Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Контактен ключ

Duke_BG снимка Duke_BG 25 януари 2006 - 12:23

Та проблема ми е следния : Паркирах си колата ве4ерта и на другия ден просто не можах да завъртя контактния ключ. пръсках дезодорант вътре нагрявах ключа, пръсках контакт спрей .... нищо
сега съм си разглобил около волана с идеята да сваля пратрона ама уви - това чудо е занитено за тръбата на волана. и не мога да извадя по никакъв начин патрона а и волана се заключи :(
помагайте някой свалял ли го е тоа патрон и как става .
искам да го сваля за да мога да карам па после ще му мисля как ще го оправям .
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 25 януари 2006 - 15:07

:fire:

Duke_BG, на Jan 25 2006, 12:23 PM, каза:

Та проблема ми е следния : Паркирах си колата ве4ерта и на другия ден просто не можах да завъртя контактния ключ. пръсках дезодорант вътре нагрявах ключа, пръсках контакт спрей .... нищо
сега съм си разглобил около волана с идеята да сваля пратрона ама уви - това чудо е занитено за тръбата на волана. и не мога да извадя по никакъв начин патрона а и волана се заключи :(
помагайте някой свалял ли го е тоа патрон и как става .
искам да го сваля за да мога да карам па после ще му мисля как ще го оправям .
<{POST_SNAPBACK}>

патрона не можеш го ивадиш нормално ако ключа не вътре и не е завъртян на първо полижение.Пробвай да въртиш волана ляво-дясно до крайно заключено положение и едновременно да въртиш ключа.ако не стане викай авто ключар-те знаят къде точно да разпробият защитния щифт и да извадят патрона без ключа-успех,дано съм помогнал
Отговори

NeveR снимка NeveR 25 януари 2006 - 15:08

най-лесно е да викнеш някой ключар и да му дадеш 10лв. :fire:
Отговори

batko32 снимка batko32 25 януари 2006 - 19:55

Duke_BG, на Jan 25 2006, 12:23 PM, каза:

патрона не можеш го ивадиш нормално ако ключа не вътре и не е завъртян на първо полижение.Пробвай да въртиш волана ляво-дясно до крайно заключено положение и едновременно да въртиш ключа.ако не стане викай авто ключар-те знаят къде точно да разпробият защитния щифт и да извадят патрона без ключа-успех,дано съм помогнал
<{POST_SNAPBACK}>


Ееееее ама не си сигурен за ключа :) . Патрона се сваля и без значение дали има ключ в него :) Има два нита разположени един срещу друг. В повечето случаи са две болтчета без глава.Нямат нарез за отвертка затова приличат на нитчета. Та разпробиват се и целия патрон се изсипва в ръчицата.Понеже едното болтче/щифтче се намира откъм таблото , трябва да се свали целия заключващ механизъм. За целта взимате един център и малък чук.Отгоре на захващащата скоба има един болт заоблен отвсякъде.Със центъра и с чукът започватес леки почуквания да равивате болта. Иска се търпение. За около 10-на минути се сваля от човек без опит.От там нататък нещата са както казах по-горе.
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 25 януари 2006 - 20:05

batko32, на Jan 25 2006, 07:55 PM, каза:

Duke_BG, на Jan 25 2006, 12:23 PM, каза:

патрона не можеш го ивадиш нормално ако ключа не вътре и не е завъртян на първо полижение.Пробвай да въртиш волана ляво-дясно до крайно заключено положение и едновременно да въртиш ключа.ако не стане викай авто ключар-те знаят къде точно да разпробият защитния щифт и да извадят патрона без ключа-успех,дано съм помогнал
<{POST_SNAPBACK}>


Ееееее ама не си сигурен за ключа :) . Патрона се сваля и без значение дали има ключ в него :) Има два нита разположени един срещу друг. В повечето случаи са две болтчета без глава.Нямат нарез за отвертка затова приличат на нитчета. Та разпробиват се и целия патрон се изсипва в ръчицата.Понеже едното болтче/щифтче се намира откъм таблото , трябва да се свали целия заключващ механизъм. За целта взимате един център и малък чук.Отгоре на захващащата скоба има един болт заоблен отвсякъде.Със центъра и с чукът започватес леки почуквания да равивате болта. Иска се търпение. За около 10-на минути се сваля от човек без опит.От там нататък нещата са както казах по-горе.
<{POST_SNAPBACK}>

е де аз какво съм написал- същото.ти сигурно си ключар,и съм писал патрона не можеш го извади НОРМАЛНО имайки впредвид без пробиване,чукане и пр. :beer:
Отговори

batko32 снимка batko32 25 януари 2006 - 23:30

....................................
Няма смисъл да ти обяснявам защо неможе.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 26 януари 2006 - 09:18

благодаря за съветите - писна ми да се мъча и извиках ключар за 20 лв ще ми свали патрона ще го ремонтира и пак ще го върне на мястото му - предпочитам така отколкото да мръзна :)
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 26 януари 2006 - 10:14

"That's the way - aha, aha , I like it ! :beer:
Отговори

Tramway снимка Tramway 31 януари 2006 - 13:12

Купих си колата само с един ключ. Колата е снабдена с имобилайзер с транспондер, а в дръжката на ключа има чип. Сега треперя да не би да загубя ключа, защото без него няма подкарване. Може ли някой да ми каже как да си програмирам нов чип и да го вградя в друг ключ? Разни мародери ми искат около 100лв за това, при положение че чипът (на Philips, не му помня номера) струва под 1 евро.

Колко по-лесно е с другата ми "кола" (виж снимката по-долу) - освен мен и още трима души друг да се скъса не може я подкара, така че няма нужда нито от аларми, нито имобилайзери...
Отговори

sheko снимка sheko 31 януари 2006 - 13:17

На мен ми искаха 80лв за да ми извадят такъв ключ...
Но за 5лв правиш копие на ключа (без чип)
и за 10лв ти прочитат кода на ключа ... и ако стане гаф вече отиваш с копието и кода и за 80лв ти вадят нов. Дано не ти се налага
Отговори

Tramway снимка Tramway 31 януари 2006 - 13:32

sheko, на Jan 31 2006, 01:17 PM, каза:

На мен ми искаха 80лв за да ми извадят такъв ключ...
Но за 5лв правиш копие на ключа (без чип)
и за 10лв ти прочитат кода на ключа ... и ако стане гаф вече отиваш с копието и кода и за 80лв ти вадят нов. Дано не ти се налага
 

80лв за програмиране няма да дам никога, при положение че разполагам със средства за програмиране и мога да си доставя чипчето много евтино. Въпросът е да прочета кода. Той индивидуален за всеки ключ ли е?
Отговори

sheko снимка sheko 31 януари 2006 - 13:38

Да
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 31 януари 2006 - 17:00

така тук ве4е отидохме на една много интересна тема
ако някой ми каже какъв е чипа може и да се поровя малко че искам и аз да си направя подобен имобилайзер - сега съм с един "контактен" имобилайзер ама лошото е че не ми разпознава резервния та така или иначе ве4е сами свалени корите (нарочно не см ги монтирал щото ми предстои смяна на осветлението на парното и някои други подобрения като бутон за вклюване на задния мост ) и ще взема да издиря къде е наврян поне да схвана как действа да го е ...
ако не се лъжа моя също е с чип на Philips само че е със 8 битов код и като видиш какъв е кода на приемника можеш да направиш и другата част
спомням си че ми беше попаднало описание на тези чипове - вървят си по двойки и се използват и в дистанционните на алармата , но там има и радио канал от което се повишава сигурността - бр на каналите + 8 битово кодиране
т.е. 255 х брой канали
Отговори

Sherman снимка Sherman 31 януари 2006 - 18:46

абе къде къде по лесно е да се махне тоя имобилайзер...80 лева за ключ с чип вътре...давате 20 лева на някой алармаджия и го махат...на един приятел почна да му прави тоя имобилайзер големи проблеми...пък и имобилайзера не може да ГИ спре
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 31 януари 2006 - 21:00

Sherman, на Jan 31 2006, 06:46 PM, каза:

пък и имобилайзера не може да ГИ спре


хаха :)
не МОЖЕ, верно.

иначе в МосюБриколаж 70лв взимат за ключ+програмирването...
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 01 февруари 2006 - 09:06

Sherman, на Jan 31 2006, 06:46 PM, каза:

абе къде къде по лесно е да се махне тоя имобилайзер...80 лева за ключ с чип вътре...давате 20 лева на някой алармаджия и го махат...на един приятел почна да му прави тоя имобилайзер големи проблеми...пък и имобилайзера не може да ГИ спре
 


В крайна сметка нали затова е тоя форум за да разискваме как сами да си оправим колите - иначе щеше да е само една дъека за обяви на сервизи и т.н.

А пък не съм учил 5 години за да давам пари на некой да ми оправи ел инсталацията или да пълня гушите на разни ключари дето за едно 4ип4е вземат 40 пъти от цената му ( някой по-горе беше казал че цената на 4ипа е около 1 EUR

така че ако някой може да помага с инфо
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg