта. Иначе наистина много върви, но не е за мен с тези наши идиотски пътища.
Смяна на ангренаж в Булвария ми оферират 260 лв части с отстъпката + 90 лв труд. Смяна масло лонг лайф + маслен филтър е 80лв + 14 лв труд. Свещите са 42лв + 18 лв труд. Супер евтина поддръжка дори в официалния сервиз.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 30 август 2015 - 19:40
Отговори

детеборе снимка детеборе 30 август 2015 - 19:50

Аз смятам че обслужването е супер ефтино и естествено разхода не е никак лош.
Отговори

Fifa снимка Fifa 31 август 2015 - 14:24

Мерси за обстойните и детайлни отговори.

Аз така или иначе за сега си мисля, че дори и да взема бензинов двигател не мисля да слагам ГИ. Колата основно ще я карам извънградско, тъй като живея наблизо до работа и рядко шофирам из София. Така че от тази гледна точка може би дизелът е по-логичният вариант, но все пак се зачудих и за бензин (било 1.6 или 1.8). Пасатът е сравнително пъргав, та да - трудно ще свикна с нещо по-мудно.
Отговори

Icemann снимка Icemann 01 септември 2015 - 09:11

 nikiboy, на 30 август 2015 - 19:37, каза:

Бензиновата Инсигния е към 1500кг, а астра G към 1250 кг. Реално 250кг повече и 40 к.с. повече от масовия 1.6 16V 101к.с. на астрата.
Реално в астрата като седнат двама пасажера по-едри и ето я разликата от 250 кг. Обаче пък тук имаме с 40 к.с. в повече.
Моята инсигния е с 19-ки 245/40, разхода на газ е извънградско: 9-11 на сто, в зависимост от натовареност, климатик и вида на пътя, и към 14 градско, което пак зависи колко задръстване, колко в центъра и дали е с климатик. По борд извънградско дава 7-7,5, а градско към 12. Разхода на газ идва +2 +3 литра повече, принципно имам за донастройване малко, че дюзите идват малки и дава малко бедна смес, трябва да играе свредлото скоро. Със зимните 17-ки на 225/55 колата имаше малко по-добра динамика и по-мека возия, но тогава нямах газово и не знам как ще е разхода. Изпреварва си с климатик без проблем :)))) , ествествено, че е по-мудна от автомобил с турбина, но на който му трябва самолет си купува такъв. Аз пътувам по почивки с един приятел с друг марка автомобил v6, ами стига примерно 10-15 минути преди мен, но вече месец му правят двигателя и поне 2000лв му струва ремонта. Иначе наистина много върви, но не е за мен с тези наши идиотски пътища.
Смяна на ангренаж в Булвария ми оферират 260 лв части с отстъпката + 90 лв труд. Смяна масло лонг лайф + маслен филтър е 80лв + 14 лв труд. Свещите са 42лв + 18 лв труд. Супер евтина поддръжка дори в официалния сервиз.

Eбасимо и разхода. На мене градско ми дава 13-14, а извънградско 7.5-8 ако не карам естествено с 150 и нагоре... И все пак не може да се сравняв 1.8 140кс, със 2.8 - 325. Ако ще и безплатно да му е обслужването на тоя мотор.... 1вата смяна на консумативи ми излезна точно с 20лв над старата ми Инсигния с дизел. Разликата беше в повечето масло.
Отговори

vankis снимка vankis 01 септември 2015 - 10:50

Супер тема :) аз също имам същата дилема. По принцип не съм фен на дизела и ми се иска бензин но избора се свежда до 1.8 и 2.8 турбо(само те стават на газ както и 1.4 турбо , но той е доста рядък). Много го оплюват този 1.8 ,че е доста слаб ,но не съм карал и ми е доста любопитно дали наистина е така. Гледам ,че ЕДС предлагат тунинг за този мотор и прочетох няколко добри мнения по немските форуми за резултата от тунинга. След като прочето мнението на Ники за градския разход съм като пребит 14 ми се струва много. Ще е супер ако се включат колеги с малко данни за разход на 2.8 турбо. По принцип е ясно,че ще си харчи, което не ме притеснява чак толкова, колкото поддръжката. На доста места срещам информация ,че има проблем с ангренажните вериги и колела. В тубата има клип как се сменят и направо ми стана лошо колко раглобяване има. Има ли някой запознат до колко тези вериги са проблемни и какъв пробег имат?

За дизела съм чел,че има проблеми с автомата при версията с 160кс.Излиза,че 130кс + ръчка е по-добра комбинация. Малко инфо от колегите с дизели ще е полезно.
Отговори

Fifa снимка Fifa 01 септември 2015 - 17:33

След всичко четено по темите из форума, интернет и още няколко мнения от баш-разбирачи сведох чуденето до дизела (160 кс) и бензина 1.6T. За разхода на второто - гледах няколко справочника и го дават около 7.5 смесено, което не ми се струва чак толкова много.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 01 септември 2015 - 17:35

 Icemann, на 01 септември 2015 - 09:11, каза:

Eбасимо и разхода. На мене градско ми дава 13-14, а извънградско 7.5-8 ако не карам естествено с 150 и нагоре... И все пак не може да се сравняв 1.8 140кс, със 2.8 - 325. Ако ще и безплатно да му е обслужването на тоя мотор.... 1вата смяна на консумативи ми излезна точно с 20лв над старата ми Инсигния с дизел. Разликата беше в повечето масло.


Пак казвам, че имам за донастройване газовото, и съм с големи гуми за тоя мотор. По борд дава -3 -4 литра, всеки казва, че на газ трябва да е +1 от разхода по борд.
Принципно и на мен ми се вижда голям разхода, но пак казва, че по борд в момента на градско ми е 10,2, а извънградско съм падал по борд на 6,8, или обичайно 7,2-7,5 като има магистрала, и като смятах на бензин си гореше нещо такова. За газта....ще видим :) , може и да падне като разширим дюзите и оправим сместа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg