Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

реле за чистачки вектра б

emo929 снимка emo929 04 октомври 2009 - 22:06

Здравейте колеги1
имам един проблем с релето за чистачките на опела, от около месец релето на чистачките не работи на 1 степен, където през определен интервал чистачката се включва, иначе на постоянните степени си работят чистачките. Лошото е че немога да намеря кое е релето за тези интервали за да го сменя. Ако някой знае кое е релето или как да си реша проблема ще съм благодарен, че ми омръзна аз да съм релето и само да включвам и изключвам чистачките. Колата е Вектра б комби и говорим за предните чистачки, задната явно е на друго реле, защото си работи!
Благодаря ви в аванс!
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 06 октомври 2009 - 07:45

Проблема е в диска на моторчето на чистачките.Като се отвори се вижда проблема и се оправя от някой по-сръчен. :clapping:
Отговори

бомбето снимка бомбето 13 май 2018 - 18:56

 VECTRA DTI 16V, на 06 октомври 2009 - 07:45, каза:

Проблема е в диска на моторчето на чистачките.Като се отвори се вижда проблема и се оправя от някой по-сръчен. :clapping:

Диска на моторчето е при изключване- моторчето да спира на едно и също крайно положение и перата да остават долу.В конкретни случай не цъка релето или пък кабел към него.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 май 2018 - 22:10

Мултитаймер, ключ на чистачките......Като цъкнеш на лостчето, чува ли се реле да цъка?
Отговори

Коцето снимка Коцето 15 май 2018 - 14:37

Хорааа! вижте от коя година е темата. Не за първи път "бомбето" събужда дърти теми.
Отговори

бомбето снимка бомбето 15 май 2018 - 17:30

 Коцето, на 15 май 2018 - 14:37, каза:

Хорааа! вижте от коя година е темата. Не за първи път "бомбето" събужда дърти теми.
Рзпространен български подход - да се атакува ,без да си изяснил истината.Не съм събудил тази тема аз, включих се , защото с чистачки имам доста добър опит и исках да помогна на колегата.

 бомбето, на 15 май 2018 - 17:27, каза:

Рзпространен български подход - да се атакува ,без да си изяснил истината.Не съм събудил тази тема аз, включих се , защото с чистачки имам доста добър опит и исках да помогна на колегата емо 292.
Отговори

Коцето снимка Коцето 15 май 2018 - 18:59

И кой я събуди темата давайки отговор на пост от октомври 2009-та дори с цитат?
Няма атака, просто си мисля че е неуместно да се отговаря в тема където питащите отдавна не я следят.
Отговори

tim снимка tim 07 април 2019 - 15:22

Здравейте колеги, от известно време предните чистачки при включване на режим за измиване на стъклото не изключват изобщо. На 1, 2 и 3-та степен работят нормално. Къде да търся проблема ?
Става въпрос за Вектра Б.
Отговори

Коцето снимка Коцето 07 април 2019 - 16:00

Отваря се редуктора на моторчето и се почистват контактните писти и пластини. Ако пластините са изгорели трябва да се смени моторчето.
Отговори

tim снимка tim 08 април 2019 - 08:45

Благодаря колега ще пробвам когато ми остане свободно време.
Имаш ли представа кое точно изключва чистачките - релето, мултитаймера или електрониката в моторчето ?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 април 2019 - 08:47

Релето включва и изключва и май ти залепва така че виж релето.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 08 април 2019 - 08:49
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 08 април 2019 - 11:26

Е в режим за измиване как да ти изключват? Нали пръскат. Трябва да чистят. Или не разбрах добре ситуацията. Щом на импулс /интервал/ ти работят /спират сами/, значи въпросния контакт в редуктора е наред.
Ако ситуацията е, че при пръскане /дръпнат лост/ започват да работят и след като отпуснеш лоста не спират, за мен това е от мултитаймера. Релето е едно и също. Щом спират при другите режими - от мултитаймера е.
Това е според мен.
Отговори

tim снимка tim 08 април 2019 - 11:49

 Стаевски, на 08 април 2019 - 11:26, каза:

Е в режим за измиване как да ти изключват? Нали пръскат. Трябва да чистят. Или не разбрах добре ситуацията. Щом на импулс /интервал/ ти работят /спират сами/, значи въпросния контакт в редуктора е наред.
Ако ситуацията е, че при пръскане /дръпнат лост/ започват да работят и след като отпуснеш лоста не спират, за мен това е от мултитаймера. Релето е едно и също. Щом спират при другите режими - от мултитаймера е.
Това е според мен.

То чистят, чистят пък в един момент трябва и да спрът, нали )))
Отговори

Коцето снимка Коцето 08 април 2019 - 14:19

Ако при изключване застават в изходна позиция не разглобявай мотора (редуктора). При първия прочит на питането ти останах с убеждението че не застават в изходна позиция.
Стаевски те е насочил правилно, или релето залепва или мултитаймера не изключва релето когато трябва.
Релето е само едно. Когато включиш на интервал работят ли нормално с еднакви интервали? ако при интервал всичко е ОК според мен проблемът при измиване е в мултитаймера.
Има и трети вариант който е много малко вероятен но все пак е допустим, да се е разпаднала някоя пластина в ключа за чистачките на волана и да контактува на грешното място. Ремонтира се но е пипкава работа, пък ако колата е комби или хеч въобще не те съветвам да го ремонтираш а направо друго от моргата.
Отговори

tim снимка tim 08 април 2019 - 18:23

Благодаря на всички, смених мултитаймера и засега всичко работи добре.

Всъщност,тази щуротия мултитаймера, за какви други функции отговаря освен чистачите?
Отговори

Коцето снимка Коцето 08 април 2019 - 19:04

Най-общо казано всичко в колата което се управлява по време става от мултитаймера, чистачки, мигачи, аварийни, бавно гаснещия плафон и др.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg