Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Мнения и препоръки свързани с форума

Относно обявите

Тази тема е заключена Next »

IvailoM снимка IvailoM 24 май 2009 - 23:25

Най-добре пуснете една анкета:За или против правилата :newsm05_41:
Отговори

Sparx снимка Sparx 24 май 2009 - 23:42

Уууу уууу долу правилата ... уууу комунисти :hahaha:

 Оги, на 23 May 2009, 05:32 PM, каза:

Колеги управлявщи,

не мислите ли, че е ултра тъпо да се иска снимка на всяко нещо което се продава?
Примери се надявам, че не е нужно да се дават ... но такива стоки като чип, двигател цял и тем подобни какъв е смисъла да имат снимки? Нито може да се разбере нещо по тях нито нищо!
Отделно човека може да не е толкова в час и да не знае как да качи! Също може да няма с какво да снима, нали?
И за телефоните .. примерно аз съм писал: ЗА КОНТАКТ ЛС и обявата ми едитната: сложи си телефон. Ами може примерно да не искам да го давам, а да го правя само ако някой го поиска на лично!

Вие какво мислите?

Оги нека ти обясня няколко правила за демокрацията и нейните производни.
1. Правилата са правила - Ако пуснем да не се качват снимки за някой неща, утре ще се препълни с обяви за автомобили без снимка и какво правим след като няма коментари ? Седим и се чудим са тоя може ли да е толкова тъп да не си сложи снимка на колата ... ама може, защото земя дебела ... всякакви хора издържа.
2. Правилата са за ВСИЧКИ - както сам виждаш и Админите и УС спазват правилата, които спазват и останалите. На теб ще ти бъде ли приятно някой да вършее из форума безнаказано а теб да те спичат всеки път като не спазиш правилата ? Еми няма да ти я приятно, за това всички сме равни, няма по равни от другите и това е.

Не виждам защо изобщо се коментира темата ... привилегията да качват снимки на форума ще имат тези които си плащат а именно членовете на клуба, това е огромен ресурс с който не разполагаме в момента (само ще напомня, че до преди 3 месеца нямахме и форум ... да не говорим за качване на снимки). Ако имате желание нещата да се подобрят и всички да могат да качват снимки ... съберете се 500 човека (това са 6,7% от потребителите на форума) ... пратете по 5лв за да се вземе един мощен сървър (с големи хардове) и ще могат всички да качват снимки.
Иначе и аз съм съгласен, че не е удобно да се качват снимки на друго място, но това е положението. Аз лично съм си купил един евтин хостинг за 20лв / година и си качвам на него каквото искам и не чакам за одобрение от никому :newsm05_41:
Отговори

Рошко снимка Рошко 25 май 2009 - 09:56

 Chosta, на 24 May 2009, 10:20 PM, каза:

...с Фанатика си писахме и се разбрахме като бели хора , ако Много от модераторите бяха като него вероятно нямаше дори да има такива теми за какво трябва и какво нетрябва , аз и аз мога да снимам чипа и да ви пратя някакав съвсем друг ама няма да го направя защото след 1-вия няма да има 2-ри купувач примерно.

А може би СА като него...? И може би ако беше писал като нормален човек, всичко щеше да мине мирно и тихо, да се разбелем като зрели хора, както съм се разбирал и с други колеги, които са ми писали на ЛС - правили сме уговорки, обяснявал съм къде и как могат да се качат снимки, въпреки че има важна тема за това, къде и как да си намерят кода на двигателя, как да го попълнят. Ако беше го направил, нямаше да се стига до подобни теми. Но вместо да пишеш като нормален човек, ти тръгваш да "храниш". Колкото до 2-ри, 3-ти ... 5-ти купувач, нали се сещаш, че тук навлизаш в други води и трябва да извадиш от джоба 15 лева и да си пуснеш обявата в платените. Не стига, че пускаш комерсиални обяви в раздела за частните, ами и за теб трябва да има специални правила и да се правят компромиси, защото е прекалено сложно да направиш една снимка!

@Оги - казваш, че си съгласен, че трябва да има снимки, обаче трябвало да се правят компромиси. ОК, хайде обясни ми как ще обясниш на останалите 200 човека, пуснали обяви в Продава, че трябва да имат снимки на това, което продават, но това не се отнася за всеки. Как ще обясниш на колегата ХХХ, че неговата обява ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има снимки, а в същото време колегата YYY си е пуснал и 3-те обяви без снимка? Значи всички сме равни, обаче някои са по-равни! Питаш Ивайло не е ли виждал чип - ако видиш обява "Продавам Корса А, отлично състояние, няма ли да поискаш снимка? Сигурен съм, че си виждал Корса А, но въпреки това ще искаш снимка, нали? И за да можеш да изискваш от пича с Корсата да сложи снимки, трябва да го правиш с всички останали. Не може да се правят изключения! Правилата са правила, за да се спазват.

Ще ти дам още един пример - сутринта бързаш за някъде и на поредния светофар светва червено. Пред теб има S-класа, която профучава през червеното. Ти, понеже закъсняваш, даваш газ и профучаваш след него. 100 метра по-нагоре има патрулка и ченгето само се ухилва на тоя с Мерцедеса, а ти "гризваш" "слънчогледа"... Слизаш и почваш да се разправяш, че тоя с Мерцедеса е минал и заминал, а теб те спират, при което ченгето ти казва "Ми той човекът бърза за важна среща!" Ти как ще се почувстваш? Ти не бързаш ли? Та или трябва да има правила и да се спазват от всички, или да стане като в Тойота форума, където 50 % пишат на шльокавица, а болшинството от обявите са от сорта "Продавам Корола '98, много екстри" Да ама Корола е най-продавания модел в света, със стотици модификации и се почва "Дай снимка", "От къде си?", "Цената к'ва е", а на 80% от темите може да завиди дори и СПАМ-а, включително в техническия! Там свободата е превърната в свободия, или иначе казано - криворазбрана демокрация... Влез им във форума и виж дали би ти било приятно този форум да заприлича на оня.

Колкото до това, че някой можело да продава нещо на петорна цена, ми като може, да продава! Предполагам, че никой тук като тръгне да купува телевизор, не отива директно в Техномаркет, ами обикаля и Технополис, и Метро, и Зора, и къде ли още не... Щом като има кой да му се "върже" и да му даде парите, които иска, ми нека! Пазарна икономика е - всеки продава не за колкото иска, а за колкото може! Комунизма си отиде - само тогава цените бяха еднакви навсякъде и се знаеше, че щом си намерил нещо на тази цена, то значи това е цената!

За телефона - никога не съм писал да се остави телефон, а само алтернативен начин за връзка. Това дали на мен, на теб или на който и да било тук ни харесват дадени правила или не, си е наша работа! След като пишем тук, се съгласяваме да спазваме правилата, наложени от УС, както когато сме на гости се съобразяваме с домакина. Обявите са безплатни, нормално да има някакви изисквания към мен като продавач, с които да трябва да се съобразявам. Като не ми харесва, че трябва да сложа снимки... еми - е'й го мобиле.бг - там никой не ме задължава да сложа.
Отговори

Оги снимка Оги 25 май 2009 - 16:30

Не мога да разбера как може да гледате толкова повърхностно над нещата и да не можете да разберете какво искам да кажа!
С примера за Корсата и чипа поне се посмях :newsm05_41: Примери и аз мога да дам бол, не не вярвах, че ще ми се наложи. Спирам до тук!
И двамата в Виктор сте написали по един роман, в които се говори за общи неща.
Успех :hahaha:
Отговори

fanatic снимка fanatic 25 май 2009 - 16:56

Аз пък четох мнения в които не се предлага нищо. Общо обавите си имат правила. Снимчица, телефонче и ценичка. Ти имаш ли ценичка в обявата. Или всеки дето е видял снимката може да ти се обади да ти даде 50 лева за нещата, които струват 500- 1000 лева. За тва говорим.
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg