Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Почистване на EGR клапан при 1.9 CDTi - Z19DTH

baidimitar снимка baidimitar 26 март 2014 - 16:09

 shopa81, на 26 март 2014 - 13:17, каза:

здр иаз имам следнияат проблем колата VEKTRA DTI 2.2 125.k 2002 г. постояано по4на да флиза вив авариен режим излиза ми клу4 и колата не вдига над 3000 оборота като 4е вирви без турбо гася паляа исе оправя ходих на маъстор казаха ми егр клапан коъто струвал 900 лв. моляа даяъте ми савети мисля 4е може да не от това да не давам празни пари и ако се по4исти сте се оправили


Човече, лошо ми стана докато прочета написаното от теб. Постарай се с правописа следващия път!
По въпроса ти: Може да се оправи, а може и не. Правихте ли досгностика на колата? Каква грешка излиза? Проблема въобще в ЕГР клапана ли е или "майстора" така е чул...? Това, че влиза в авариен режим, може да има много причини. Като начало пробвай да почистиш ЕГР-а и виж ще се оправят ли нещата... Ето тук се намира: https://www.google.b...tml%3B640%3B483
Това с 900-те лева пак малко е фантастика... Успех!
Отговори

shopa81 снимка shopa81 27 март 2014 - 10:59

много благодаря за отзива нов сим тука и много не разбирам 4есно казано и от коли аза маъстора дето ходих вив момента на прегледа яа имаше тази грешка зака4и яа на компутара и каза 4е проблема е вив егр клапана този коъто си ми изпратил линк сис снимка има една подробност тази грешка зимно време изобщо не ми излиза като се затопли тогава се по4ва миналата година през лятото тук таме си излизаше но сега много за4ести аз на яд взех ве4е така да яа карам поне да се развали на пълно 4е да знам със то4ност коя 4аст да се смени но пак по време на движение се пояавя ва и само из4езва бе да гасяа автомобила аз сим от разград и тука няама големи сервизи и маъсторите са зле пак за цената ми каза 4е е толкова скъпа милсяа дори да яа продам ако ремонта ще е толкова скъп .заради това прекисване на колата 2 пъти щяах да катастрофирам при изпреварване ако ми помогнете ще сим ви много благодарен

и още нещо да добавя егр клапана ми бил електри4ески ако се отвори можели да се из4исти изобщо
Мнението беше редактирано от Жоро: 27 март 2014 - 13:01
Причина за редактиране:: слях ти двете мнения
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 март 2014 - 13:31

 baidimitar, на 26 март 2014 - 16:09, каза:

Човече, лошо ми стана докато прочета написаното от теб. Постарай се с правописа следващия път!


Колега shopa81, обърни внимание на коментара на baidimitar!!!

Също така имаш бутон РЕДАКТИРАЙ и ако го ползваш, не е нужно да пускаш 2е мнение едно след друго.

Сега на въпроса ти. Те и нашите и в частност този който съм снимал е електронен и въпреки това се почистват. Така, че нищо не ти пречи да го почистиш. Другото което може да направиш ако ти излиза често тази грешка. Може да отидеш в някоя морга и да вземеш един за тест. Слагаш го и пробваш...
Отговори

shopa81 снимка shopa81 30 март 2014 - 14:45

мерси за препораките аз ходих на сервиз вив шумен и разказах им за клапана цената там ми казаха 750 лв но прърво можело да се по4исти и горе долу да се оправи за известно време . зака4ихаъа на компутар из4истиха грешките маъи4е изкара 3 грешки егр след това по4истиха клапата надяавам се да се оправи
Отговори

meskalito снимка meskalito 01 април 2014 - 17:03

Здравейте, незнам дали тук да се оплача от моя EGR или в нова тема. Ако модератора каже, ще го преместя в нова.

Значи проблема е следният - EGR ми е изолиран софтуерно, а по-късно е изолиран и с ламаринена гарнитура изцяло. В момента ми свети engine check и дава грешка PO400. Ако има някой, който го е изолирал с гарнитура и е имал грижи по-късно, моля да сподели.
Отговори

gente снимка gente 15 юни 2014 - 16:20

Изчистих си днес егр-а. Всичко мина добре, но жълтия осигурител на буксата падна някъде в мотора и не можах да го намеря. Щракнах буксата без него. Това дали ще е проблем?
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 юни 2014 - 08:44

Понеже не сещам за какво говориш, но ако буксата се вади само с дърпане, то не е желателно! Защото ще изпадне по път и най-малкото, ще запише грешки...
Отговори

gente снимка gente 16 юни 2014 - 09:19

Става въпрос за един жълт пластмасов щифт, който се издърпва за да извадиш буксата.
Отговори

Гостsvv90_* 28 декември 2014 - 23:34

Здравейте колеги,

Нов съм във форума и като цяло от скоро притежавам автомобил на марката. Надявам се поста ми да е на място.

Преди месец си взех astra h z17dtl , 80 конски сили , преди закупуването на автомобила му направихме диагностика в сервиза на опел. Компютъра отчете малки ,според специалиста незначителни грешки и една грешка на която ми обърна внимание ,а именно този ЕГР клапан, каза може би е за смяна и ми обяви 500 лв.

На каране извън градско над 100км/час влиза в авариен режим за 30секунди максимум минута, за 2000км каране ми се случи два пъти. Четох 3-4 часа из форума всякакви мнения , за жалост не намерих за моя мотор , но незнам какво трябва да правя ако го изчистя ще има ли резултат? Проблем ли е че влиза в този режим макар и за толкова кратко ? Харчи ли наистина повече ? Единственото което съм забелязал е че и трябва повече време да загрее може би десетина минути , но вярвам че може да е от друг фактор. При диагностиката забелязах че катализатора на автомобила е сменян не беше оригиналният , дали това оказва влияние?

Какви са най-удачните мерки който мога да взема?

Ще се радвам на всякакви мнения.
Благодаря
Отговори

Braniminr снимка Braniminr 04 януари 2016 - 22:15

 georgibandit, на 04 април 2013 - 14:39, каза:

Скоро и аз имах същата процедура, второ почистване. Но като се замисля не мислиш ли че и в смукателния колектор е по същия начин задръстен и дали не трябва и той да се чисти. След първото почистването, клапана изкара 24000км, след което беше в същото състояние, нормално ли е това.



От нашите горива е така :) :flag:

 svv90, на 28 декември 2014 - 23:34, каза:

Здравейте колеги,

Нов съм във форума и като цяло от скоро притежавам автомобил на марката. Надявам се поста ми да е на място.

Преди месец си взех astra h z17dtl , 80 конски сили , преди закупуването на автомобила му направихме диагностика в сервиза на опел. Компютъра отчете малки ,според специалиста незначителни грешки и една грешка на която ми обърна внимание ,а именно този ЕГР клапан, каза може би е за смяна и ми обяви 500 лв.

На каране извън градско над 100км/час влиза в авариен режим за 30секунди максимум минута, за 2000км каране ми се случи два пъти. Четох 3-4 часа из форума всякакви мнения , за жалост не намерих за моя мотор , но незнам какво трябва да правя ако го изчистя ще има ли резултат? Проблем ли е че влиза в този режим макар и за толкова кратко ? Харчи ли наистина повече ? Единственото което съм забелязал е че и трябва повече време да загрее може би десетина минути , но вярвам че може да е от друг фактор. При диагностиката забелязах че катализатора на автомобила е сменян не беше оригиналният , дали това оказва влияние?

Какви са най-удачните мерки който мога да взема?

Ще се радвам на всякакви мнения.
Благодаря


https://www.youtube....h?v=Isoef8pg7tQ

Пробвай да го почистиш,отгоре посочетоно видео което съм ти дал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg