Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Omega B

Осветление опел омега Б

celio снимка celio 20 февруари 2011 - 12:21

Здравейте колеги!
Сега като ровех из форума, видях нещо доста интересно, поне за мен.
Гледам че си слагете осветление в краката. Така май и аз се зарибих за такова нещо но с "пластмасите" хич ме няма. Може ли някой да ме насочи от къде да започна? Примерно да се свърже някакси с плафона (до преди малко се мъчех да го сваля, е неможах). идеята ми е като се свърже с плафона и осветлението в краката да изгасва плавно. Ако някой го е правил на омега ако може да сподели.

Поздрави
Емил Петков
Отговори

Tosho снимка Tosho 26 февруари 2011 - 17:37

Здравей колега ! Хубава идея имаш...Моя съвет е там където е плеца за прекъсване на веригата на врата се намира (малко черно копченце) да вземеш (мисля че е плюс там) , да го прокараш през снопа с другите кабели (има място да мине тънък кабел) после през пластамсите острани на краката (на предните седалки) и да го закрепиш и да го свържеш с осветителното тяло което си избрал.За противополжния кабел - можеж да го вземеш примерно някъде от купето.....много играчка обаче има по този проект..А и е пипкава работата.УСПЕХ ! :thu:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 01 март 2011 - 23:18

По принцип ако имаш плавно гасене само при централния плафон(над огледалото за задно виждане) тези диоди можеш да ги вържеш само към него, или да си сложиш допълнително реле за плавното гасене на плафона на вратите(като на централния плафон). Но, АКО не си на ти с ел. инсталации или токове по добре виж някой твой познат дето разбира от токове и ще ти го направи както трябва.
Да се надявам че си ме разбрал какво искам да кажа понеже малко съм :61:
Поздрави и успех :mhihi:
Отговори

omegaab снимка omegaab 02 март 2011 - 11:07

Ако държиш да ти гаснат плавно най-лесно е от плафона. Другия вариант е като затвориш врата веднага да гаснат. Тогава можеш да друпнеш един кабел от бутона на вратата. Плафона се маха с права отвертка. Има си място(то се вижда къде се слага) и там има две пластинки, които се натискат с отвертката и плафона пада.
Мнението беше редактирано от omegaab: 02 март 2011 - 11:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg