Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Kамерите на КАТ!

Иво снимка Иво 17 май 2008 - 10:35

Владе, има ли снимка на тая лада отстрани?
Отговори

bisserk снимка bisserk 22 май 2008 - 08:20

http://www.dnes.bg/a...le.php?id=51835

Нови камери в София.
Но не се уточнява кои от тях ще следят за преминаване на червено... :whistle:
Отговори

sauber снимка sauber 26 май 2008 - 20:42

Не видях никой до сега да е казал та :

Преди около 3 седмици, докъто чаках да направя ляв от Витошка към Патриарха монтираха в ляво от мен 4 парчета.
Мисля следят за движение върху линийте...
Отговори

gujo78 снимка gujo78 26 май 2008 - 20:51

 sauber, на May 26 2008, 09:42 PM, каза:

Не видях никой до сега да е казал та :

Преди около 3 седмици, докъто чаках да направя ляв от Витошка към Патриарха монтираха в ляво от мен 4 парчета.
Мисля следят за движение върху линийте...




от достоверен источник знам, че от всички камери по София бачкат само 7-8,още неим е готов сървара и се претоварва :unsure: с сигорност снимат на Орлов мост, на раковска и и цар освободител, пред президенството и имаше още една две пак в този район ма неповна точно каде.Та другите за сега са само за окраса :unsure:
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 01 юни 2008 - 11:02

Колеги, Според Българското Законодателство, "Снимковия Матерял НЕ е Доказателство"
Пример: обраха магазин, човека е заснет, разпознат и викнат в РПУ-то и след 30 мин си тръгна.
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 01 юни 2008 - 12:52

Тва ли да им кажеме на куките като недаисибоже ни привикат да си видиме колата на клипче???? :mhihi:
Отговори

vektra1 снимка vektra1 01 юни 2008 - 14:32

И аз мисля че нямат право да снимат и това не е доказателство,но те ще си измият ръцете че са снимали автомобила а не човек.Дано не ми се налага да ме викат в КАТ за клипчета ,но ако се наложи отивам с адвокат на него това му е работата.Аз не съм запознат с закона ама в България винаги нещо не е доизмислено или си противоречи . :mhihi:
Отговори

bisserk снимка bisserk 19 юни 2008 - 17:51

Някой има ли информация камерите на Софияленд дали снимат изобщо?
Получавали ли сте "честитки" от там?

Защото нито записи от тях съм мяркал из нет-а, нито някой е потвърдил със сигурност, че си е "изпатил" от тях...
Отговори

sauber снимка sauber 19 юни 2008 - 19:26

 bisserk, на Jun 19 2008, 06:51 PM, каза:

Някой има ли информация камерите на Софияленд дали снимат изобщо?
Получавали ли сте "честитки" от там?

Защото нито записи от тях съм мяркал из нет-а, нито някой е потвърдил със сигурност, че си е "изпатил" от тях...


Имам просто логика за такива дилеми : Щом съм ги виждал да стоят с радар там, значи камера няма...
Отговори

barezz снимка barezz 27 юни 2008 - 14:24

На скоро ми направи впечатление, че извънградско, на билбордите на Ролпласт, които имат имитации на патрулки, има монтирани камери. Изглеждат като истински, ама дали работят??? Това се чудя ... И дали имат радар или дори и да снимат, просто снимат филмче ...... Как мислите???
Отговори

bugatti снимка bugatti 27 юни 2008 - 14:26

 barezz, на Jun 27 2008, 03:24 PM, каза:

На скоро ми направи впечатление, че извънградско, на билбордите на Ролпласт, които имат имитации на патрулки, има монтирани камери. Изглеждат като истински, ама дали работят??? Това се чудя ... И дали имат радар или дори и да снимат, просто снимат филмче ...... Как мислите???

Нищо не правят...празни са поне на този етап...
Отговори

alex851010 снимка alex851010 28 септември 2008 - 19:40

 Subzer0, на Oct 14 2005, 07:56 AM, каза:

Колеги,

Това което аз съм виждал е жълт Опел Кадет и бял Форд Орион, и двете с тъмни стъкла. А поканата за филма доиде след около месец :dance:
Мястото беше моста към летището до новиа Порше център.

Росен

:clap:

колеги има камери, но само 2 коли в цяла София, а и отделно камерите по стълбовете. Това ми е пресно инфо от 3-4 дни, 1 патрулка на кат и бял орион, който седи най-често на Драган Цанков и канала посока Попа за преминаване на чержено към Попа <_<
Отговори

max4o снимка max4o 28 септември 2008 - 20:53

Вече във Варна почти няма кръстовище без камери. По моя информация големите камери са за разпознаване на регистрационни номера с цел следене на кражби. Проекта е възложен на австрийци. Относно камерите с радари, предвид че всеки радар трябва да минава годишен преглед, за общината не е рентабилно да извършва това и до колкото ми е известно ще бъдат активни само радарите на входовете и изходите на Варна. Нарушенията се отбелязват само ако в този момент някой от операторите те фокусира.

Информацията няма сигурен източник, просто приятел който имаше участие в тестването.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 29 септември 2008 - 11:43

тия по билбордите май са да не става гавра със картонените патрулки. Щото май няколко си ги прибра народа за вкъщи. А по кръстовищата мисля че работят всички камери особено тия за джисиемите дето те гледат говориш ли. А има и няколко кръстовища дето са изчомбени бушоните им от кутиите а камерите седят. Абе аз си карам кротко, хем ми е по-евтинко и като разход бензин. Който почна да пада - АМИН!
Отговори

slowtraveler снимка slowtraveler 30 септември 2008 - 21:32

 vektra1, на Jun 1 2008, 03:32 PM, каза:

И аз мисля че нямат право да снимат и това не е доказателство,но те ще си измият ръцете че са снимали автомобила а не човек.Дано не ми се налага да ме викат в КАТ за клипчета ,но ако се наложи отивам с адвокат на него това му е работата.Аз не съм запознат с закона ама в България винаги нещо не е доизмислено или си противоречи . <_<

Грешиш:
***
ЗДП:
Чл. 189. (1) Актовете, с които се установяват нарушенията по този закон, се
съставят от длъжностните лица на службите за контрол, предвидени в този закон.
....
(7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Изготвените с технически средства или
системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и
регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписи и
разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателния
процес.
**
Умните системи с камери не може да ги хване никакъв радар детектор, и не може да им влияе антирадар. Принципа е много прост - сървъра анализира какво разстояние е изминал обекта на камерата между два кадъра, заснети с определен интервал... Обаче номера става с фиксирани камери...
Но доколкото знам поне във Варна този модул още не е пуснат в експлоатация...
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 30 септември 2008 - 23:21

Хинт:Видеокамерите във Варна за момента са само за видеонаблюдение.Колега излезе със служебен автомобил от Западна промишлена зона по Владислав без номера и доакто стигне пазара го събраха две патрулки.След дълги разправии стигнали и до там как са го видяли и кукерите си казали всичко.Друг колега беше в КАТ по рабата в залата за наблюдение и са му показали системата в действие как просто следят трафика.Наистина радарите май са само във входните точки на града.Ако някой има честитка от друго място нека се похвали.Много истории чух за познат на познат на съсед на комшия дето го били извикали, но аз докато не видя черно на бяло за мен или за някой реален тип, който познавам (дано и да не видя) не вярвам на друго.

П.С:Това, че камерите не таксуват не е основание за безразсъдно каране <_<

Хинт 2:На Княз Борис посока Златни срещу Спортна зала има камера на спирката!

Хинт 3:И на бул.Левски има... ама там е 60.

Хинт 4:Биг Брадър вижда всичко!
Отговори

queen_bee снимка queen_bee 07 октомври 2008 - 15:38

и аз мисля, че камерите не важат в съда. От кат може да ти пратят писмо, но ако ти го оспорваш в съда, там видеозаписът няма да им сърши работа и акта отпада, защото кат нямат друго доказателство за извършено нарушение (минаване на червено, превишена скорост и т.н.).

П.С.
малките бели табелки, на които пише радар са само за заблуда. колкото и пъти да мина с радар-детектора покрай тях, той не ми отчита нищо
Мнението беше редактирано от queen_bee: 07 октомври 2008 - 15:43
Отговори

blagoslav снимка blagoslav 07 октомври 2008 - 16:09

 queen_bee, на Oct 7 2008, 04:38 PM, каза:

П.С.
малките бели табелки, на които пише радар са само за заблуда. колкото и пъти да мина с радар-детектора покрай тях, той не ми отчита нищо


Те указват, че в участъка зад тях може да има патрулка с радар.
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 07 октомври 2008 - 18:51

 blagoslav, на Oct 7 2008, 05:09 PM, каза:

Те указват, че в участъка зад тях може да има патрулка с радар.

Понеже Конституцията забранява да бъдеш фотографиран без твое знание и съгласие, та с тези табелки си един вид предупреден, за да не могат да им падат актовете в съда на това основание. Често използват тези табелки за засади от мобилни камери в цивилни автомобили. Като възразиш в съда, че са те снимали без твое знание и съгласие, основно те дупликират - "ми ние снимаме колата, не човека". Но винаги има смисъл да обжалваш акта, не се знае на кой съдия ще попаднеш, но повечето са благосклонни към нас :unsure:
Отговори

Inspo снимка Inspo 13 ноември 2008 - 16:37

Това излезе днес в нета
Цитат :
"Още една промяна са приели от МС, която ще важи за всички водачи на пътя - снимките на нарушители, направени с видеокамери на КАТ, ще се използват за издаване на фиш за превишена скорост."

А ето и цялата новина :
тук
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg