Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Акумулатор OPEL-живот

Y17DT снимка Y17DT 03 октомври 2010 - 18:49

Акумулатора ми е на 8 години и отказа,вероятно мъртва или скъсена клетка.Опел АстраG Y17DT 2002 г.Споделете впечатления.Интересно комшията има същата с няколко месеца по нова,днес 3 дена след като отказа моят акумулатор го сполетя същата съдаба(не съм го кълнал :rulez: ).
Отговори

лъки снимка лъки 03 октомври 2010 - 19:20

Ми незнам колега,като взех колата беше на 4ри години и беше с оригиналния,но замина точно след 3ри месеца,след това купих чисто нов HELLA и ми изкара точно 5ет години и замина(не съм ги проверявал нито зареждал) и сега си купих друг VARTA.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 октомври 2010 - 19:21

Моят също се скапа, оригинален OPEL-ски.. Като ходих при един дето ремонтира/продава и го попитах какъв ще ми предложи евентуално (тогава още не знаех да ли моят е скапан окончателно), и човека предложи някакъв BERGA ако не греша. 12V; 70Ah; 400A <-- е моят в момента, а тоя дето ми го предлагаше беше 650А.

Та искам да попитам.. за ДИЗЕЛ какъв акумулатор да взема, така че да не се отдалечавам много от заводски предписаният ?
Отговори

autozaks снимка autozaks 03 октомври 2010 - 19:53

Акумолаторът като всяка батерия има заложени определен брой цикли заряд -разряд. Това че един акумулатор е издържал 2 години друг 5 трети 8 години не е критерии че единият е по лош от другия или по хубав. При изправна ел. инсталация на автомобила зависи броят на циклите заряд - разряд. Просто единия автомобил е каран по малко или повече извънградско а другия е експлоатиран при голямо натоварване примерно често градско каране. За това и в гаранционните карти се посочва вида на автомобила и за таксита гаранцията е на половина от колкото на другите коли. Просто акумолаторите им работят в тежък режим на работа с чести стартирвания и каране на къси разстояния. Естествено по евтиният акумулатор е с по къс живот а по скъпите и маркови с по дълаг. Разбира се това правило винаги си има излкючения.

Цитат

Та искам да попитам.. за ДИЗЕЛ какъв акумулатор да взема, така че да не се отдалечавам много от заводски предписаният ?


Трябва ти акумулатор който да отговаря на Аh предписани от производителя. И с колкото по голям стартов ток го вземеш толкова по добре. Защото дизелът иска малко по висок стартов ток и така по лесно ще стартира моторът.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 октомври 2010 - 20:02

Ами аз точно това се опитах да попитам, но май не съм се изказал правилно.. Та така, МОЛЯ колеги с дизелови мотори да изкажат мнения и препоръки - какви параметри дава производителя, и какви да търся аз (ако е по-добре да се отклоняват малко от предписаните), стига тва да е добре за колата. Както казах вече.. предложиха ми 650А, моят пише, че е 400А!
Отговори

Y17DT снимка Y17DT 03 октомври 2010 - 20:47

 DALGONSKi, на 03 Oct 2010, 21:02, каза:

Ами аз точно това се опитах да попитам, но май не съм се изказал правилно.. Та така, МОЛЯ колеги с дизелови мотори да изкажат мнения и препоръки - какви параметри дава производителя, и какви да търся аз (ако е по-добре да се отклоняват малко от предписаните), стига тва да е добре за колата. Както казах вече.. предложиха ми 650А, моят пише, че е 400А!


650А е по добре от 400А, в този смисъл акумулатора който ти предлагат става за твоят дизел.Моят оригиналният на опел бе със същите параметри 12В 70Ач 400А, моторът е Y17DT.Казаха ми ,че стартерът е с редуктор което според мен облекчава старирането и от там и нуждата от по висок стартов ток.
Отговори

Y17DT снимка Y17DT 03 октомври 2010 - 20:53

Искам да попитам някой има ли мнение за акумулатори Magneti Marelli,гледам брошура на Мосю Бриколаж 12В 74Ач 680A.
Отговори

CuMo снимка CuMo 03 октомври 2010 - 20:54

Колеги, за вас не знам, обаче моята Астра е '98, на уж 45 000 км е вече, взехме я на 28 000 и на акумулатора пише Genuine GМ и лепенките по него са сини. Не знам вашите как изглеждат, ама моя е такъв и вече явно кара 12 години - без проблем. (При мен колата е от година и два-три месеца). Поздрави!
Отговори

v.auto снимка v.auto 03 октомври 2010 - 20:59

Щом са сини е сменян
Оригинално са сиви в или черни
сини са от наколко години
Отговори

CuMo снимка CuMo 03 октомври 2010 - 21:09

Еми не знам, не съм наясно, не съм му гледал документите, те май му са отстрани на акумулатора в нещо като джобче, ама нямам проблем с него, даже миналата година алтернатора се беше прецакал и карахме с баща ми към 200 км. със старата астра и ги сменяхме, тоя оригиналния тотално сдаде багажа тогава, обаче му оправихме алтернатора, покарахме го малко, позареди се и сега 10 000 км по-късно - куче, няма проблем!
Отговори

BestRipper снимка BestRipper 03 октомври 2010 - 21:21

Едва ли акумулатор ще изкара реално повече от пет години. Без значение на марка или място на производство. Предвид фактът, че самите коли се правят да се трошат след няколко години и да кихаш непрекъснато за части, естествено, че и акумулаторите се правят по тая методика. Никой производител няма полза от качествени и дълготрайни неща - че какво ще прави той, ако нещата му не се развалят??? Оставете разните ялови реклами и напъни за екология, икомония на материали и енергия и т.н. Всичко е лъжа и измама в световен мащаб. Важна е далаверата и печалбата!
Отговори

Y17DT снимка Y17DT 31 декември 2013 - 15:32

Карам си с акумулатор Magneti Marelli, 12В 74Ач 680A вече над 3 години-нямам никакви проблеми.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 31 декември 2013 - 16:22

 Y17DT, на 31 декември 2013 - 15:32, каза:

Карам си с акумулатор Magneti Marelli, 12В 74Ач 680A вече над 3 години-нямам никакви проблеми.

Ами купил си го когато е била жива темата. Честита титла "Последен археолог на 2013" ;) . Весело посрещане на Новата година.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 12 март 2020 - 21:36

Здравейте колеги! На Саабчето му умря акукулатора - Ексайд на бая години. В първия магазин си купих Вебер 77/750 за 99 лева с връщане на стария и 2 години гаранция. А кажете сега колко съм се прекарал?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 март 2020 - 09:51

Живота на акумулатора зависи 99 процента от това как зарежда и как се кара колата единия процент е късмет, а дали си се прекарал или ти си прекарал производителя ще разбереш след като свърши гаранцията.
Отговори

Bareto снимка Bareto 13 март 2020 - 10:18

Да добавя, че продължителността на живот на АБ при еднакви други условия много зависи и от околната температура, студа много им скъсява живота. Ако можеше всяка вечер след работа да си ги сваляме и слагаме под възглавниците...половината фирми производители на батерии щяха да са фалирали вече :).
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 март 2020 - 10:38

Карай си и си свиркай докато кара.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg