Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Странен казус с ходовата

procopy снимка procopy 20 август 2019 - 09:43

Колеги, от известно време имам проблем с ходовата - чука ми волана на неравности. Имах главина за смяна, не беше належаща, но от сервиза ме увериха, че от нея е проблема. Смених я, проблема остана. Закарах я на реглаж - отклонение нула. Водих я на два сервиза за независим оглед, единия вика внушаваш си, ходовата ти е перфектна, втория каза допускам, че може да е единствено рейка, всичко друго е топ.

Дайте акъл, моля ви се, при следните симптоми рейка ли е или не и ако е рейка, къде в Пловдив рециклират качествено.

- при леко заклащане, волана прицъква едва доловимо, няма значение гумите направо ли ще са или не
- при каране по павета, волана почва да трака
- колата дърпа надясно; леко, но дърпа
- при неравен терен, предницата се усеща все едно сама си избира посоката, на която да подскача
- като набия кучките, същата работа - цялата предница залита, въпреки че държа волана стабилно
- на 95 предницата почва да вибрира и спира около 135

Благодаря.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 август 2019 - 09:48

1-во и най-вероятно тампони на макферсон. Амортисьорите държат ли?

2-някой лагер или каре по кормилния прът, но много малко вероятно поради това дето си описал с управлението.

3- ако допуснем кофти майстори да са я гледали - някой шарнир.

4-то как е зареждането?

5-сега си дописал - виж за криви джанти и гуми. Може и да имаш два отделни проблема.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 август 2019 - 09:49
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 август 2019 - 11:19

Вътрешни накрайници или рейка, ако външните са наред.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 август 2019 - 11:22

 tisho.74, на 20 август 2019 - 11:19, каза:

Вътрешни накрайници или рейка, ако външните са наред.


Полуоска за вибрациите, ма яко гадаем вече :mhihi: Аз имах една извадена полуоска на чичомобила и малко вибрираше, ама там има много :smile3560:

Да не спамя излишно, но ми прилича на два отделни проблема.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 август 2019 - 11:25
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 август 2019 - 11:24

Симптомите не са за каре.
Отговори

procopy снимка procopy 20 август 2019 - 14:09

Като каза амортисьорите, преди 3 месеца взе да ми бие лампата на окачването, задните се оказаха заминали, смених ги, обаче след диагностиката ми казаха, че преден десен също е тръгнал и от него е грешката, но ако лампата не ме дразни, да си карам така... Гумите и джантите видимо нямат нищо, но почвам да се замислям дали наистина не си внушавам или докато бях със зимните това тракане в кормилото беше спряло... Макар че джантите са същите, няма логика ако са криви. Отделно джантите и гумите не могат да дадат тоя луфт във волана в покой?

Иначе тия отдолу с щанги се завираха, клатиха, напъваха, ако бяха шарнири, накрайници, сигурно щяха да видят барем в единия сервиз?
Мнението беше редактирано от procopy: 20 август 2019 - 14:12
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 август 2019 - 15:27

Е ако имаш луфт във волана си за каре на волан...
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 август 2019 - 15:27
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 август 2019 - 16:27

Ако всичко по кормилната система отдолу е здраво, наистина остава карето на пръта. Ама то пък е най- лесно за хващане.
Пробвай обаче да му стегнеш болта преди да правиш друго.
Отговори

procopy снимка procopy 29 август 2019 - 16:42

В крайна сметка рейка...
Отговори

ICO07 снимка ICO07 29 август 2019 - 19:09

Колега, и аз имам същите симптоми на Вектра Б, ходил съм в четири сервиза ,два пъти на гумаджия и два пъти на реглаж. Чукането ми е отпред в дясно и чукане във кормилния прът. По ходовата част няма нищо разбито. В последния сервиз ми казаха че най вероятно е рейката.Аз мисля да сменя първо карето на пръта и ако тогава не се оправи , наистина ще се окаже разбита втулка на рейка. Само да кажа че нямам никаква загуба на хидр. масло ,но последният майстор ми каза че можело да няма теч но да е разбита фтулката и от там да е чукането.
Отговори

procopy снимка procopy 29 август 2019 - 20:46

Съвършено суха е колата отдолу, оня ден ходих на ГТП, зорлем се наврях отдолу и с цялото си нахалство помолих хората в сервиза да огледат и те. Утре като я взема ще се обадя на пословичния Радо Рейката, да видим какво ще излезе, че чакането било 2-3 седмици.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 30 август 2019 - 10:50

Да вметна, че при колите с чупещ волан има и пластмасово съединение горе високо в кормилната колона, което също може да прави луфт.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg