Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем с скоростна кутия на Вектра Б 1,6 16 V x16xel

mik80 снимка mik80 02 април 2018 - 18:52

Извинявам се ако се дублирам с някой друг който е писал за тоя проблем но аз не открих такава тема и за това питам.От няколко седмици имам следния проблем и не мога да разбера от какво е.Когато натисна съединителя и включа на скорост и го пусна се чува някакво хъркане.До колкото знам не е аксиален лагер защото на свободна не се чува тоя шум а само когато включа на скорост и когато пусна съединителя.Става въпрос за Опел Вектра Б 1.6 16 V,1996 г.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 април 2018 - 19:23

Въпросът е от кога караш с това масло в кутията и още по-важният е , колко е то ? За да стигнеш до "хъркане". Щом на свободна го няма - значи е някой от другите валове , освен първичния, или диференциала.

Само не разбрахме, когато включиш и пуснеш педала - тръгва ли колата или ? Защото ако не тръгва, това може да е и полуоска (отървало каре, счупено)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 април 2018 - 19:25
Отговори

mik80 снимка mik80 02 април 2018 - 19:33

 Д-и-м-о-в, на 02 април 2018 - 19:23, каза:

Въпросът е от кога караш с това масло в кутията и още по-важният е , колко е то ? За да стигнеш до "хъркане". Щом на свободна го няма - значи е някой от другите валове , освен първичния, или диференциала.

Само не разбрахме, когато включиш и пуснеш педала - тръгва ли колата или ? Защото ако не тръгва, това може да е и полуоска (отървало каре, счупено)

Ами маслото не съм го проверявал от много години,Да колата тръгва даже си направих експеримент да тръгна на 4 скорост и тръгвам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 април 2018 - 15:40

Значи остава да е лагери на някой от вторичните валове или самия диференциал.

За начало проверка на масло или направо смяната му с точното масло и количество за твоята кутия.
Отговори

mik80 снимка mik80 04 април 2018 - 19:01

 Д-и-м-о-в, на 04 април 2018 - 15:40, каза:

Значи остава да е лагери на някой от вторичните валове или самия диференциал.

За начало проверка на масло или направо смяната му с точното масло и количество за твоята кутия.

Вчера и проверих маслото на скоростната кутия и долях и събра точно 150 грама масло.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 април 2018 - 20:00

И не се оправи предполагам.

Значи като дойде време за съединител(ако е скоро) , ще се отваря и кутията. Но ако почне да ръмжи "на умряло" - по-добре си я направи. Като се свали, ще се види какво е.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 04 април 2018 - 21:13

Ако опре до ремонт на кутията по-добре я изхвърли и сложи друга няма начин ремонта да излезе по-евтин ако се прави както пише в дебелите книги ако с навиеш сам да я отвориш и да смениш едно-две лагерчета да закърпиш положението си под цената на друга кутия.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 април 2018 - 10:52

То че може да си намери кутия за 120-150 лева е ясно, но на какво положение ще е и тя ? Тъй че ако му излезе ремонта дори и 250 лева, по-добре да си направи неговата си, защото после ще е сигурен че там, откъдето е дала фира, няма да го притеснява може би до края на карането на тая кола в неговите ръце. А "намерената" кутия може още на другия месец пак така да прави... и приказката за "евтиното излиза скъпо" ще се потвърди за пореден път.

Едва ли става дума за "ремонт като по книгите", просто проблемният модул ще се ревизира - аз мисля че ще е диференциала - я лагерите му, я някое зъбно колело... нещо около него ми се струва.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 април 2018 - 10:55
Отговори

mik80 снимка mik80 08 април 2018 - 16:22

 Д-и-м-о-в, на 06 април 2018 - 10:52, каза:

То че може да си намери кутия за 120-150 лева е ясно, но на какво положение ще е и тя ? Тъй че ако му излезе ремонта дори и 250 лева, по-добре да си направи неговата си, защото после ще е сигурен че там, откъдето е дала фира, няма да го притеснява може би до края на карането на тая кола в неговите ръце. А "намерената" кутия може още на другия месец пак така да прави... и приказката за "евтиното излиза скъпо" ще се потвърди за пореден път.

Едва ли става дума за "ремонт като по книгите", просто проблемният модул ще се ревизира - аз мисля че ще е диференциала - я лагерите му, я някое зъбно колело... нещо около него ми се струва.

И аз не знам колега какво ще излезе,ама аз ако е отварям ще трябва и съединителя да сменя и всички лагери че да знам че поне там всичко е наред.Ама съм пред дилема да ли да си хвърлям парите за колата като вече стана на 250 000 хл километра.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 април 2018 - 19:58

Моята като е на 273, да я хвърлям директно ли ?
Щом само това ти е проблема - направи си го. Едни лагери са по 20-30 лева парчето. Даже ако излезе диференциал, колко да струва ? Даже и втора употреба да вземеш, пак ще решиш проблема.

Ти избери дали да си оправиш колата за 200-300 лева или да ходиш за друга за 3-4-5 хиляди. Дори и съединителя да смениш, ще излезе 5-600. Изборът е твой - ако си харесваш колицата, направи я . Ако ли не, друга(щом имаш кинтите).
Отговори

mik80 снимка mik80 11 април 2018 - 19:31

 Д-и-м-о-в, на 08 април 2018 - 19:58, каза:

Моята като е на 273, да я хвърлям директно ли ?
Щом само това ти е проблема - направи си го. Едни лагери са по 20-30 лева парчето. Даже ако излезе диференциал, колко да струва ? Даже и втора употреба да вземеш, пак ще решиш проблема.

Ти избери дали да си оправиш колата за 200-300 лева или да ходиш за друга за 3-4-5 хиляди. Дори и съединителя да смениш, ще излезе 5-600. Изборът е твой - ако си харесваш колицата, направи я . Ако ли не, друга(щом имаш кинтите).

Реших да и вкарам 1000 лв,в колата и да сменя всичко от съединител до лагерите на скоростната кутия,и даже ако ми останат пари ще сменя и всичките амортисьори.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg