Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Астра 1.6 C16NZ

dmx снимка dmx 20 януари 2008 - 11:27

Имам следния проблем:докато е студен двигатела работи без проблем,като загрее започжа да работи на 3 цилиндара и гасне
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 20 януари 2008 - 12:11

Катализатор има ли?
Отговори

dmx снимка dmx 20 януари 2008 - 12:26

да
Отговори

Andy снимка Andy 20 януари 2008 - 18:19

Отвий свещите на два цилиндъра (на неработещия и на още една) и ги размени.
Вероятността катализатора да е загинал е голяма. Животът им е 100 000 км. и то не с бензина по нашите бензински станции. По-скоро има проблем със свещта или с кабела. Провери съответния кабел (даже всички кабели) и по-точно буксичките където влизат в делкото. С времето се натрупват мизерии и не протича хубав ток. Това е една от причините да загиват комутаторите на тези коли. Трябва да е чисто чисто чисто ... до блясък почти. Никакви окиси и л*йна.
Отговори

dmx снимка dmx 21 януари 2008 - 17:58

свалих днес катализатора и се оправи :) благодаря..ще почерпя :unsure:
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 21 януари 2008 - 18:37

А катализатора беше ли се разтопил какво му беше.
Щото мене ме излагаха че ми е заминал на ц16се и като го свалих му нямаше нищо само ми стана по шумна колата, та ако така се разбира ще си го върна.
Отговори

dmx снимка dmx 21 януари 2008 - 18:50

еми беше запушен и то много...всякакви мизерии имаше..сложих ново гърне и сега е пушка
Отговори

paconi снимка paconi 22 януари 2008 - 23:03

Колега абсурдно е от запушен катализатор да работи на 3 цилиндара :sup:  Това е някакво съвпадение че след като си го махнал се оправила :o .Твоят проблем е бил в свещи или кабели,както каза колегата Andi.Някой ден ще го търсиш тоя каталист :sup: :sup:
Отговори

dmx снимка dmx 23 януари 2008 - 17:56

еми незнам..засега е добре..пушка е..може да се е оправила за момент....и на мен ми беше странно да е от това...но само то остана като идея..всичко друго е сменено..просто проблема се получи откакто я затупа снега пред блока..ще видя как ше се държи за напред
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg