Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Затъмняване на предни стъкла

nikolai_777 снимка nikolai_777 15 април 2015 - 23:02

Здравейте,забелязвам,че напоследък доста коли са със затъмнени странични предни стъкла,но ще имам ли проблем с полицията ако затъмня моите? Трябва ли да извадя някакъв документ от КАТ?
Отговори

didko_just снимка didko_just 15 април 2015 - 23:30

В закона е умопенато,че нямаш право.Дали ще го направиш,зависи от теб.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 април 2015 - 09:30

 nikolai_777, на 15 април 2015 - 23:02, каза:

..Трябва ли да извадя някакъв документ от КАТ?


Ако попаднеш на по-лоши полицай документа който вадиш от КАТ, ще е синия талон и пускане на колата в движение, когато изчистиш стъклата. Ако са по-миролюбиви ще е само скъсано фолио...

P.S. Сещам се за един чоУек дето сега ще скочи, че страничните са му на 40% и има фолио и на предното и няма проблеми, ама той и на габарити кара и пак така, ТА всичко е въпрос на вкус...
Отговори

stei снимка stei 16 април 2015 - 13:36

Ха ха защо ли го познавам тоз Човек. На 95 % задни на, 50 % предните странични а челното на 25%. За другия път да знаеш. :icon_razz2: Проблеми нямам защото имам специална бележка а и мойте разсъждения съм ги изложил в една друга тема. Закона е един за всички и се чувствам засегнат половината от колите да са тъмни на 95 %. А другата половина да се притесняват. Има закон, значи няма фолио ама за всички.
А по темата, не слагай колега на предните ще станеш на абонамент при полицайте а той излиза скъпо.

 Жоро, на 16 април 2015 - 09:30, каза:

P.S. Сещам се за един чоУек дето сега ще скочи, че страничните са му на 40% и има фолио и на предното и няма проблеми, ама той и на габарити кара и пак така, ТА всичко е въпрос на вкус...


Ти да не ми завиди. Ще те уредиме да те потъмнят ако искаш. :drinks:
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 април 2015 - 08:56

Ама ще трябва да снимам твоята бележка...

Иначе като ти чета мнението, си мисля, че страдаш от раздвоение :)
Отговори

Bretone снимка Bretone 17 април 2015 - 09:05

EE дай и на нас такива бележки бе стиснат :20ashley_results: Искам да ми пази кожичката в салона, че от това слънце ще се изпече :sad-smiley-046:
Отговори

stei снимка stei 17 април 2015 - 09:25

 Жоро, на 17 април 2015 - 08:56, каза:

Ама ще трябва да снимам твоята бележка...

Иначе като ти чета мнението, си мисля, че страдаш от раздвоение :)


А не мисля. Екстра съм си :whistle:

А за кожата със сигурност ще я пази и не само кожа а всичко в салона, но най голямото предимство поне за мен е че не ме пече слънцето и е доста комфортно.
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 15 юни 2015 - 00:20

Та щом е забранено затъмняването на предните няма да са тъмни със 1% пропоскливост, та има уред за измерване на пропускливостта, ако ги облепим със фолио което пази от слънце и пропуска достатъчно за пред ченгетата или това въжи само за русия. Някой проверявал ли е с такъв уред пропускливостта
Отговори

Bretone снимка Bretone 23 юни 2015 - 21:30

Ако сложа 10% могат ли нещо да ми направят? куките ( да не се обиди някой ) имат ли подобен уред или направо дращят с нешо да видят има ли фолио?
Отговори

stei снимка stei 24 юни 2015 - 13:29

10 % истинско фолио няма ако говорищ за 90 % пропускливост и 10 затъмняване.
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 24 юни 2015 - 15:15

 stei, на 24 юни 2015 - 13:29, каза:

10 % истинско фолио няма ако говорищ за 90 % пропускливост и 10 затъмняване.

Има няма се тая а какво праим да слагам ли отпеед или не е работата.
Отговори

stei снимка stei 24 юни 2015 - 22:04

А що ни питаш нас. Ти ще си носиш последствията.Аз ти казвам да слагаш а като те спре полицай му кажи, че са ти разрешили от форума. По закон е забранено, всеки сам си решава и не мисля че друг трябва да ти каже.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 24 юни 2015 - 22:22

Ако не ти стига цветното стъкло което монтира Опел като опция пред КАТ гориш юредически глобите са за твоя сметка.
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 26 юни 2015 - 03:32

А дали може да се намерят такива предни стъкла които са си заводско или пък някъде да се поръчат такива затъмнени без фолиота
Отговори

stei снимка stei 26 юни 2015 - 10:40

Може в официален представител или втора употреба от някоя морга. На ново цената е над 1000 лева. Водят ги атермични или UV protection. Не помня точно как са ги кръстили при всяка марка автомобили е различно наименованието но идеята е една и съща.
Мнението беше редактирано от stei: 26 юни 2015 - 10:43
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 26 юни 2015 - 12:30

 nikolai_777, на 15 април 2015 - 23:02, каза:

Здравейте,забелязвам,че напоследък доста коли са със затъмнени странични предни стъкла,но ще имам ли проблем с полицията ако затъмня моите? Трябва ли да извадя някакъв документ от КАТ?



Е къде ги видя тея "доста коли".Аз не съм видял един тука по черноморието.
Мен лично преди години ме спряха с фолио 10% и ми спряха колата от движение.Приказки от рода ама ще го махна веднага не помогнаха.В закона ясно си пише кой може да кара със затъмнени предни стъкла...Ти не си в това число колега....
Защо изобщо пускате такива смотани теми не знам......???????
И като си затъмниш предните стъкла на каляската и ще стане голямата гъзария............ :icon_wink2:

П.С. документ можеш да изкараш от КАТ само ако автомобила ти е зачислен към НСО(националната служба за охрана)
Мнението беше редактирано от galintonchev: 26 юни 2015 - 12:32
Отговори

stei снимка stei 26 юни 2015 - 16:05

В София е пълно с такива коли ако питаш къде има. Проблеми с полиция ще има със сигурност и ако е само за гъзария не си заслужава. А това за НСО явно си го чул но КАТ не издава такива бележки те не ги и питат даже. За тези бележки които аз не съм виждал само съм чувал, знам че вадели такива от лекар че страдаш от заболяване и слънцето е вредно.
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 27 юни 2015 - 09:10

 stei, на 26 юни 2015 - 16:05, каза:

В София е пълно с такива коли ако питаш къде има. Проблеми с полиция ще има със сигурност и ако е само за гъзария не си заслужава. А това за НСО явно си го чул но КАТ не издава такива бележки те не ги и питат даже. За тези бележки които аз не съм виждал само съм чувал, знам че вадели такива от лекар че страдаш от заболяване и слънцето е вредно.


Казах го в кръга на шегата колега.Не знам от къде се изкарват такива бележки...хаха...но проблеми с полицията задължително ще има.Имам един познат с Х5 и тои беше си затъмнил предните стъкла.Очудващо почти цяла година минаваше между капките,но и него го сапунисаха..
По принцип си е забранено...
Мнението беше редактирано от galintonchev: 27 юни 2015 - 09:12
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 юни 2015 - 13:15

Веднъж завинаги разберете нещо. Със затъмнени изцяло стъкла можеш да се движиш само, ако:

1. Си служител на НСО, МВР и производните служби или имаш стикер, но с покритие :smile3560:

2. Се движиш с инкасо автомобил

3. Си дупе, което има много пари и попадаш на уж некорумпирани служители :mhihi:

4. Имаш заболяване, при което е вредна пряката слънчева светлина. Но за такъв документ е почти невъзможно да се класираш.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 февруари 2016 - 09:15

Тя тая тема не е много за това, ама да попитам. Силно се интересувам от облепване на комби в следната конфигурация:
предни странични: без затъмняване, само с висока UV и IR защита;
задни врати и задни странични: затъмнени доста, със същите защити;
задно: същото като на задните врати.
Всичкото фолио на всичкото отгоре ще бъде от онова, което след облепване на стъклото му дават устойчивост като на предното, което е триплекс със смола между двата слоя стъкло, или поне близка до нея.
Ако някой колега е наясно нека да драсне някой ред. И да се повторя- всичкото фолио на практика ще промени и механичните характеристики на всички стъкла, само без предното, де.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg