Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Забавни Opel истории

моята история и.. още нещо

Тази тема е заключена

Nedqlkov снимка Nedqlkov 07 септември 2009 - 14:51

По-хубаво събери още парички и си търси читав екземпляр или прави компромис от сега с климатика(което не ти препоръчвам). Да извадиш калибра от ковчега е доста скъпо удоволствие (аз само да си пусна климатика на ново ми струваше 1к и година и половина обикаляне), да не говорим за боядисвания и тн. Това което ти търсиш са редки бройки особенно 94 година, а за климатроника още повече. Та според мен изчакай събери пари и си отваряй очите на 8 при покупката защото ако почнеш след тва да реставрираш свят ще ти се завие от цифрички.

Успех!
Отговори

Globe снимка Globe 07 септември 2009 - 18:07

е аз не съм казал..,че търся кола за 2300 лева.. или 2500 :) сега съм харесал една..,която още не е регистрирана в БГ.. което доста ще ме .. издруса..,но... ще видим какво ще излезе утре в банката..
Отговори

Globe снимка Globe 07 септември 2009 - 22:04

утре ще ходя на оглед на една убавица хххх дано да ми върже..,че май е прекалено красива за мен ..,но приказката "красавицата и звяра" ме крепи .. хахаха :icon_wink2:
Отговори

Globe снимка Globe 08 септември 2009 - 17:38

Работата стана .. "Куче Влачи РЕЙС.." днес ходих видяхме я въпросната.. двигателя е часовник... няма грам ръжда.. салона перфектен.. гумите чисто нови Yokaho... 205/55 ... абе никак не лоша..,но като отидох в банката... и стана работата бомба със закъснител.. Сега нещът да ми дадът пари.. кофти работа.. Ще чопля 2-3-ма приятели.. дано излезе нещо..,че..........
Мнението беше редактирано от Globe: 22 септември 2009 - 10:44
Отговори

mantzel снимка mantzel 08 септември 2009 - 18:03

Ще стискаме палци и ако е тази която си мисля(сивата в София от Мобилето)-направо е супер :flag:
Отговори

Globe снимка Globe 08 септември 2009 - 18:10

да.. тази е на която и искат 3800 бона.. в мобилето..,но иначе си има това-онува по външния вид..
Мнението беше редактирано от Globe: 08 септември 2009 - 18:10
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 17 септември 2009 - 19:37

Какво стана колега сдоби ли се със Калибра?
Отговори

Globe снимка Globe 17 септември 2009 - 23:26

 v1per, на 17 Sep 2009, 09:34 PM, каза:


тази съм я гледал.. следя всеки ден обявите :) и още като излезе писах на Prilo ако иска да я погледне..,че нали е В6 фен :),но каза..,че на телефона отговаря дете.. и няма нищо за продаване.. т.е или обявата не е редовна или са объркали телефона.. (както и на другите места където е публикувана обявата)
Отговори

Globe снимка Globe 29 септември 2009 - 20:13

ето малко развитие по темата :) след утре 100% ще знам какво точно става... (ще ходя до банката..) ,но аз съм 100%.. убеден.. ,че работата вече е изпекана.. макар..,че аз вече от 1 месец търся сериозно :) Системата е много проста.. 2 бона от моя джоб.. + 2 бона от банката = сбъдната мечта :)
Само едно ме притеснява.. Харесал съм една.. вече е проверена.. (ходих на оглед),че двигателя работи добре.. има малки забележки..,но въпреки всичко.. ако някой от София който си има познания над C20XE и има желание .. бих приел неговата помощ.. за един съвместен оглед.. т.е с 2 думи направо той да я огледа с мое присъствие ;) ..,че..нали знаете как е.. имам колебания.. ,а има доста хора.. от форума който могат по този начин да ми помогнат да сложа край на тези колебания Да не се окаже..,че конете са избягали.. ,а на мен ми се е сторило..,че са си там..понеже любовта ме е ЗАСЛЕПИЛА ;) Общо взето много бих се радвал ако някой може да ми помогне по този начин :) Аз ест.. ще почерпя :) ххх хем ще падне и лафче :),а и този човек .. ще е част от една голяма история за в бъдеще ххх

Поздрави, Лъчо

п.с скоро..ми намирисва..,че ще има нова тема в подфорум "колите на потребителите", секция Opel Calibra с име: Най-ОБИЧАНАТА ххххх :love_opel: :biggrin: :wave:
Мнението беше редактирано от Globe: 29 септември 2009 - 20:16
Отговори

Globe снимка Globe 30 септември 2009 - 18:48

идеята ми е примерно за почивните дни :) Например в събота :) ако някой има възможност и желание ;) да драсне тук 1 ред или на ЛС :) ще съм му много благодарен..,ако може да отдели 2 мин да я огледа :)
Отговори

Globe снимка Globe 03 октомври 2009 - 15:31

ако се появи някой за утре ще е перфектно ;) ще черпяяяя :mhihi: :beer:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 октомври 2009 - 15:43

Дай линк от Мобилето, ако има :beer:
Отговори

Globe снимка Globe 03 октомври 2009 - 15:46

изпратих ти ЛС-че ;) :mhihi: :beer: :beer:
Отговори

Globe снимка Globe 04 октомври 2009 - 11:02

на кратко:

отидох днес сутринта.. да видя пак тая сивата.. която ми беше останала в съзнанието като фаворит и какво става...
идва господин джамбазин .. и му викам.. чек.. преди да палиш.. отвори да видя с коя тиква е .. отваря.. .. и гледам.. хмм колата е от тия в заварено положение с колбенШит глава.. викам ок ок ше го преживея.. викам я запали пак.. ръттт няма ток.. вика акумулатора е паднал.. донася "бичето" и ми дава ключовете.. влизам аз.. рттт .. и колата запали.. ,ноооо ртт рттт рттт.. не работи равномерно мотора .. и един такъв.. притриса.. тресе с 2 думи.. гася я.. паля пак.. рттт пак по същия начин.. подавам гас... и но проблем.. от 2000 оборота на горе няма грам проблем.. връщам гъзта рязко и огасва.. и пак така.. нещо никак не работи добре.. без гас чуди се да гасне или не.. ок.. седях подавах и там 1500 2000 оборота.. държах а у.. върти сучи пускаш плавно и задържа 900 оборота..,но с едно странно тресене и странен шум от двигателя.. ,а забравих да кажа.. от самото начало ЧЕКА СВЕТНА .. и не огасна повече хххх излизам и му викам.. пич .. ЧЕКА ще ми избоде очите.. няма да я бъде.. ,а той кат зе да я псува .. мама й.. татко й.. леле направи я на дроп направо хххх въртях суках.. оглеждах от тук от там.. не.. двигателя не се оправи.. все така си работи.. супер зле.. ,а преди месец я гледахме нямаше грам проблем.. и работеше перфектно.. и чека не светеше..,но нещо се сломи.. направи ми впечатление..,че след 10 мин работа.. даже и повече и от време на време форсиране.. разхода на място без да и давам газ.. не падна под 3.3-3.5 .. което си е доста.. сетих се..,че и преди беше така.. ,а Peshotiger ми сподели..,че над 1,5 на място не убаво.. вярно тая не загря убаво.. ама колко пък.. да падне.. в началото показваше някъв извънземен разход на място.. и после падна на 3, и нещо.. и така то.. след дълго въртене околу колата.. реших..,че започнах да и виждам много от забележките който не съм видял преди.. и започна да ми става лошо.. намекнах му в прав текст ..,че няма да я продаде.. ,а той ме пита какво имам предвид.. т.е да се пазарим.. ама му пожелах приятен ден и това е .. ,а той сподели ..,че щял да я регистрира и да я покара.. можело да се оправи.. те всички като дойдели правили така..,но след покарване се оправяли хахаха викам му.. тоя чек на таблото не огасва така лесно с каране ххх и той ще я закарам в сервиз и ще я оправят .. и му казах.. ми чи то друг избор нямаш хххх иначе... абе смешна работа.. колата в началото се продаваше 3790 .. преди месец.. веднага отидох да я гледам.. и без да вадя парите каза 3500 .. сега в мобилето е 3150.. а преди това беше 3350.. колата на горубляне стой с обява 3350.. и вика тва в мобилето е със свалена цена.. хехехе викам му абе ти остави тая работа.. има значение дали ще почнеш да ми сваляш от 3150 и от 3350.. бтв.. спрямо първата цена сега са и свалили кастофона ахаххахаха.. ,а той.. не струваше повече .. от 50 лева.. даже и това са му много сигурно ;) единственното хубаво в тая кола беше ..,че не тракаха повдигачи.. и преди мотора работеше .. найстина перфектно.. ,а и ..,че е с чисто нови гуми 205/55/15 Yokahoma S.Drive... ,но само това :)


СЕГА лошото е..,че вече вариянти няма и продължавам да търся моята любима.. ,а тя се крие някъде там .. и се надявам колкото може по-бързо да излезе :) Колеги ..,ако видите или чуете нещо пишете.. ще съм ви много благодарен

има една нова обява..,но чак от търговище.. ,ако има някой колега в близост който може да я погледне... да драсне 1-2 реда :) ще съм му много задължен
Отговори

Globe снимка Globe 04 октомври 2009 - 17:08

оп пак сме на вълна софиянка хххх утре ще и правя финален оглед на една друга и... може да я ... ххх
Мнението беше редактирано от Globe: 04 октомври 2009 - 18:10
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 04 октомври 2009 - 18:17

 Globe, на 04 Oct 2009, 06:08 PM, каза:

оп пак сме на вълна софиянка хххх утре ще и правя финален оглед и... може да я ... ххх

Пич ти в ебати приключението си се вкарал...Беш ми писал преди няколко дена ЛС и съжалявам, че чак сега ти отговарям...Истината е по добре да продължиш да търсиш тук, защото ако ще караме наистина добра Калибра от Германия, бюджета ти ще трябва да се увеличи неимоверно (само докарването е 850лв)....а и швабите не са толкова тъпи, че да ти продадат нещо добро на ниска цена...Добра ще намерим между 1500 и 2000 евро и барабар с транспорта си стъпва една цена от порядъка на 5000лв(може и до 4-4 и малко да я докараме), но пак си е дълга схема...после ти следва регистриране, застраховки и те така....Просто в този ценови диапазон не си струва да се търси кола в чужбина, тъй като и тук мисля, че може да се намери добра....Виж ся ако ценовия диапазон беше над 3000евро, тогава наситина вече има смисъл да се търси кола от Германия, Швейцария или Австрия...Шанса да спестиш тук е по голям, а и се намират доста добри екземпляри....Аз например последната кола си е я купих от България с цел спестяване на разходите, че нали се сещаш, че сме в криза.....
Успех...А и мисля, че някъде наскоро мернах една добра Колибка, ако я засека пак ще ти пиша....
Отговори

Globe снимка Globe 04 октомври 2009 - 18:30

мерси много :) и аз така реших..,но си казах ..,че все пак съм длъжен да попитам :) и като не отговори тогава разбрах..,че това което съм си мислил е така :) Иначе... и аз така мисля..,че в сегашните времена тук е по-оферта от колкото в чужбина да се търси :) Сега съм се спрял на една.. на която утре.. ще и правим нещо като финален оглед.. ще трябва доста от интериора да сменя..,но нали съм фен и манията е пълна.. важното е колата да работи добре и да е здрава :) иначе... всичко се прави ;) хх Принципно от 1 месец следя всеки ден по 4 пъти всички обяви във всички БГ сайтове (4-5-6 сайта) и като излезе нещо което хваща окото го проверявам веднага :),но все пак може да съм пропуснал нещо ;) ако я видиш тази за която говориш драсни да видя дали съм я гледал :)

поздрави
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 04 октомври 2009 - 19:55

Какво да ти кажа колега - филма не е голям, огромен е ! Като се има на превид че търсих моята около година докато я избера и уж само в консумативи я платих още веднъж. Така че не очаквай че като идеш до колата Х и всичко ще е перфектно - мотора - часовник и салона - пуканка. Имай на впредвид че тоя мотор е доста по капризен от NE-то и тия начални обороти за нищо ги няма. За да тръгне едно XE както трябва си иска сериозно обслужване и с това трябва да си наясно от сега. Отделно понякога компютъра се пообърква и дава грешка crankshaft sensor, макар и той самият да си работи.Така че най-добре да я гледа колега, дето му е сърбал попарата на тоя мотор. Отделно това дето си писал за кола с липси по интериора - за мене не е вариант, тъй като този който я е карал в тоя вид обикновено е бил пълен идиот-свиня и сам се сещаш как се е грижил за останалото. Отделно окачването на автомбил нов внос не трае повече от година по нашите пътища и след това следва смяната му, колкото и добро да е било. Така че гледай общата картина и не очаквай нищо да не тропа или хлопа! Гледай основно да не е удряна и гнила, а забележки по боята винаги ще има, иначе рискуваш да вземеш "много запазен" изцяло пребоядисан автомобил.
Въоръжи се още с търпение и когато си на оглед - никога сам (най добре с колега дето има такава или най-малкото с такъв мотор), че обикновено розовите очила са мнооого големи. И друго - седнеш ли в нея и почустваш ли че това е твоя автомобил - не му мисли много, защото иначе ще си все пред компютъра.

П.С. Пиша не за да те депресирам а точно обратното, защото усещам че си болен от вирус Calibra и развръзката наближава, но успокоителните после се намират в магазините за авточасти!
Отговори

Globe снимка Globe 04 октомври 2009 - 20:50

хх мерси много колега за коментара който си написал :) извадих си доста полезни неща от него ;) Иначе от доста време съм наясно в какво точно се впускам и какво ще ми коства.. да ти кажа чесно.. не само ..,че ще го преживея ами и с кеф ще го правя :) Иначе си прав..,но 99% от колите са пълни кошери!! направо не стават за нищооооооо ,а за тази която писах за интериора ..,че ще трябва намеса.. не са проблемни неща.. просто тая лайсна точно до предното стъкло се е нацепила цялата.. това разбрах..,че се случвало на тия коли ,а останалото е .. понеже съм.. как да го кажем.. перфекционист.. и искам всичко да си го правя по учебник.. и малките и дребни забележки като ми се набият в съзнанието не ми дават да спя направо.. както се вика "бъркат ми в Г**а" :) за това ще видим какво ще стане утре :) ще и се направи 1 добър оглед :) после може и колегата Кристиян да я погледне ако е на близо аз ще му звънна и те така ;) надявам се най-скоро да намеря моята кола ;) иначе за сега тази се очертава точно като моята ;) ххх..,но... не искам да бързам..,че и сивата мислех ..,че е добра.. макар вътрешно да не ме кефеше особенно много.. пък и тя се оказа за скрап направо хх

поздрави, Лъчо
п.с мерси още веднъж ;)
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg