Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за бояджийски въпроси

vectra снимка vectra 14 февруари 2005 - 23:00

shopa, на Feb 14 2005, 02:59 PM, каза:

vectra, на Feb 10 2005, 03:29 PM, каза:

начи на мен ми трябват около 4л?тя моята сега е с 80%перла, червена!в лазурит кожи дерът бе!много е скъпа!!!!!а колата и днес й се любувах!а имаш ли снимки как е била преди ако искаш м,и ги пусни на л.с.!

ще ги пусна има и филмче :)

колега айде давай че ми е супер интересно да вида къф магиосник си!
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 17 февруари 2005 - 12:19

Предполагам че от времето и кофтито метео условия,лака на боята ми се е прецакал зверски.Проблема е че целия се е напукал.Има множество микро пукнатинки,които карат боята да изглежда матова.Има ли някъква оправия освен цялостно пребоядисване?
Отговори

PB7077XM снимка PB7077XM 17 февруари 2005 - 12:29

колега нямаш голям проблем колата ти е металик предполагам и само се лакира -бута се стария лак и отгоре се нанася нов. по автосалоните това правят преди да оставят колата да се продава се лакира наново и изглежда като чисто нова
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 17 февруари 2005 - 12:30

А процедурата не е ли скъпа ?
Отговори

fanatic снимка fanatic 17 февруари 2005 - 12:54

За цената е доста относително на мен ми искат 100 лв за цялата кола говоря за лак и те съветвам да си купиш по качествен да не жалиш пари :)
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 18 февруари 2005 - 02:04

Благодаря много за отговорите колеги! :thu: :thu: :thu:
Кофтито е че мен ме е прала градушката и единствено цялостно пребоядисване е изхода...
Отговори

ГостLann_* 18 февруари 2005 - 08:36

На един приятел му взеха 80 лв в Лазурит за да я лакират на ново преди около година-две. Не съм виждал колата оттогава така че не знам какво е качеството.
А след градушка май наистина единственото спасение е цялостно пребоядисване - аз така се оправих
Отговори

vectra снимка vectra 18 февруари 2005 - 09:42

да и аз гледах снимките на кадета на ники и забелязах резултата!ама това е единствения изход...още повече твойте дупки са си сериозни....ама боядисването на колата е с цена колкото и колата... :thu: според мен карай си я така!аз като гледах снимките колата изглежда готино и така...
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 18 февруари 2005 - 11:06

Така ще си я карам.Интересно ми беше дали няма някой ефтин препарат с който да се оправя лака.Пробвал съм с няколко полиш пасти но винаги рузултата е трагичен.Тя се набива в пукнатините и после не може да се изчисти.Ощте седят избелели петна където съм ексериментирал...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 18 февруари 2005 - 11:17

А ако си с евтина боя и минеш с лак отгоре има ли ефект? :D
Отговори

vectra снимка vectra 18 февруари 2005 - 11:53

THE_BUTCHER, на Feb 18 2005, 11:06 AM, каза:

Така ще си я карам.Интересно ми беше дали няма някой ефтин препарат с който да се оправя лака.Пробвал съм с няколко полиш пасти но винаги рузултата е трагичен.Тя се набива в пукнатините и после не може да се изчисти.Ощте седят избелели петна където съм ексериментирал...

ами сега глазурит се готвят да внесът техния нов продукт, скойто ще може да оправяш точно такива дефекти и цената пак няма да е 100лв. ама ще изглежда перфектно след обработка!този продукт вече го има на пазара в други страни като германия австрия и т.н.!
Отговори

vectra снимка vectra 18 февруари 2005 - 11:55

Moonlord, на Feb 18 2005, 11:17 AM, каза:

А ако си с евтина боя и минеш с лак отгоре има ли ефект? :D

ами колега трябва да стане защото правихме такъв експеримент с една жигула с яко прецакан лак и стана много добре а боята е от онези евтините(продават се във фантастико) ;)
Отговори

fanatic снимка fanatic 18 февруари 2005 - 12:41

Лака е важен колкото и основата а цената му може да достигне 50% от тая на боята(немски лак за глазурит или сикенс примерно).Металик-комплект 160-200лв.градушката се оправя само с майстор иначе слага кит по дупките.С 2 думи или не я правиш или прежалваш парите и стискаш зъби :).Има вариант и на ДЮПОН,което е доста по добро цена около 120 комплект
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 18 февруари 2005 - 14:06

vectra, на Feb 18 2005, 11:55 AM, каза:

Moonlord, на Feb 18 2005, 11:17 AM, каза:

А ако си с евтина боя и минеш с лак отгоре има ли ефект?  :D

ами колега трябва да стане защото правихме такъв експеримент с една жигула с яко прецакан лак и стана много добре а боята е от онези евтините(продават се във фантастико) ;)

Бе мойта е от най-евтините и ако има ефект бих пробвал, че да я боядисвам наново много дебело не си заслужава :thu:
Отговори

Гостshopa_* 21 февруари 2005 - 10:36

Ето малко от историята на Златната Корса на shopa :thu: :thu:
малко ми е тясно вътре :)

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Гостshopa_* 21 февруари 2005 - 10:40

още :thu:

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Гостshopa_* 21 февруари 2005 - 10:43

още

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Гостshopa_* 21 февруари 2005 - 10:44

и още

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Magelan снимка Magelan 24 февруари 2005 - 12:38

Помощ!!!!
Току що някой олигофрен ми надра колата с пирон и то дълбоко. Даите съвети какво да правя.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 24 февруари 2005 - 12:52

Колега, моите искрени дълбоки съболезнования . Не ми се иска да ти кажа че трябва да се боядиса нараненото по колата изцяло за да стане прилично. Ако не беше дълбоко можеще и само въху детайла да се боядиса, но от личен опит ти казвам че коректора е времена и некачествена работа. Инак на едно място ли са драснали или по цялата кола? Ма :thu: ка им и на селяндурите завистливи :thu: :thu: :thu: :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg