Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Мнения и препоръки свързани с форума

Относно правилата за снимки и телфони

Тази тема е заключена Next »

fanatic снимка fanatic 01 септември 2009 - 15:23

 kabby, на 01 Sep 2009, 04:19 PM, каза:

Ихаа ... предизвиках интерес :) Както винаги :)

По темата:
fanatic, не бих купил кола - прав си. Но ако продавах кола щях да се замисля и щях да сложа снимка. Въпроса е, че това решение си е мое, а не е наложено от правила защото обявата си е коректна и без снимка.
За профила съм напълно съгласен, дори бях от първите, които си промениха данните според правилата.
За реда няма да излагам мнение - знаеш го много добре :) говорили сме с часове по тази тема.

Peshotiger, не е това.

Заключете темата моля.
Като ми остане време, ще ви предложа направо текст на правила за да не ми излизат мазоли на пръстите :)


P.S. mery81 някой ден може да поспорим по въпроса :) До тогава вярвай по-често на ушите си отколкото на очите си :) Просто препоръка :)

Надявам се, че го приемаш като заяждане. Просто се опитвам да изложа някакви съображения.

Мога да ти покажа тема за правилата, когато те бяха писани по новата структура на форума. Там участва целия модераторски екип който виждаш + Юли,Пацо, Аз, Бижо,Иво. около 20 мнения.


Едно допълнение- тва е форум доста одавна. Вече се опитваме да направим клуб. Това е различно и иска както повече дисциплина, така и повече отговорност да не кажа че и манталитета ни е малко зле. Говоря предимно за опелджиите....
Отговори

kabby снимка kabby 01 септември 2009 - 15:38

 fanatic, на 01 Sep 2009, 04:23 PM, каза:

Надявам се, че го приемаш като заяждане. Просто се опитвам да изложа някакви съображения.

Мога да ти покажа тема за правилата, когато те бяха писани по новата структура на форума. Там участва целия модераторски екип който виждаш + Юли,Пацо, Аз, Бижо,Иво. около 20 мнения.


Едно допълнение- тва е форум доста одавна. Вече се опитваме да направим клуб. Това е различно и иска както повече дисциплина, така и повече отговорност да не кажа че и манталитета ни е малко зле. Говоря предимно за опелджиите....


Разбира се, че не е заяждане - познаваме се. Моля те да ми спестиш и модераторския форума :)
Точно защото това трябва да е клуб предложих промяна. Във всеки клуб, когато има добре мотивирано предложени, се прави обсъждане и евентуално се приема или отхвърля промяната. Съгласи се, че това е правилно. Дори не искам да отговарям на всички, който ми опонираха - ще стане заяждане.
Предлагам ви да направим тест 1 месец с правилата както писах в началото и да видим до какво ще доведе това.
Ако не сработи - посипвам си главата с пепел, черпя 4-ма човека бира и млъквам :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 01 септември 2009 - 15:45

Въпроса ми е какво ще спечели форума и потребителя от това. Според мен явно е че неслагайки телефон и снимка просто ще има повече обяви без телефон и снимка. И какво от това....

Има и много хора които са имали пререкания по тея въпроси с модераторите. Мога да изброя 10 човека, които бяха твърдо против да не кажа че и езика беше доста груб. Те са получили наказание а след като сме си говорили поотделно с тях вече отношението им е коренно различно, наказанията са отпаднали да не кажа че сме приятели.....

Какъв ефект гоним....
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 01 септември 2009 - 15:56

Може би се гони ефекта на измамата :icon_wink2: !!!Вече съм имал тези проблеми!Нещото което закупих не беше точно в това състояние което ми уписаха и след това даже и неможах да се свържа по никакъв начин с продавача!Не ми се е случвало тук в форума просто давам пример !Аз твърдо стоя зад това да има снимки на продаваната част и телефон на продавача!Все пак тези две неща са за улеснение на купувача и продавача !!За мен дази тема е безмислена :icon_wink2: !!!

Поздрави!! :icon_wink2:
Отговори

kabby снимка kabby 01 септември 2009 - 16:16

 fanatic, на 01 Sep 2009, 04:45 PM, каза:

Въпроса ми е какво ще спечели форума и потребителя от това. Според мен явно е че неслагайки телефон и снимка просто ще има повече обяви без телефон и снимка. И какво от това....

Има и много хора които са имали пререкания по тея въпроси с модераторите. Мога да изброя 10 човека, които бяха твърдо против да не кажа че и езика беше доста груб. Те са получили наказание а след като сме си говорили поотделно с тях вече отношението им е коренно различно, наказанията са отпаднали да не кажа че сме приятели.....

Какъв ефект гоним....

Хайде да изнесем този разговор напред във времето след като допълня предложението си :) Съгласен ?
Отговори

oci снимка oci 01 септември 2009 - 16:52

Не виждам проблем: сложете анкета кой е за и кой против телефоните и готово. Даже напревете темата важна с едно банерче в началото както беше за събора и проблема ще се реши- няма недоволни има глас народен :icon_wink2:

За снимките не виждам защо толкова се инати колегата да не слага снимка. Не го познавам лично, но и не видях нито един смислен довод частта да няма снимка? :icon_wink2: Ти казваш че и в google няма снимки на частта дето продаваш - според мен никой не би си купил нещо което даже и на нереална снимка не може да види. Като ти е толкова проблем да ги снимаш и качиш помоли някой приятел - гледам си от София отиди на някоя среща(вие май се познавате та предполагам си ходил но все пак) все ще се намери услужлив колега.

Поздрави :icon_wink2:
Отговори

Shades снимка Shades 01 септември 2009 - 17:02

Ще си позволя и аз да се изкажа като един от хората, участвали дейно в направата на новите правила.
На първо място РЕАЛНИТЕ снимки - за мен са задължителни, не може да продаваш стока, която в поне 80% от случаите ще се пусне по куриер и да няма кьорава реална снимка (тук изключвам всякакви варианти за снимки от Гугъл и т.н.) Сами се сещате какви вратички за измами се оставят, пък и честно казано в 2009 г. където само пералните не могат да снимат, ми се струва малко пресилено да не може да намерите нещо снимащо наоколо.
Второ - телефоните. Аз бях един от хората, които сумтяха в администраторския форум срещу това. Не ми е приятно телефонът ми да става публично достояние, още повече с оглед на задълженията ми във форума, които ми осигуряват поне по 1 "фен" седмично. С времето обаче и аз спрях да мрънкам и си спазвам правилото. Намирам го за кофти и ми създава дискомфорт, но все повече се убеждавам, че така е по-правилно. Комуникацията е по-бърза, отделно и има някакъв "невиртуален" начин за връзка :icon_wink2:
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 01 септември 2009 - 19:30

Tочно снимките и стриктното следене за тяхното присъствие в обявите е нещо,на което много държа и се надявам да си остане по този начин,а не както в некои друго форуми:"Продавам нещо,ама нямам снимки и не знам колко струва".Още повече пък за телефоните,като търся нещо спешно и да требва да чакам "Търговеца" да си види ЛС-то.

Поздрави
Отговори

Рошко снимка Рошко 01 септември 2009 - 20:09

 kabby, на 01 Sep 2009, 04:19 PM, каза:

...не бих купил кола - прав си. Но ако продавах кола щях да се замисля и щях да сложа снимка. Въпроса е, че това решение си е мое, а не е наложено от правила защото обявата си е коректна и без снимка.
Колега, с цялото ми уважение, надявам се, че няма да решиш, че се заяждам, защото изобщо нямам намерение. Кажи ми честно, ако аз напиша "Продавам джанти OZ Grand Tourismo, 4х100, ЕТ 49, централе отвор - 56,6 мм, много добро състояние" и не сложа снимка, ти ще ги купиш ли? Ти си в София, аз - в Пловдив (а може и да съм си в Русе...) Нали? Знаеш точно как изглежда гранд туризмо, нали? И знаеш, че ще станат на твоята кола, тъй като обявата ми е коректна и всички параметри съвпадат. Обаче идва куриера и ти стоварва един запечатан кашон, взема ти 500-600 лева и си заминава, ти го отваряш и... О, чудо! Целите джанти са изподрани и оджаскани в бордюри! И к'во правим? Купил си си нещо, което изобщо нямаше да купиш, камо ли на тази цена ако го беше видял, нали? Обаче сега следващия проблем - ти ДОРИ НЯМАШ МОЙ ТЕЛЕФОН! Пишеш ми ЛС след ЛС да се разберем, обаче аз си "трая" и не си правя труда даже да ти отговоря... :icon_wink2:

 kabby, на 31 Aug 2009, 04:45 PM, каза:

За алтернативни контакти - никой и нищо не може да ме накара да си оставя телефона, мейла, Skype или ICQ номера на достъпно за целия свят място. Причината е, че ми е писанло от СПАМ.
Oтносно това изречение искам да те попитам... Ти лично ли си остави телефона в тази тема Пътна помощ - ОКБ или някой друг го остави вместо теб?

Цитат

гр.София
Калоян (kabby) - 088ххххххх
След като си го оставил веднъж в един раздел на форума, какъв е проблемът да го оставиш и в друг? С какво неслагането на телефон в Купува/Продава те спасява от нежелания СПАМ или обаждания? Аз не виждам разлика, освен пак да се търсят кусури на правилата и да се "носи от 9 дерета вода"... За всички е ясно, че правилата никога не са угодни на всички, както не са угодни на всички и управниците, законите... Обаче има една малка група от хора, които ги създава тези правила и закони и всички са длъжни да се съобразяват с тях.

Поздрави,
Светльо
Отговори

mileff снимка mileff 01 септември 2009 - 20:42

Аз се чудя само защо трябваше да се отключва темата отново. Очевидно нито kabby ще промени нагласата си, нито който да бил друг. Тези правила за мен са начинът да се създаде някакъв ред и до голяма степен да се улеснят и продавачи и купувачи. Аз лично кагато продавам нещо винаги оставям снимки и телефон, дори когато тези неща не бяха задължителни! По този начин и купувачът е доволен и аз по-бързо ще си продам нещата. Когато пък купувам нещо искам да знам какво купувам. Нищо лично, но цялата тази тема за мен е необоснована и безсмислена. В крайна сметка примите са по 5лв., един фалшив е-мейл - безплатно... и пак си в играта. Но ако по този начин продадеш на някой нещо което не си е струвало парите, мисля че ще продпочиташ да си го засекъл на светофара... ХАЙДЕ СТИГА ВЕЧЕ!
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg