Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Покупка на първи Opel

benzy снимка benzy 10 юни 2019 - 21:13

Е па обичайните места предполагам... то принципа си е един и същ :)
Капак на клапаните, картер от неправилна вентилация или гарнитура, семеринг на коляновия вал, маслен филтър даже абе гледай обичайните места.
Измий ДВГ с нещо за обезмасляване и като минеш 1000 км ако не е избило кво ще го мислиш :)
А вариан Б е да го направиш професионално - в серизите имат някакви агенти подобно на откриване на теч от климатик, надуват с нещо и личи.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 юни 2019 - 23:25

 benzy, на 10 юни 2019 - 21:13, каза:

Е па обичайните места предполагам... то принципа си е един и същ :)
Капак на клапаните, картер от неправилна вентилация или гарнитура, семеринг на коляновия вал, маслен филтър даже абе гледай обичайните места.
Измий ДВГ с нещо за обезмасляване и като минеш 1000 км ако не е избило кво ще го мислиш :)
А вариан Б е да го направиш професионално - в серизите имат някакви агенти подобно на откриване на теч от климатик, надуват с нещо и личи.


Аз залагам на най-обичайния заподозрян - гарнитура капак клапани.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 юни 2019 - 23:25
Отговори

drastar снимка drastar 21 юни 2019 - 09:34

Здравейте, имам грешка 010170. Какво означава?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 юни 2019 - 09:41

Към дебитомер отиват нещата.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 21 юни 2019 - 14:33

 drastar, на 21 юни 2019 - 09:34, каза:

Здравейте, имам грешка 010170. Какво означава?

U0101 - CAN-Bus no Communication with Transmission Control Module C-003
Отговори

drastar снимка drastar 06 юли 2019 - 07:29

Здравейте,

Оказа се, че омазняването по двигателя е от доста места :smile3560:
Сменихме гарнитурите на масленият охладител, на главата на датчика за налягане, но като отворихме картера уплътнението на цедката за маслената помпа остана на половина на блока и половината на картера.
номер 24
Е нищо ще поръчам ново, 4 евро, но се оказа, че в цяла Белгия няма на стока.Кой ти е сменял-отварял картер. Това се прави след като колата вече е в източна Европа хаха. Трябва да чакам 10 дни за доставката :sad-smiley-046: Нямаме толкова време, колата не може да стои в сервиза отворена (няма и място, много коли) Та решихме и побългарихме като намазахме добре със силикон.Все пак поръчах цедката. Днес ще налеем маслото и ще запалим. Някой правил ли е това ? Трябва ли да се притеснявам ?


:drinks: :drinks: :drinks:

Поздрави
Мнението беше редактирано от drastar: 06 юли 2019 - 07:33
Отговори

emoned снимка emoned 06 юли 2019 - 10:35

Здраавей. От доста време и аз имам омасляване на картера. Лошото е че това омасляване може да е от семерингите на коляновия вал и уплътнението на маслената помпа, ама докато не сменя това на картера няма как да съм сигурен. След ден, два и аз ще правя същото упражнение. Обаче на няколко места четох, че там фабрично няма уплътнение. Само със силикон е целия картер, вкл. цедката. Ето ти едно малко ръководство за целта.

Линкът който си дал е за самата цедка. Няма уплътнение към нея.
Мнението беше редактирано от emoned: 06 юли 2019 - 10:36
Отговори

drastar снимка drastar 06 юли 2019 - 18:06

Благодаря много за линка :drinks: :drinks: :drinks:

<_< <_<
Отговори

drastar снимка drastar 11 април 2021 - 08:03

Здравейте,

От два опела преди две години, днес съм със един който не ще да пали :helpsmilie:
Миналата година попаднах в една верижна катастрофа и служебният опел отиде в "във вечните ловни полета" нито една възглавница не се отвори, но това можем да го обсъди, друг път. По важният проблем днес е,че опела от подписа ми не ще да пали. Колата е карана до последно без никакви проблеми, паркирана, три седмици по-късно не иска да пали. Пробвахме с няколко опкома и други диагностики(после), но няма никаква връзка с компа :confused:
Не можем и да намерим правилният компютър за да пробваме, а и да си го закупя. Случвало ли се е на някого подобно нещо и къде да търсим проблема ?
Моята връзка
Моята връзка


Благодаря предварително
Мнението беше редактирано от drastar: 11 април 2021 - 08:05
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 април 2021 - 08:08

А примерно проверено ли е дали има гориво искра и въздух. Принципно коли често не палят от датчик колянов вал, но това си е гадаене така. Гледайте оборотите му при въртене на стартер на диагностиката примерно.
Отговори

drastar снимка drastar 11 април 2021 - 08:22

Извинете ме, но не дадох добра информация. Стартера не върти изобщо, резервоарът е почти пълен. При опит за палене само се чува цъкане на реле във задната "кутия" с предпазители и релета. Акумулатора е нов и зареден. Просто решихме да проверим за грешки, но не можем да се свържем с компютъра.

пп. проверени са всички предпазители и релета
Мнението беше редактирано от drastar: 11 април 2021 - 08:25
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 април 2021 - 08:31

Така, това че акумулатора е нов нищо не значи. Тук говорим за астра Н, която е със всеизвестната драма, че на третата седмица на пали. Акумулатора може да е нов и да не сте я карали 3 седмици. Като падне под определено напрежение се ресетва игнишън логиката на модула на радиото и го събаря рязко. От това може и на нов акумулатор да му окъси клетка.

1. Кога е зареден тоя акумулатор? След като не е пожелала да запали или 3 седмици преди това?

2. Мерихте ли волтажа на акумулатора като е на колата какво показва? Може и на скритото меню да се види.

3. Стартера отхвърлен ли е като проблем и с бутане пробвахте ли да я запалите?
Отговори

drastar снимка drastar 11 април 2021 - 08:38

Здравей,

""1. Кога е зареден тоя акумулатор? След като не е пожелала да запали или 3 седмици преди това? След като не запали

2. Мерихте ли волтажа на акумулатора като е на колата какво показва? Може и на скритото меню да се види. Не не сме

3. Стартера отхвърлен ли е като проблем и с бутане пробвахте ли да я запалите? С буане също не иска да запали
""

пп. още като я купих и сложих едно китайско радио, но всичко работеше и сме се свързвали със компа.
Мнението беше редактирано от drastar: 11 април 2021 - 08:44
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 април 2021 - 08:45

Вижте да не е заминала клетка. Премерете го. 3-седмици и не иска да пали за мен най-вероятно говори за акумулатор и той като няма 10,5 волта тъй не върти. Аз скоро трих имобилайзера на такава кола без да искам, но не помня дали въртеше стартера или не като не го намира. Мига ли чек енджина при опит за старт?

Също не знам дали ще даде на стартера да върти, ако няма сигнал датчик колянов вал, но по-скоро ще му даде. Интересно, но щом и с бутане не пали може би наистина нещо води към компютър, но защо не върти стартера също е хубав въпрос? От моя опит съм го виждал само при много скапан акумулатор, но може да има и други защити.

А маса, силови кабели някой провери ли?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 11 април 2021 - 08:47
Отговори

jorkata снимка jorkata 11 април 2021 - 08:46

чукнете стартера с нещо
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 април 2021 - 08:54

Я чукни стартера с дръжка на метла и тогава върти. А може да сте двама- единия да върти, а другия да почуква стартера.

П.п. нещо май заедно сме писали...;-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 11 април 2021 - 08:54
Отговори

drastar снимка drastar 11 април 2021 - 08:57

Сервизчето, където е колата не са специалисти на опел, и затова решихме първо да питаме преди да правим каквото и да е. Кабелите са проверени и всичко е наред. Нищо друго не сме пипали защото решихме, че компа си е заминал.
Мнението беше редактирано от drastar: 11 април 2021 - 09:12
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 април 2021 - 09:01

 drastar, на 11 април 2021 - 08:57, каза:

Сервизчето, където е колата не специалисти на опел, и затова решихме първо да питаме преди да правим каквото и да е. Кабелите са проверени и всичко е наред. Нищо друго не сме пипали защото решихме, че компа си е заминал.


А в кой град е колата и ако е София кой квартал?
Отговори

drastar снимка drastar 11 април 2021 - 09:09

Ааа, далечко съм :biggrin: в Брюксел е колата :biggrin:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 април 2021 - 09:12

Трудна работа. Нали знаеш, че астра Н има педална диагностика? Знаеш ли как се прави и какво показва като се направи?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg