Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Претриса при палене и изпушва бяло синкав дим

mely снимка mely 30 август 2011 - 16:10

От какво може да е.Прави го студена и мнооого рядко топла.След това няма никакъв проблем.Направо ми е неудобно....голям облак правя
Отговори

danymish снимка danymish 31 август 2011 - 08:19

Може би една диагностика ще бъде полезна в случая,поне да даде някаква насока.Успех.
Отговори

mely снимка mely 31 август 2011 - 10:43

Дали ако имам проблем с дюзата ще отчете грешка.Чека не светва.Колата върви.Само това пусто претрисане и най вече изпушване на бяло синкав дим при палене.Сипах днес една добавка на ЛИКИ МОЛИ за разпръсквачи.Да видим.
Отговори

Shades снимка Shades 31 август 2011 - 10:46

Миналата година имах такъв проблем. Оказа се, че имам малко повечко изгорели свещи :newsm05_41:
Отговори

mely снимка mely 31 август 2011 - 10:49

 Shades, на 31 август 2011 - 10:46, каза:

Миналата година имах такъв проблем. Оказа се, че имам малко повечко изгорели свещи :newsm05_41:

Свещите работят.По това време така или иначе не се включват.Но и ако има изгорели ми светва чека.Не е от това
Отговори

rado sb снимка rado sb 31 август 2011 - 11:57

При механичен проблем на мотора няма да ти светне ЧЕКА на мотора,но все пак си направи една диагностика за успокоение.Този проблем ми намирисва на гарнитура на глава или пикаеща дюза.Ако е гарнитура ще имаш по високо налягане в системата и загуба на антифриз,без външни течове.Трудно може да се даде точна диагностика без да се види и чуе автомобила.Това са само предположения и насоки къде да се търси проблема.
Отговори

mely снимка mely 31 август 2011 - 12:06

Антифриз не пипа или ако пипа е в рамките на нормалното 40-50 мл на година.Диагностиката ще покаже ли пикаещата дюза.Интересно ми е щом чека не я хваща компира ще може ли
Мнението беше редактирано от mely: 31 август 2011 - 12:09
Отговори

rado sb снимка rado sb 31 август 2011 - 17:14

На ТЕХА ще покаже само какво количество гориво се впръсква за всички дюзи,което може да се коригира,ако има нужда.Това количество гориво преминава през въпросната дюза,като не се впръсква в точния момент,а попада във вид на капки и от там се получава лошо изгаряне.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 31 август 2011 - 17:30

 rado sb, на 31 август 2011 - 17:14, каза:

На ТЕХА ще покаже само какво количество гориво се впръсква за всички дюзи,което може да се коригира,ако има нужда.Това количество гориво преминава през въпросната дюза,като не се впръсква в точния момент,а попада във вид на капки и от там се получава лошо изгаряне.

И как ще стане корекцията на дюзите колега?
Наи вероятно става въпрос за заяждащо бутало на аванса или лош аванс поради,вадене/смяна на ГНП
Отговори

rado sb снимка rado sb 31 август 2011 - 18:05

Не съм казал корекция на дюзите колега,а настроика с ТЕХА на желаното впръскано количество гориво.С моя компютър съм го правил без проблем.Колегата има нужда от човек които да направи диагнозата на място.Всичко друго са догатки и размисли от наша страна.Успех колега и дано не боли при диагнозата.
Отговори

mely снимка mely 31 август 2011 - 18:51

 Пресиян Василев, на 31 август 2011 - 17:30, каза:

И как ще стане корекцията на дюзите колега?
Наи вероятно става въпрос за заяждащо бутало на аванса или лош аванс поради,вадене/смяна на ГНП

Колега не сам казал че помпата ми е сваляна....в по долната тема не става въпрос за моята кола.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 31 август 2011 - 19:31

Виждам колега.Щом смяташ мнението ми за невярно просто го подмини.
Желая ти успех.
Отговори

mely снимка mely 07 септември 2011 - 10:00

Диагностиката не показа нищо нередно.Някакви идеи.
Отговори

vladkata снимка vladkata 07 септември 2011 - 10:50

А маслото гледал ли го дали изчезва ако изчезва мен ми бие на гумички или сегменти :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от vladkata: 07 септември 2011 - 11:03
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 07 септември 2011 - 10:58

Съмнявам се да е от маслото, аз имах същия проблем цяло лято с 1.7 тд Исузу, смених изгоряла свещ (има и една запекла която все още не съм се решил да напъвам, но е здрава), 2-3 дни пали нормално и на 4 пак с тресене и бял облак отзад като при мен понякога продължава да пуши до загряване на двигателя...Мислех си, че е помията която ни продават за нафта, сипвах само на Шел когато се появи проблема, след това смених на ОМВ но нямаше разлика.
Преди 2 седмици колата се оправи сама и вече не го прави.

РЕДАКТИРАНО:
Пак си пуши... няма нищо общо с нафтата...
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 07 септември 2011 - 13:34
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 септември 2011 - 12:13

Предположение:
Гарнитура или микроскопична пукнатина в главата. Като изтине в някой от цилиндрите влиза охладителна течност. При палене на сутринта докато изкара това вътре притриса и припушва.
Отговори

dth_user снимка dth_user 07 септември 2011 - 14:23

Здравейте, колега. И при мен симптомите бяха отначало идентични с тези при Вас, но проблема прогресира, и се оказаха уплътнения и профилактика на помпата. Така, че подкрепям мнението на Пресиян Василев, но дано проблема е по-малък и да греша. Поздрави!
Мнението беше редактирано от dth_user: 07 септември 2011 - 14:27
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 07 септември 2011 - 14:29

ЕГР гледал ли си в какво състояние е?Мой познат ми разправя за вектра б със твоите симптоми и след смяна на ЕГР всички се оправило.Пушенето било повечко от това което пишеш.
Отговори

mely снимка mely 07 септември 2011 - 18:54

Колеги ,по горе казах че свещтите са проверени а и при 30 гр ме съмнява да се включват.Колата си върви перфектно.Ако е EGR не трябва ли чека да се обади ...ама иначе по времето по което взе да го прави започна и да ми омаслява гумения маркуч.
Пак питам - може ли да е дюза или избягала центровка.Колата претриса и избълва бялосинкав дим .Но понякога не претриса и пушек също няма.
Мнението беше редактирано от mely: 07 септември 2011 - 18:54
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 07 септември 2011 - 20:11

Като правите диагностика,що не гледате центровката ? Всяка техника показва търсен и получен аванс.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg