Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel Vectra C

MOSCOW снимка MOSCOW 03 юни 2019 - 16:56

Здравейте, искам да попитам следния въпрос. Днес чух странен шум от предна лява гума - звучеше като ЦЪК ЦЪК ЦЪК. Това се чува, когато карам с над 30 км. Колата е Vectra C 2-ка двигател.Ако някой знае да помага.
Мнението беше редактирано от MOSCOW: 03 юни 2019 - 16:58
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 юни 2019 - 17:18

Регистриран си преди 2 години и още не си се научил къде да си пуснеш темата? На всичкото отгоре и профилът не ти е попълнен коректно?
Искам да те поздравя за подробното обяснение на проблема. Достатъчно е, за да се задействат вълшебните кълба на гадателите тук и да ти решим този проблем.

п.п. И аз имам проблем с моята. Като я понастъпя и нещо киха отпред периодично. Колата е Астра Г 2ка.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 юни 2019 - 17:22

Фъргам боб. Виж си маншоните на полуоските че са за фърганье.
Ивчо кат не я настъпиш не го прай нъл? Начи я гали. :smile3560:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 юни 2019 - 17:25

Фъргам кафе на зърна и залагам на камъче в грайфера.... Очаквам и други да фърлят, кой квот има :smile3560:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 юни 2019 - 17:40

Дано да е камъче да не е пиронче или видия.
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 03 юни 2019 - 17:47

Благодаря за изчерпателните отговори. Ще ги взема предвид.
Благодаря Ви :)
Мнението беше редактирано от MOSCOW: 03 юни 2019 - 19:36
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 юни 2019 - 17:51

Тук наистина просто предполагаме, моето предположение е за тежест за баланс на гума.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 юни 2019 - 18:09

 MOSCOW, на 03 юни 2019 - 17:47, каза:

Благодаря за изчерпателните отговори. Ще ги взема напредвид.
Благодаря Ви :)


Вместо да вземаш напредвид, впредвид, подпредвид и тн думи, които не съществуват, вземи под внимание препоръката, която ТИ дадох. А именно да си попълниш правилно профила, както и да пускаш темите си в подходящите раздели!
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 03 юни 2019 - 18:19

 IvailoM, на 03 юни 2019 - 17:25, каза:

Фъргам кафе на зърна и залагам на камъче в грайфера.... Очаквам и други да фърлят, кой квот има :smile3560:


И аз залагам на това.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 юни 2019 - 19:29

Ай сега остава да каже колегата кое е вярното - камъчета или маншонче. Казвайки маншонче имам друго предвид ама то е последствие.
Отговори

benzy снимка benzy 03 юни 2019 - 23:04

Не е камъче, ще го чува и под 30 и то по-отчетлово щото другите шумове са по-малко.
И маншон не вярвам щото 1во е гумен и нема цъка, второ поправете ме, ако кажа глупост, ама той не се върти сам... :confused: Ако е скъсан и се е претаковало карето това ще е само при навиване на волана...

Колега виж някъде по въртящите се части, вдигни я на крик и ако на ръка като се завърти не го чуваш пробвай на скорост и някой да суша, най-добре ти щоото си познаваш шума.

и П.С. и пак се заяждате с хората начи... :biggrin: :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от benzy: 03 юни 2019 - 23:06
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юни 2019 - 07:05

Е кво се заяждаме? Иска помощ, ама не обяснява нищо. И аз мога така..... Карам си с 50 и колата ми прави пръц пръц. Що е то? :kinggrin:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 юни 2019 - 07:08

Бахти и темите се пръкват напоследък. Не съществуват думи да изразя това, което мисля.

Абе Бензине, пич такъв, кое да върти полуоската, освен силата на триене между терена и колелото? :-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 юни 2019 - 07:25
Отговори

benzy снимка benzy 04 юни 2019 - 10:05

 tisho.74, на 04 юни 2019 - 07:08, каза:

Бахти и темите се пръкват напоследък. Не съществуват думи да изразя това, което мисля.

Абе Бензине, пич такъв, кое да върти полуоската, освен силата на триене между терена и колелото? :-)

Ама самия маншон не се върти съотнесен към полуоската... Той няма самостоятелно въртеливо движение.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 юни 2019 - 11:47

Той маншона не се върти спрямо полуоската да. Тъпата идея за маншона ми дойде щото подобен звук се чува при скъсан маншон и съответно боклуци/пясък примерно по карето. Допустимо поне според мен е при скъсан маншон и наличие на боклуци/пясък по/в каретое да се чува подобен звук дори и без завиване, защото при ускорение за съвсем кратко време се получава така че скоростта на полуоската изпреварва скороста на колелото. Това е и смисъла на предаването с ускорение на въртеливото движение от източника на движение /двигателя/ към изпълнителя на движение /колелото/. На всеки е ясно че в карето нищо не е без луфт дори и минимален. Може и да не съм прав но това е моето мнение и затова написах това. Друг е въпроса че колегата не е описал нищо по конкретно тоест дали е само при движение напред, при движение и завиване и т. н.
Отговори

MOSCOW снимка MOSCOW 04 юни 2019 - 14:05

Здравейте, първо искам да се извиня за това, че не съм пуснал темата в подходящия раздел и ще се постарая другия път да е на правилното място. Второ мисля, че това е форум, в който всеки може да пише за появили се проблеми по собствената му кола (няма значение какви са те). Трето извинявайте за това, че не съм описал по-правилно проблема, който имах. Ще взема предвид и това, че профилът ми не е попълнен правилно.
Относно проблема, проверих гумата и видях едно камъче, което беше застанало между грайфера на гумата, отстраних го и днес не се чуваше този странен шум "ЦЪК" :D.
Благодаря на всички, които се включиха и ми дадоха съвети :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юни 2019 - 14:20

Печеля голямата награда на талибаните :clapping: :kinggrin:
Отговори

benzy снимка benzy 04 юни 2019 - 14:22

 JorkataG, на 04 юни 2019 - 11:47, каза:

щото подобен звук се чува при скъсан маншон и ... по карето...

Не съм съгласен колега, щото от там не се чува Цък, Цък, а Крррр, Крррр :rofl: :drinks:

 MOSCOW, на 04 юни 2019 - 14:05, каза:

Относно проблема, проверих гумата и видях едно камъче...

Направо съм застрелян, и дори убит и малко шашнат :rofl:

 IvailoM, на 04 юни 2019 - 14:20, каза:

Печеля голямата награда на талибаните :clapping: :kinggrin:

:first:
ти черпиш :beer:
Мнението беше редактирано от benzy: 04 юни 2019 - 14:31
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 юни 2019 - 14:32

Спам ама.
Бензи довери се на оракула баце.
Отговори

benzy снимка benzy 04 юни 2019 - 14:37

Край! Няма да се обаждам вече...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg