Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Да вдигна ли задницата и какви ще са последиците от това.

stoyandim снимка stoyandim 23 май 2011 - 23:51

Здравейте! Имам странното усещане, че задницата ми е твърде ниска. Знам, че когато имаш по-ниска задница, колата е по-стабилна и при завои и прочее, но мисля, че при мен е прекалено ниска.

Колата мина стенд и беше гледана от майстори, които казаха, че всичко по окачването е 6.

Ето и снимка на колата (сори за лошото качество, но в този час няма как да направя снимка :D):

Публикувано изображение

Ето и по-нова снимка, но тук не се вижда много добре за какво говоря:

Публикувано изображение

На първата снимка гумите са 195x50x15, а на втората снимка са 195x55x15, ако има някакво значение. Визуално задницата пак ми изглежда по-ниска.

Преди два-три дена ходих в едно сервизче в града за да сменя предна биалетка. Поразпитах върху това дали мога да вдигна задницата по някакъв начин и ми казаха, че това може да стане с повдигащи тампони. Поразгледах в нашето форумче и открих, че това е доста често срещана практика и вариантите са от 2 до 5см за тампон.

Това, което ме интересува е основно какви са плюсовете и минусите при слагането на повдигащи тампони. Каква е цената им и колко сантиметрови ще ми препоръчате. Също така, струва ли си цялата тази "операция".

Послепис - Вярно ли е, че с тези тампони, колата става по-нестабилна? В смисъл, изглежда напълно логично, но какво биха променили 3 сантиметра, например?

Предварително благодаря на отзовалите се!
Мнението беше редактирано от stoyandim: 23 май 2011 - 23:54
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 24 май 2011 - 00:11

Вдигай я, определено има нужда, тампоните са към 3-4 см. и са 7 лв.
Цялата операция е 2 болта на амортисьорите, вдигаш от двете страни и
подлагаш отдолу.
Отговори

stoyandim снимка stoyandim 24 май 2011 - 00:14

А вдигането до каква степен ще се отрази на стабилността на колата?
Отговори

peshoo снимка peshoo 24 май 2011 - 00:20

аз пък изкам да си сваля предницата с 3 см моята кола е по същия начин как може да стане освен със спортно окачване?
Отговори

titan22 снимка titan22 24 май 2011 - 00:37

Колега,като гледам снимките нещо ми се струва че окачването е магерено на тая кола,седи като насрана(извинявай за израза ,ама по-грозна стойка не съм виждал на кола въобще).На първо време сложи или 16" джанти с гуми или 15" поне65 или 70 височина.
Отговори

stoyandim снимка stoyandim 24 май 2011 - 00:40

 titan22, на 24 май 2011 - 00:37, каза:

Колега,като гледам снимките нещо ми се струва че окачването е магерено на тая кола,седи като насрана(извинявай за израза ,ама по-грозна стойка не съм виждал на кола въобще).На първо време сложи или 16" джанти с гуми или 15" поне65 или 70 височина.


Като купувах гумите ми казаха, че 15" с височина по-голяма от 55 ще ми опират...или са ме излъгали нещо?
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 24 май 2011 - 08:25

По инструкция за 15 цола гумите са 185/65/15 или 195/60/15 .Излиза че си с много нископрофилни гуми и затова имаш проблеми. С тези гуми сигурно не можеш да излезеш на черен път.
Мнението беше редактирано от p.p.i: 24 май 2011 - 08:35
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 май 2011 - 10:09

според мен си свали предницата че тя ми изглежда висока ии за това си мислиш че задницата е ниска
Отговори

stoyandim снимка stoyandim 24 май 2011 - 12:20

А как се сваля предница? :)
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 25 май 2011 - 20:05

 stoyandim, на 24 май 2011 - 00:14, каза:

А вдигането до каква степен ще се отрази на стабилността на колата?

Едвали ще усетиш разликата, просто ще си дойде на нормалното ниво.
Отговори

лъки снимка лъки 25 май 2011 - 20:48

Колега,мойта е същата отзад с оригиналните амортесьори и прожини ,отпред сам с оригиналните амортесьори ,но с по каси прожини,а на тази снимка размера на гумите ми е като твоя 195/55/15.Та мисълта ми е ако можеш си намери само по каси прожини за предницата.А ако искаш можеш да си я вдигнеш отзад и става Опел Фронтера моментално.Толкова висока отпред не е нормално,поне не съм виждал до сега.Поздрави.Публикувано изображение
Отговори

stoyandim снимка stoyandim 26 май 2011 - 01:29

Откъде мога да намеря по-къси пружини и как да измеря дължината на моите?

ПС - И един по-шантав вариант :D има ли възможност задните пружини да станат отпред и обратното?
Отговори

titan22 снимка titan22 26 май 2011 - 09:15

Никакъв шанс няма защото и по форма и по дължина са различни.
Отговори

vankis снимка vankis 26 май 2011 - 09:39

Оригиналният размер гуми на астра Г е 195или185/60/R15. Така,че дори и на профил 70 няма да опира. Възможно е да са ти омекнали задните пружини и затова да е клекнала задницата. На мене ми се струва ,че предницата е висока , както колегите казаха. Но от снимките , които си дал трудно се вижда. Ако може да постнеш някоя снимка в профил на равно място..
Отговори

лъки снимка лъки 26 май 2011 - 11:00

Както каза колегата titan22 ,предни отзад,задни отпред не е възможно.Ето ти една снимка на прожини КW да добиеш представа,левите са предни, а десните са задни.Публикувано изображение
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 май 2011 - 11:23

Астра Г имат склонност да чупят задни пружини долу с по-една намотка при което задницата кляка. Провери при теб дали това не е случая защото може и никой да не е забелязал.
Снимката е шантава, гумите също и не мога да хвана, задницата ли е клекнала или предницата се е надървила...
Отговори

stoyandim снимка stoyandim 26 май 2011 - 15:22

В момента нямам възможност да снимам, но ще пусна по-нови снимки до неделя.

ПС. Засега съм решил да вдигна задницата...
Отговори

dreamhell снимка dreamhell 26 май 2011 - 18:58

Здравей колега,
Според мен имаш 2 проблема:
1. Ниски гуми (от първата снимка си личи, че се губят под колата... изглеждат като 13-ки, а не 15-ки)
2. Предницата определено е по-висока от нормалното. Провери какви пружини са сложени - ако са сменяни може да не е сложен правилния размер.

Успех.. и не бързай с вдигането на задницата - пак няма да има нужната стойка. Ще заприлича на повдигнат голф 2 :nea:
Отговори

jeff снимка jeff 26 май 2011 - 19:41

Човек, преди каквото и да правиш махни тия ниски гуми, сложи нещо от сорта на 185/60, 195/60, 195/65 няма да имаш никакъв проблем а и визията ще е различна !
Отговори

bili4652 снимка bili4652 26 май 2011 - 22:29

 tal1banko, на 24 май 2011 - 12:32, каза:

или пък от пред да нямаш газови аморт.? ако си з газови от пред ще вирне предницата кат на джуган :icon_wink2:'



Мисля че грешиш за газовите аморт. Аз съм с газови аморт.(предните) на вектрата и пак ми е ниска а от зад съм сменил само шоковите тампони и тя(задницата) е по висока от предницата и малко прелича на вирната задница на голф 2-ка :mhihi:
Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg