Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Новите Технически Прегледи

Гостivozet_* 09 януари 2012 - 19:32

Имам катализатор на моята X14 , но ми казаха, че замърсява , един вид не влиза в нормите по изискване. :loser:
Отговори

nenkata2 снимка nenkata2 09 януари 2012 - 23:19

това пълни глупости аз имам три коли и трите са на гас ,но само едната е само на гас без да има бензин и какво отивам на преглед и някакъв си смотан даяджия прави прегледите и ми вика обърни колата на газ че няма вредни газове а това е единстваната кола която няма катализатор и му викам няма бензин и никога не съм я пробвал даже на бензин , не можело така ами пиши че няма вредни газове ,неможело защо не може трябва и данък да не плащам тогава според тези нови превила.И айде не се блъскайте глвите знаете как се минават прегледи ,имало камери е те камерите да не са подвижни те са си стацеонарни какъв е проблема да излъжат компютъра така че не всяко чудо за 3 дни ами то чудото е било за деня така че споко.Е много ми е интересно как този му е дал 45 лева преди да преключи прегледа давайте си парте при залепен стикер никой не може на сила да ви ги вземе.А и за катализаторите колата тази която е на газ е на 27 години без вредни газове ами тези дизели те трябва да ги спрат от производство да нсе говорим за градския транспорт.И не забравяйте че Българина е измислил компютъра, а и при добро желание от правещия прегледа всичко може да се оправи.
Отговори

Setfan снимка Setfan 11 януари 2012 - 12:24

Няма какво да го мислите колеги, то вече е измислено отдавна. В Англия също е задължително автомобилите да са с катализатор иначе няма минаване на техническия преглед. Затова колегите там си запазват старата генерация, след поставяте на спортна (права)и малко преди датата на прегледа монтират старата. Правите си катализаторите на бързи връзки и готово. Рабира се за ентусиастите доста фирми предлагат спортни катализатори (основно за турбо автомобили с 2 катализатора), които намаляват значително съпротивлението на изходящите газове и в същото време запазват вредните емисии в нормите.
Мнението беше редактирано от Setfan: 11 януари 2012 - 12:25
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 януари 2012 - 13:10

Тия дни минах няколко автомобила на ГТП та мога да дам малко информация от първа ръка ако на някой ще му е от полза.

Има някой промени в документацията и начина на извършване на прегледа. /тук говоря за автомобили без АГУ!/ Документите които се изискват са същите като преди - голям и малък талон, ГО, лична карта и платен данък.

1. Вече компютър решава дали ще минете или не. Влиянието на преглеждащите е сведен до минимум.
Газанализатора и валците за спирачно усилие са свързани директно с новата програма и ако нещо от тях не ви е в норма, самият компютър не разрешава да минете успешно прегледа. Варианта ако това се случи е един, издава се протокол с валидност 14 дни в който да отстраните повредата и трябва да се върнете в същия пункт за да минете отново. Ако и тогава има проблем следва спиране от движение.

Ако решите да си опитате късмета на друг пункт - не става, там веднага им светва, че сте върнат от първия и не могат да ви допуснат.

2. Картончетата за преглед са абсолютно различни вече, състоят се от 2 части /голям и малък/ Всички данни на автомобила - пробег, рама, модел, марка, ДКН, данните на проверяващия са вписани в тях и се носят и двете в колата.

3. Всички пунктове имат нови компютри и скенери които са вързани към ДАИ, сканират талоните и личната карта на който е докарал колата и тя автоматично връща в отговор новите талончета които се отпечатват. Камери има също които и те са свързани.
Отговори

fero_91 снимка fero_91 12 януари 2012 - 16:43

лелеее изгоряхме начи :confused: :confused: а някой скоро да е минал за прегледа на газовата, там как стоят нещата :confused:
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 12 януари 2012 - 16:51

Цитат

2. Картончетата за преглед са абсолютно различни вече, състоят се от 2 части /голям и малък/ Всички данни на автомобила - пробег, рама, модел, марка, ДКН, данните на проверяващия са вписани в тях и се носят и двете в колата.


Странно! На мен ми казаха, че малкото картонче се държи в колата, заедно с малкия талон, а голямото си го прибирам вкъщи при големия талон. :kuku: Излиза, че в пункта на СБА са ме излъгали или и те не са много наясно още със системата.
Всичко останало е така. Наистина има компютър, който е свързан с всички тестови апарати и определя дали колата е годна за движение по пътната мрежа на страната.
Отговори

fero_91 снимка fero_91 12 януари 2012 - 16:54

"Документи, които се издават след техническия преглед, са стикер, който се залепя на предното стъкло на автомобила, малко удостоверение, което се носи от водача за проверка, и голямо удостоверение (нов документ), в което са вписани констатациите от прегледа и протокол за извършения преглед"
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 януари 2012 - 17:09

 MAD_DOGG, на 12 януари 2012 - 16:51, каза:

Странно!

Може да съм се изразил грешно, малкото при документите, а голямото в колата /такива бяха думите на проверяващия/. :unsure:

 fero_91, на 12 януари 2012 - 16:54, каза:

голямо удостоверение (нов документ), в което са вписани констатациите от прегледа и протокол за извършения преглед"

Констатации няма никакви, има данни. А протокол какъвто имаше преди пак има, но не и за теб. Ти получаваш само талончетата.

Ето сканирах гърба на малкия и лицето на големия, закритото са данните на колата

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  scan0001.jpg (983,7K)
    Брой изтегляния: 177
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 януари 2012 - 17:21

Аз преглед минах ноември месец а и по принцип не ме притеснява толкова, само искам да попитам за една малка подробност.. Платения пътен данък за настоящата година, или изчистен за всички години ?
Отговори

vladkata снимка vladkata 12 януари 2012 - 17:38

Аз също минах ония ден без проблем .Първо замерваха теглото на предната ос, после на задната ,след което на газ анализатор (ушким) интересно аз нямам катализатор ,а се води че имам просто задържах на 1500-2000 оборота ,за да залъжат явно компютъра и си мина ,така че всичко зависи от проверяващия :icon_wink2:
П.С. Бележка за платен данък не ми искаха
Мнението беше редактирано от vladkata: 12 януари 2012 - 17:39
Отговори

fero_91 снимка fero_91 12 януари 2012 - 18:03

Колегата "vladkata" сигурно на бензин го настъпа кам 2000 оборота :blahblah: а какъв е този преглед за 6 месеца :confused: :confused: :confused: :confused:
Отговори

vladkata снимка vladkata 12 януари 2012 - 18:12

Не разбрах какво имаш напредвид това за втори път ми се случва колата работи на газ проверяващия вика задръж на 1500-2000 мести малко шиша дет е в ауспуха докато излъже компютъра и прегледа си е за 1 година :icon_wink2:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 януари 2012 - 18:58

И на мен ми е чудно защо срокът за следващия ГТП на Любезния е 6 месеца, а не 1 година? Дали не са се объркали тия от пункта?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 януари 2012 - 19:55

 fero_91, на 12 януари 2012 - 18:03, каза:

а какъв е този преглед за 6 месеца :confused: :confused: :confused: :confused:

 zdravkop, на 12 януари 2012 - 18:58, каза:

И на мен ми е чудно защо срокът за следващия ГТП на Любезния е 6 месеца, а не 1 година? Дали не са се объркали тия от пункта?


Не, няма грешка. Това е така защото документа който съм сканирал касае кола която се води товарна 1+1, категория N1, за такива навършили 10г. от датата на първа регистрация прегледа е с период 6м. Същото важи и за товарни до 3.5т.

Tирове, големи камиони и т.н. без значение от възрастта дори нови са на 6м. също.

За леките си е 12 месеца.
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 12 януари 2012 - 20:07

Малко оффффф......деВа мааму.....имам да карам до март и на колелото.... :((((((
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 януари 2012 - 20:19

Освен това прегледът вече е по- скъп с 3 лева. http://money.bg/news/id_1643927259
Аз ще карам до август и- после на пангара. :icon_evil2:
Отговори

fero_91 снимка fero_91 12 януари 2012 - 20:21

аа сега ми стана ясно.. начи на прегледа да гледам да мина на газ та да може да се излъже този комп..
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 13 януари 2012 - 10:37

С колко е оскъпен прегледа - по ТВ казаха че е с 10 %, някъде било днойно. :unsure:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 януари 2012 - 10:40

Това си зависи от самия пункт, в този в който аз ходя последните 2 години дори тази беше по-евтино сравнение с миналата :unsure:
От 30лв до 40лв мисля, че варират цените за леки коли.
Отговори

vladkata снимка vladkata 13 януари 2012 - 10:42

Аз минах преди 4 дена беше 30 лв в Стара Загора даже евтино ми се видя :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg