Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мерива 1,7 CDTI

sido снимка sido 25 юли 2011 - 17:05

Здравейте колеги от скоро имам Мерива 1.7CDTI (Z17DTH)Исузу,и съм доста очарован от вървежа на този мотор за скромните му 101к.с.
Та мисълта ми е какви са ви впечатленията от този мотор и ако има недостатъци какви са те, та да знам какво да очаквам ???
Благодаря предварително на отзовалите се :)
Отговори

mrpeter снимка mrpeter 31 юли 2011 - 15:49

ХА! Здравей!
Аз пък си взех Астра G със Z17DTL (80 к.с.)и имам същите въпроси като теб.
Карам я от няколко дни и засега съм с добри впечатления.
Предполагам 74KW, какъвто е твоя двигател си е по-добре, но не успях да намеря такава Астра за тези пари!
Нали в данъчната декларация писа 74KW а не 101 к.с.?
Това, което намирам като инфо е че някакъв клапан се скапвал, ама кво точно не разбрах. Почистване или смяна помага!? Fuel flow control valve - КЛАПАН ГОРИВЕН (за Common Rail) Оригинален номер 93186571 - колко ли струва!!?? Дават го и за Астра със Z17DTH - предполагам и при теб е същия!
Поздрави!
Мнението беше редактирано от mrpeter: 31 юли 2011 - 22:15
Отговори

sido снимка sido 02 август 2011 - 08:38

Здравей и аз имам инфо че се сменял нчкакъв клапан на турбото,но за сега не мисля да правя каквото и да било щото колата се държи перфектно и върви доста добре за 101к.с. просто след 1500 оборота двигатела сменя звука си и те изтрелва независимо на коя предавка си !!!
Утре тръгвам на море и ще засичам разхода по-пълен резервоар изминати километри и пак пълен резервоар !!!
Поздрави...
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 02 август 2011 - 10:50

 mrpeter, на 31 юли 2011 - 15:49, каза:

Това, което намирам като инфо е че някакъв клапан се скапвал, ама кво точно не разбрах. Почистване или смяна помага!? Fuel flow control valve - КЛАПАН ГОРИВЕН (за Common Rail) Оригинален номер 93186571 - колко ли струва!!??
Поздрави!


Заместващ на 93 186 571 номер по Бош е 0 928 400 654 ( стар номер = 0 928 400 493) и струва точно 291 лв в търговската мрежа. Оригинален - около 3-4х повече.
Това е номера по Исузу -> 8-93186-571-0. Пускам го и него, че ако някой изпадне в нужда, може да ползва E-bay, за по-добра цена. :newsm05_41:
Отговори

mrpeter снимка mrpeter 07 август 2011 - 17:11

Това го пиша само за инфо, щото съм шашнат малко!
Има вероятност да съм си купил такъв клапан 93186571 за 30лв.

Какво се случи:
Влизам в ebay.co.uk и търся по този номер и попадам на търг където началната цена беше ниска!
Звънкам по Скайп на приятел, който е в UK и му казвам на майтап да сложи 10 паунда на търга!
На другия ден ми пише по скайп че сме взели клапана, съответно вече е при него. Чакам го до другия месец да пристигне - 12,5 паунда с доставката до него!

Като дойде ще видя какво съм си купил за 30лв.! Онзи в UK пишеше, че го е купил по погрешка и не му трябва!

До колегата @sido - Какво масло сложи и как го дават да се сменя? Аз сложих Q8, но не съм минал километри да споделя впечатления!
Отговори

sido снимка sido 09 август 2011 - 18:39

Колега сложих REPSOL 5W-40,а останалите консумативи сам ми на Бощ !!!
Сега съм на море и не сам изпразнил резервоара,та на връщане ще засичам разхода.
Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg