Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Кой от къде си купи колата?

Анкета: Кой от къде си купи колата? (552 потребителя са гласували)

Гласуване Гостите не могат да гласуват

ASTRED снимка ASTRED 02 август 2008 - 14:05

G-то от една къща м/у Пловдив и Асеновград. Гледам удряна. Питам къде е правена а те отговарят в БГ. И от тогава 4 амортисьора за всеки случай и нови гумички зимни и летни. Сега чакам воланче че нещо се скъса, ама скоро ще имам на разположение едно Логанче+ hiundai I30 за разнообразие, ама възнамерявам да потъркалям още Г-то че тъкмо му сложих газ. Следващата ако е Опел най-добре INSIGNIA a ако не е ще е Японка.
Отговори

DSKVesko снимка DSKVesko 29 август 2008 - 20:13

Моята от Хасково <_<
Отговори

Делимихалев снимка Делимихалев 29 август 2008 - 21:30

Моята си я купих от Холандия-Ротердам по време на гостуване.Опел Кадет 1.4 -130 х.км.на 11.09.2001 година-като паднаха кулите близнаци.До момента никакви проблеми.Холандеца излезе
много точен и не ме прекара.Взе ми 1350 гулдена и от там до България кефене до дупка.А тук от дупка в дупка.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 05 юли 2009 - 10:27

Аз моята corsa B я взех от частно лице и съм много доволен от нея
Отговори

Gomes снимка Gomes 05 юли 2009 - 17:06

Моята я взех от човек, който внася коли... неугледна е на външен вид, но като окачване и двигател се оказа поносимо добре...
Отговори

Icemann снимка Icemann 05 юли 2009 - 17:09

И Ф-ката и Инсигнията са от дилър- Ф-ката от Булвария, Инсигнията от Стефанов
Отговори

Томчо снимка Томчо 05 юли 2009 - 17:42

Вектрата я придобихме далечната 98 година от софийски зъболекър, който си я внесъл от Австрия. Много сполучлива се оказа тая кола.
Астрата си я докарах от Швейцария миналата година края на юли (28 да сме точни). За сега съм много доволен.
Отговори

Vas снимка Vas 05 юли 2009 - 17:45

От един пич от Асеновград, които вкарва коли от Германия
Отговори

as_vectra снимка as_vectra 05 юли 2009 - 17:59

моята е от горубляне на 20.06.2009г.
за сега е добра.но е удряна видях го като свалих бронята да оправям перката на климата.
затова гледайте хубаво ей.
Отговори

astra_boy снимка astra_boy 05 юли 2009 - 18:35

здравеите на колеги мойта покупка стана савсем случайно реших да земам нещо 2 рака за 1000 евро за тук да ме вози до работа и обратно само и после на боклука обаче големи драгели и решавам да вида за голф или астра и ко да вида моита душица ме чака в ьгала на магазина и когато ми казаха цената и условията ваобще не се замислих и така без да искам се сдобих с този диамант на опел :mhihi: а иначе е от официален представител на опел са испания :mhihi:
Отговори

mantzel снимка mantzel 05 юли 2009 - 18:56

Моя кош е от Димитровградския пазар-нов внос и регистрирана преди 20-тина дена(ако може да се вярва на предния собственик).
Отговори

Did снимка Did 05 юли 2009 - 19:10

Ноември месец на 2005г споделих с едно приятелче(митнически агент), че си търся автомобил и по точно съм се насочил към Астра F фейслифт. На следващия ден ми се обади и ми каза, че при него в склада има една конфискувана, внос от Швейцария и вече е там от 1 година и един месец. Отидох да я погледна, отвън естествено беше мръсна, залепнала ръчна спирачка, но след малко отпусна и направих едно кръгче вътре в паркинга на чакъла, вътре за една година колата беше слънце. Харесахме се и след два дена вече е карах. За четири години съм и навъртял 60000км, един ляв шарнир съм сменил и два пъти ангренаж.
След като ми писна за всяко нещо да карам съпругата някъде, реших да и направя подарък за 8 март 2007, но при едно условие само да е опел. Тогава тя каза, че само тигра иска. Пак се трагна по къщите и така, звънах на същия приятел и му казах че търсим тигра. Естествено, на следващия ден ми звънна и ми каза, че негова позната продавал такава. Имаше забележки по външния вид,
изпуснал преден амортесьор и така. Съпругата направи едно кръгче и много и хареса, спорузумяхме се за цената с тези забележки и така на 13.03.2007 вече я имахме.
Юни 2008 ми изпадна евтино един авенсис 1.8 автоматик 2004 производство. Една госпожа беше успяла да му блокира двг на 85000км беше колата. Смених му целия двг в ТМ ауто и цялостно боядисване по възлагателно писмо естествено - колата стана кукла. За 4 месеца и направих 6000км, един ден се видяхме с един познат и на него много му хареса. Така след един месец си стиснахме ръцете.
Декември месец 2008 един таксиметърджия реши да не спира на знак СТОП и така директно в шофьорската врата на астрата. Крайната сметка е две нови врати, изваждане на пода(леко беше потдал) и лявата колонка. Да ама ми върза ръцете за два месеца. Така си купих една Corolla 11.2005 от ТМ Ауто, която е карах през това време докато ми стана астрата. Дойде деня взех си астрата от сервиза. Моя първа братовчедка ми каза , че си търси кола и така тя вече кара Corolla - та.
Мнението беше редактирано от Did: 05 юли 2009 - 20:22
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 05 юли 2009 - 22:56

Корсата я взехме съвсем случайно от един капитан на кораб. Първо, бяхме тръгнали да оглеждаме една червена с 3 врати с мотор C14NZ, но се оказа, че колата е частично пребоядисана в следствие на корозия най-вероятно. Оказа се, че и продавача е голям мошеник. Като го питахме кога е внесена, той отговори: "преди седмица от Германия", а обявата, от която разбрахме за колата беше пусната месец по-рано.
И така случайно се сетих, че имаше една друга Корса, която бях видял да се продава в интернет и реших да звънна на собственика й. Като я видях, а и след като се повозих и я покарах, ми стана ясно как е гледана. :mhihi: Точно след 2 дни я купих. Датата е 17.06.2008 г. :mhihi:
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 06 юли 2009 - 08:51

Първият ми Опел - Кадет Д производство 1989 г. го купих през далечнта 1995 година за страхотната сума от 6300 дойче марки от един препродавач /но го разбрах после/ на коли. Беше 1.6 - 73 конски сили ако се не лъжа (двигател C16NZ). Изключителен автомобил, нищо че от към екстри беше "гол" като пушка. Много добър двигател, с нисък разход. Една смяна на гарнитура на глава по моя вина, два шарнира и всичко друго си беше текуща поддръжка.

Старата Вектра А GLS Diamonnt-фейслифтова производство 1994 година закупих през 2003 година от търговец на коли от Враца - 4200 лв. Беше 2.0, 115 конски сили, двигател C20NE. Много добър автомобил. Много бърз, с нисък разход за неговите 2000 кубика. За 5-тях години които беше в моите ръце, само смяна на водна помпа и едно изкърпване отзад на бомбетата /малко преди да реша да я продам/. Иначе си беше фул екстри, без клима/затова я продадох/ и кожа. В момента е собственост на един мой колега и за тази година през която е в неговете ръце не е пипнал нищо по нея.

Сегашната ми Вектра Б /от подписа ми/ я закупих от една автокъща в Дупница преди една година за 5300 лв. Колата е изпълнение CDX - фул екстри с климатроник, двигател X20XEV - 136 к.с., сложих и ГИ и дори на газ се изстрелва много добре за голямото си купе. Иначе до момента като че ли се очертава като най-проблемната ми кола. Смяна гарнитура на глава /била е тръгнала още преди да я купя/ със всички консумативи покрай нея и разбира се шлайфане на същата, гарнитура на капака на клапаните, ланда сонда, задно гърне /а те са си цифра, дори и да не са оригинални/, като че ли е на път и вентилатора на радиатора на климата. Оказа се, че е удряна отпред, щото радиаторите ми имат дъговидна форма, но хубавото е че не текът и няма нужда да се сменят. Иначе си ме кефи колата и не мога да кажа че съжалявам за покупката и.
Отговори

PokemonPower снимка PokemonPower 06 юли 2009 - 12:51

И двата OPEL-а ги взех съвсем инцидентно:
Първата ми кола (Vectra A CDX 2.0i '95г.) я мярнах съвсем случайно една вечер и още на другия ден следобед вече го бях яхнал ... Офертата беше добра-с около 800-900лв. по-малко отколкото се предлагаха тогава. Оказа се внос от Австрия, но противно на всеобщото мнение, че гниели много, излязох късметлия ... Продавача беше собственик на автомивка в града, а коли вкарваше рядко и сигурно затова цената беше такава.
Втората ми голяяяма любов към автомобилите я взех година по-късно от Автокъща в Русе с малко връзки :mhihi: - OMEGA B CD 2.0 16V '98г., точно с тези екстри които търсех и пак цената беше доста по-ниска от предлаганите тогава автомобили ....
Като цяло съм доволен и от двете (е разделих се с Вектрона, но няма как...) Засега изобщо не се замислям да сменям тази.. Но се надявам някой ден да си поръчам нов автомобил от дилър на OPEL :mhihi: :blink:
Отговори

blagom снимка blagom 06 юли 2009 - 13:01

аз моята си е взех от горубляне. 3.5г. е връткам и единственото което много ме дразни е електрониката - пълен боклук - бубина, ECU, перка на двигателя (резистор), комп на АБС-а. сименс са се пооляли - все едно платките са правени в час по трудово. ама какво да се очаква от 10г. кола.
иначе доста си ме кефи и ми е адски удобна.
Отговори

Linda&Maiky снимка Linda&Maiky 06 юли 2009 - 13:18

Моят опел е от Булвария, обиколих всички дилъри на Опел тогава, предлагаха ми да си взема някакви шевролети :mhihi: много сладък бил "Спарка" :mhihi:

В София Ауто тотално се бяха объркали нещо тогава, дано са се оправили вече.

Не че не ми объркаха колата в Булвария де, но поне човека беше свестен и всичко оправихме много бързо.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 06 юли 2009 - 14:58

Моята я взех от автокъща, имах познат който работеше там и след няколкомесечно обикаляне по различни автокъщи в Плевен и София, няколко пъти до Горубляне и най-накрая той ми се обади и ми каза: "Това е твоята кола, снощи я свалихме от автовоза". Отидох веднага да я видя, даже преди мивката и ми хареса. Имаше няколко точки ръжда, надрана врата и челно стъкло с шупла, но с време и желание всичко се оправи. И така вече 4,5год.се търпим един друг :mhihi:
Мнението беше редактирано от tonkata92: 06 юли 2009 - 14:59
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 06 юли 2009 - 15:52

Дженеръс Ауто :mhihi:
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 06 юли 2009 - 16:36

Моята я взех от един милиционер в Сандански.Оказа се истина това което ми каза по телефона за колата , с малки изключения ( поносими )
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg