Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Почистване на интериор

IvailoM снимка IvailoM 25 май 2010 - 10:41

Понеже не видях подобна тема ми се ще да обсъдим този въпрос. Изключвам посещение на автомивка! Как почиствате тапицерията на седалките, таван, сенници от замърсявания от прах, петна от напитки, храна, червило, и тн. Надявам се да се получи добра дискусия и да си помогнем взаимно :devil-smiley-019:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 25 май 2010 - 10:50

Има специални спрейчета, които са предназначени за чухо почистване на замърсени тапицерии и тавани - вършат изключителна работа, стига да не са от всичко по левче.
Сега не мога да намеря снимчици на препарата, но по-късно вкъщи ще кача снимки.
Отговори

Рошко снимка Рошко 25 май 2010 - 11:06

 IvailoM, на 25 May 2010, 11:41, каза:


Имаш ЛС. :devil-smiley-019:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 май 2010 - 11:20

Мерси Светлич :devil-smiley-019: Ще бъде от полза обаче да го видят всички, защото затова пуснах темата. Предполагам може да се уреди? :drinks: Нека всички със собствен опит в борбата с освежаването на салона да пишат. Аз лично съм чувал добри отзиви от Публикувано изображение , но не съм ползвал техни продукти.
Отговори

Рошко снимка Рошко 25 май 2010 - 12:03

Иво, не съм го пуснал в темата, за да не се възприеме като реклама. Иначе не съм ги пробвал - не успях.... Щях да пращам баща ми при тях, че Королата беше със светлобежова тапицерия и се беше омазала доста, но докато стигне до тях, взе че я тотализира... :devil-smiley-019:
Отговори

ivailo06 снимка ivailo06 25 май 2010 - 12:34

Привет,

Да споделя и аз опита си към момента:

Тапицерия, мокет, таван.

Вариант 1: Пяна на Turtle wax (подобна е опаковката на тази от линка). Намира се в обичайните вериги Метро, Практикер, цена около 10 лв.. Пръскам обилно върху тапицерията и след това с голяма мека гъба забърсвам преди да е засъхнало (гъба за предпочитане защото от мека кърпа или микрофибър остават малки власинки).

Вариант 2: Vanish (препарат против петна за дрехи). Около 50-100 мл. разредени в пулверизатор 500 мл. Пръскате обилно и забърсвате с мека гъба аналогично на Вариант 1.

Двата варианта са подходящи за тапицерията, мокета и тавана. Независимо кой от двата варианта ще изберете, след третиране проветрете добре колата за да се изпари задържаната влага.

Винаги тествайте предварително на скрито местенце как се отразява този тип третиране на вашата тапицерия.

Табло, кожа.

Варианти много тествал съм доста продукти, но основно съм се спрял на REX Citrus, продава се в Метро под формата на пулверизатор и спрей под налягане (лично аз ползвам пулверизаторчето). Взема се най-обикновена гъбичка за миене на чинии пръскате върху гъбичката (меката страна) и разнасяте по таблото, вратите (там където има пластмаса, кожа, имитация на кожа, махагон и т.н.). Нанасяте равномерно и плътно (не се притеснявайте че лъщи все едно е силикон след това матира и става все едно е ново). Съответно през това време сте снабден с едно микрофибърче под ръка, с което полирате малко след като сте нанесли препарата, за да се получи равномерно почистване и подхранване на интериорните елементи.

Важно: Тествано е в Астра Г и пластмасата, и изкуствената кожа стават като новички (но не от първото почистване), зависи колко са захабени съответните елементи. Ако сте ползвали препарати с много силикон преди това, ще Ви е необходимо повече от едно почистване.

Препоръчително: Светлите пластмаси, сенници и прочие е хубаво да бъдат почистени с чиста гъбичка или чист микрофибър (не ползвайте тази с която сте полирали таблото тя ще е станала черна и мръсна).

Надявам се да съм от полза, ако някой има въпроси да пита. Може по-късно да направя по една снимка на препаратите, за да няма объркване.

:devil-smiley-019:
Отговори

vladata снимка vladata 25 май 2010 - 12:37

Аз ползвам препарат на CarPlan, самия продукт е Ultra Upholstery Cleaner - 400ml., препарата е под формата на пяна. Само с това си чистя петната по тапицерията и мога спокойно да кажа че чисти много добре и не оставя никакви следи след като изсъхне
Мнението беше редактирано от vladata: 25 май 2010 - 12:40
Отговори

Shades снимка Shades 25 май 2010 - 13:22

Аз в последно време също съм фен на Car Plan. Ползвам новата им ECO серия, малко по-скъпички са, но са пърфект. Най-готино е след цялостното пране да ударя един Odour Eliminator и колата не мирише на нищо :devil-smiley-019:
Отговори

Drift_King снимка Drift_King 25 май 2010 - 13:34

Аз успешно се справям с таблото и мокета по следният начин - таблото по обичайният начин с мляко за табло, като използвам кърпи за почистване на монитор и тампони за уши за фугите около централната конзола и други подобни недостъпни за кърпата места (Астра Г).Тъй като нямам прахосмукачка с много мотори, като по автомивките, използвам обикновенна, но по следният начин - прахосмукачките имат една приставка, която стеснява отвора на тръбата, (подобно на сешоарите) с нея първо изсмуквам прахта и камъчетата, които са на повърхността и след като мощността на прахосмукачката недостига, за да хване и тези забити в мокета, започвам да стъргам с приставката по мокета, като по този начин камъчетата изхвръкват и прахосмукачката ги улавя и резултатът е забележителен, единственият минус е, че това стъргане едвали е много здравословно за мокета.
Тавана не ми се иска да го пипам, като се страхувам от увисване след използването на разни препарати.
Проблемът ми са седалките - тапицерията не е външно замърсена, но е събрала в себе си много прах и мърсотия, която прахосмукачката неможе да засмуче, просто усещам, че цялата седалка е наслоена с гадости.Поради този факт колкото и да чистя останалата част от интериора винаги се появява една неприятна миризма от седалките, ако оставя колата в гаража без да я карам и проветрявам съответно.Тъй като имам еърбег в тях се притеснявам да ги сваля и да ги изпера, за да не се повреди въпросната система от водата.Мислите ли, че препаратите ще помогнат за отстраняването на такива дълбоки замърсявания вътре в седалката?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 25 май 2010 - 13:51

Първо добре се изтупва седалката, да излезе наслоения прах /по желание вътре или вън в колата/,
после се обира добре с прахосмукачка, и накрая пране.
За мокета - само обиране и пране.
5-6 коли са чистени по този начин, включително 2 пъти моята, всички са доволни досега.
Таван още не съм прал с машината, но тия дни и това ще стане, имам леки съмнения дали няма да се
отлепи, но ще се пробва :devil-smiley-019:

За таблото и пластмасите - Guard с цитрус, зелено-черен флакон.
Отговори

chevrolet 16V снимка chevrolet 16V 25 май 2010 - 19:06

какво направих преди 1 седмица:
всички седалки,кори,мокети+таван ги изкормих
седалките и мокети първо минах с водоструйка да излезне калта, после пране с четка,топла вода и течен сапун
корите на вратите и на багажника и тавана само втората част с четката,водата и сапун.
светлите пласмаси изчетках с обезмаслител-станах като нови!
стана ми жал за усилието което вложих и сега сложих стелки на пода, по принцип ги мразя и карам без стелки и всяка година вадя всичко от интериора и го пера.
мокета от пода особено много си играя защото се набива доста здраво. дори след водоструйка и пране, след съхнене пак пада прах от него. следва здраво тупане и прахосмукачка!
иначе ежеседмично си чистя с прахосмукачка, препарат използвам единствено такъв за стъкло- не обичам лъскави шукаритетни препарати.
:devil-smiley-019:
иначе отвън тази година я измих веднъж, миналата май не си спомням да съм я мил

п.с. сега като бях изкормил всичко до кокал използвах момента за допъпнителна шумоизолация- ефект има!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 май 2010 - 19:12

Ако има още някой да сподели опит с конкретна марка препарати нека пише. И предлагам тази тема да стане важна, защото в "Интериор" не намерих подобна :newsm05_41:
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 10 юни 2010 - 09:02

Аз процедирам така!
За сенниците и пластмасовите елементи/тези около коланите,отпред и отзад около стъклата който са/ ползвам обезмаслител Meglio - Lemon :)))) Моите са бели и след като ги почистя стават разкошни.
Седалните и мокета ги чистя с почистваща система Rainbow като има една приставка,която играе ролята на тупалка и смуче всичко което срещне в дълбочина от 80см.
За тавана много се чудя как да го почистя,защото ме е страх да не се разлепи.Прочетох,че има препарати за сухо почистване и може с тях да пробвам:))
Темата ми харесва - нека стане важна!!!!!!!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 юни 2010 - 09:21

За мокета, седалките и тавана ЦЪК
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 10 юни 2010 - 09:53

[quote name='Peshotiger' date='10 Jun 2010, 10:21' post='806824']
За мокета, седалките и тавана ЦЪК
[/quote

Къде го продават???
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 юни 2010 - 10:40

 kBa3uMoD4o, на 10 Jun 2010, 10:53, каза:

Къде го продават???

Преди повече година купих няколко бройки от Технополис, скоро не съм
търсил, иначе ето страницата на производителя - Цък
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 10 юни 2010 - 12:23

 Peshotiger, на 10 Jun 2010, 11:40, каза:

Преди повече година купих няколко бройки от Технополис, скоро не съм
търсил, иначе ето страницата на производителя - Цък


Мерси колега ;)
Отговори

Icemann снимка Icemann 10 юни 2010 - 14:22

На Ма-фра има един препарат Diamond Plast 4. Като мляко е. Чисти много добре пластмаси. Лично го ползам и за тапицерията. Само много гадно замазва ако се пръсне по стъкло или някой дисплей но иначе за всички повърхности е много добър. Като цяло и останалите препарати на Ма-фра не са лоши. Имат един пулвелизатор за мушички, който сваля всичко.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 10 юни 2010 - 17:58

Като видях темата се сетих че един път попаднах на човек който се занимава с това . Ето и темата му . Наистина постига впечатляващи резултати с почистването.

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopi...=43&t=15791
Отговори

denontel снимка denontel 13 юни 2010 - 12:04

Вчера бях на вилата и реших да си вкарам колата в двора.Защото трябваше да разтоварваме една пералня. До вилата пътя е коларски черен горски тип. И като слезах от колата осетих че много мерише на мърша на умряло животно. Разтоварихме пералнята и качих колата на асвалтовия път.
След около два часа се наложи да се излиза с колата на лека разходка. И като влезнах вътре в колата мирише на мърша. Както до вилата. И като пусна парното много почва да мерише намърша.
Съмнявам се да не съм минал през омрялото животно,защото само дясната предна страна ми мирише и още мирише.С какво да я изчистя после ще ходя на автомивка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg