Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Моля за съвет

ГостADimitrova_* 14 февруари 2012 - 20:21

Здравейте,всички!От Добрич съм,но живея във Варна,преди 10 дни си купих кола Opel Tigra 1,4 1997 и сега трябва да я регистрирам,за да нямам глоба.Днес като слизах си я видях с счупено огледало,цялото висеше на един кабел и ми стана много гадно,защото сега няма да мога да я регистрирам,а ако не го направя утре няма кога и ще ме глобят!Моля ви кажете ми от къде да си купя цялото огледало и къде да отида да ми го сложат?Имам и друг въпрос,ако си купя примерно с черен цвят ,ще може ли да ми сложат моя кобур,защото той е жълт и не е засегнат от удара?Ще съм признателна да ми помогнете,благодаря предварително!
Отговори

Kovardeil снимка Kovardeil 14 февруари 2012 - 21:40

Честито за придобивката, пожелавам Ви много безаварийни километри и много радост с новия автомобил. За огледалото /ако трябва да се сменя/ бих Ви препоръчал да се обърнете към някоя автоморга за да може цената да е по - тънка. Иначе ще тябва да се обърнете към официалния представител на Опел във Варна. Там ще ивършат ремонта бързо, но цената ще е солена
За регистрацията в КАТ е необходимо да побързате защото СРОКА Е 15 ДНЕВЕН. Той започва да тече от датата на покупката на автомобила.
След като го регистрирате в КАТ е необходимо да го регистрирате и съответната данъчна служба по местоживеене. Срока тук е до 2 месеца от покупката, но има разлика:
- ако колата е с транзитни номера и Вие за първи път я регистрирате на територията на България СРОКА ЗАПОЧВА ДА ТЕЧЕ ОТ ДАТАТА НА РЕГИСТРАЦИЯТА В КАТ.
- ако колата е с български номера се гледа датата на договора.
Ако желаете вога и да напиша нужните документи за регистрация при данъчните.
Отговори

ГостADimitrova_* 14 февруари 2012 - 21:59

 Kovardeil, на 14 февруари 2012 - 21:40, каза:

Честито за придобивката, пожелавам Ви много безаварийни километри и много радост с новия автомобил. За огледалото /ако трябва да се сменя/ бих Ви препоръчал да се обърнете към някоя автоморга за да може цената да е по - тънка. Иначе ще тябва да се обърнете към официалния представител на Опел във Варна. Там ще ивършат ремонта бързо, но цената ще е солена
За регистрацията в КАТ е необходимо да побързате защото СРОКА Е 15 ДНЕВЕН. Той започва да тече от датата на покупката на автомобила.
След като го регистрирате в КАТ е необходимо да го регистрирате и съответната данъчна служба по местоживеене. Срока тук е до 2 месеца от покупката, но има разлика:
- ако колата е с транзитни номера и Вие за първи път я регистрирате на територията на България СРОКА ЗАПОЧВА ДА ТЕЧЕ ОТ ДАТАТА НА РЕГИСТРАЦИЯТА В КАТ.
- ако колата е с български номера се гледа датата на договора.
Ако желаете вога и да напиша нужните документи за регистрация при данъчните.



Здравей,по принцип от морга ще търся,че почти останах без пари,че съм благодарна ако ми кажеш за документите,колата е с варненска регистрация,не с транзитни номера!И друго ще те попитам,понеже са огледалото и обвивката са здрави,счупени са само тези пластмаси които захващат самото огледало към колата,не е ли по добре да отида някъде да го залепят със силикон,а и ще е по-евтино?
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 14 февруари 2012 - 22:17

Здравей.Първо нека да ти честитя за новата придобивка ,да си я караш с мерак,желание и само консумативи да сменяш.Доста коли съм си регистрирал преди доста време.Тук аз лично си задавам въпроса,каква е причината да не можеш да регистрираш лек автомобил със счупено огледало?Нима на хилядите автомобили който са с изпочупени странични огледала имат проблем ,било то при регистрация или минаване на годишен технически преглед?Мое лично мнение е че не би трябвало да имаш проблем при регистрацията.Или поне аз не съм чул да има някаква промяна в законите.
Отговори

ГостADimitrova_* 14 февруари 2012 - 22:23

 t_g_stoev, на 14 февруари 2012 - 22:17, каза:

Здравей.Първо нека да ти честитя за новата придобивка ,да си я караш с мерак,желание и само консумативи да сменяш.Доста коли съм си регистрирал преди доста време.Тук аз лично си задавам въпроса,каква е причината да не можеш да регистрираш лек автомобил със счупено огледало?Нима на хилядите автомобили който са с изпочупени странични огледала имат проблем ,било то при регистрация или минаване на годишен технически преглед?Мое лично мнение е че не би трябвало да имаш проблем при регистрацията.Или поне аз не съм чул да има някаква промяна в законите.

Не искам да рискувам,защото имам един ден почивка и трябва да го свърша това нещо и ще е много гадно,ако ме върнат заради огледалото и то,защото някой гаден гамен е решил да се прави на мъж.Приятелят ми като си регистрираше колата ми каза,че го върнали,защото не си бил махнал кората над двигателя,там не било сервиз и не са били длъжни да му я махат,но сега го няма него и затова искам съвет от вас!
Благодаря за пожеланията : )
Отговори

милен златев снимка милен златев 14 февруари 2012 - 22:30

 ADimitrova, на 14 февруари 2012 - 21:59, каза:

Здравей,по принцип от морга ще търся,че почти останах без пари,че съм благодарна ако ми кажеш за документите,колата е с варненска регистрация,не с транзитни номера!И друго ще те попитам,понеже са огледалото и обвивката са здрави,счупени са само тези пластмаси които захващат самото огледало към колата,не е ли по добре да отида някъде да го залепят със силикон,а и ще е по-евтино?

гледам че си от варна и колата е с варненска регистрация,при този случай ако не искаш да сменяш номера колата изобщо не трябва да ходи в кат
Отговори

ГостADimitrova_* 14 февруари 2012 - 22:32

 милен златев, на 14 февруари 2012 - 22:30, каза:

гледам че си от варна и колата е с варненска регистрация,при този случай ако не искаш да сменяш номера колата изобщо не трябва да ходи в кат


А какво трябва да се направи?Как мога да си карам с този номер,с които съм в момента?
Отговори

милен златев снимка милен златев 14 февруари 2012 - 22:34

отиваш в кат с всички документи и договори и сменяш само големия и малкия талон с твоето име и същия номер
Отговори

Kovardeil снимка Kovardeil 14 февруари 2012 - 22:37

По принцип не съм запознат с начина за закрепване на огледалото при тиграта, но щом основата е засегнатата част е хобаво да се види от майстор и той да се каже мнението. Мисля си без да съм виждал колата, че ремонта няма да е толкова скъп, но без консултация при майстор няма да се мине.
Като регистрираш колата в КАТ ще ти искат договора, стария талон, валидна застраховка Гражданска отговорност и евентуално квитанция за платен данък от стария собственик. От личен опит мога да кажа, че пред варненския КАТ чакат доста посредници, които ще ти свършат работа срещу заплащане. Ако имаш възможност и си притисната от времето, можеш да се възползваш от услугите им /както в моя случай преди година си закупих кола от автокъща във Върна и ми трябваха транзитни номера/. Ще те светнат за всичко и ще те водят по съответните гишета и ще ти пазят ред на опашките. Надявам се да ме разбере алдиторията на форума - НЕ РЕКЛАМИРАМ УСЛУГИТЕ НА ПОСРЕДНИЦИТЕ и не ги препоръчвам. А и не се знае на какви хора ще попадне човек.
За данъчната служба ти се необхадими следните документи:
- попълнена собственоръчно декларация по чл. 54, ал. 1 от Закона за местните данъци и такси - има я в данъчната служба
- новия голям талон на автомобила /копие/
- договор с който придобивате автомобила / копие/
- % местен данък придобиване върху стойноста на договора за покупко продажба /всяка община определя размера за Ямбол е 2 %/ - този данък се плаща или при нотариуса и той го превежда в съответната данъчна служба или се плаща от вас на място при регистрацията в общината
- квитанция за платен данък на името на стария собственик от меналата година / копие/
Надявам се да съм Ви бил полезен.
Мнението беше редактирано от Kovardeil: 14 февруари 2012 - 22:42
Отговори

милен златев снимка милен златев 14 февруари 2012 - 22:44

после отиваш я записваш в данъчното като предишния собственик я е отписал,ако има гражданска се прави един анекс към нея да стане на твое име и ляга много по евтино няма смисъл да сменяш номер да им пълниш гушите,носиш талоните,гражданската и договора и 27 лв и кола не ги трябва
Отговори

ГостADimitrova_* 14 февруари 2012 - 23:21

 милен златев, на 14 февруари 2012 - 22:44, каза:

после отиваш я записваш в данъчното като предишния собственик я е отписал,ако има гражданска се прави един анекс към нея да стане на твое име и ляга много по евтино няма смисъл да сменяш номер да им пълниш гушите,носиш талоните,гражданската и договора и 27 лв и кола не ги трябва

В данъчното трябва да отида в града по лична карта,нали така
Отговори

милен златев снимка милен златев 14 февруари 2012 - 23:25

мисля че да
Отговори

ГостADimitrova_* 15 февруари 2012 - 00:57

И все пак някой от Варна да ми каже къде да отида да ми оправят огледалото?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 15 февруари 2012 - 07:09

Метни едно око на тази тема > > > http://www.opelclub....showtopic=36852
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg