Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем със светлина

Ivo353 снимка Ivo353 04 септември 2022 - 18:29

Колеги имам следния проблем от доста време с тази светлина:
"Оранжева светлина на таблото с кола и криволичещ път, в оранжев триъгълник"
В началото дълго време караше без да свети в последствие все по рано светва след като шофирам известно време сиреч на контакт колата когато е свети паля двигателя гасне и след изминати около 20 до 30 км светва и не гасне повече, а колата не променя работата си нито на мотора нито на возията. От какво може да е и голям ли ще е проблема по принцип защото другото лошо при мене е, че съм във Франция, тук нещата се случват с много пари и много време ,и много трудно. Благодаря предварително!

ПП: Не успях да постна изображение не знам как. Пробвах през сайт, но тук в сайта ми дава грешка.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 септември 2022 - 18:33

Направи диагностика, за да се види номер на грешка!
Отговори

distefano59 снимка distefano59 04 септември 2022 - 21:24

Не е триъгълник, но по принцип е същото. Зависи от модела на колата.

Публикувано изображение ESP/система за контрол на сцеплението. Присветва, когато автомобилът загуби сцепление за момент. Свети постоянно, когато системата е изключена.


Вероятно някой датчик на тази система е заминал. Не оказва влияние на работата на мотора, на возията или друго. Ще окаже влияние, ако попаднеш на хлъзгав път, особено зимата. Системата няма да сработи.
Мнението беше редактирано от distefano59: 04 септември 2022 - 21:32
Отговори

benzy снимка benzy 04 септември 2022 - 21:28

Криволичещ път обикновено е нещо със системата за стабилност и тракшън контрола.
Оранжевите обикновено не са опасни за работата на колата, щом не свети червено, принципно може да караш... но ако е нещо свързано със системата за стабилност трябва да имаш едно две на ум поне как караш.

Пробвай да потърсиш твоето изображение в гугъл "car warning lights" например и разгледай картинките, но това ще насочи относително, само коя система е проблемна, няма да даде отговор какво точно не е наред - както препоръчва Ивайло само точната грешка ще даде точен отговор. Някой познат или колегаако има ОБД четец просто прочетете грешката
Отговори

Ivo353 снимка Ivo353 19 септември 2022 - 19:45

Колеги извинявам се за късния отговор. Разбрах от къде идва проблема със светлината по-точно, какво означаваше при мене, блокира ми кормилната рейката на автомобила и то по закона на Мърфи тук в Франция, и то на един паркинг на магазин. Тепърва иде приключението. Сега чакам рейка да се отстрани проблема на място, колата е напълно неуправляема. Пиша да знаете ако на някой друг му светне тази лампа, може да е същият проблем...
Мнението беше редактирано от Ivo353: 19 септември 2022 - 19:47
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 септември 2022 - 19:50

Според мен помпата ти е аут, често срещан проблем. Ама дано са ти сигурни майсторите.....
Отговори

Ivo353 снимка Ivo353 25 септември 2022 - 18:32

Здравейте колеги! Днес сменихме рейката новата движи обаче друг проблем сега, поръчах електрическа рейка като предполагахме, че рейката е електрическа. Моята се оказа механична и сега съм с рейка от 2.0 ДТХ като този, който ми я прати каза че ставала и за моята кола, е ок де става по размер качихме я вече, обаче е електронна и сега яко обезвъздушаване. Проблемът е, варианта с обезвъздушаването бил следния пълен ляв пълен десен за да изгони въздуха. Ок така и направихме с майстора, но свърши маслото за доливане, а воланът е не идея по твърд, а страшен и времето което обезвъздушавахме това "чудо" беше около 4 - 5 часа останахме без ръце. Свърши маслото 2 л. утре съм за друго и пак напън, направих мускули да се похваля като на Чък Норис. Та въпросите ми са има ли връзка, че е електронна рейката и има проблем с обезвъздушаването като няма джаджа дет да командва през буксата или просто процедурата е такава. Помпата работи майстора каза, а и компа не дава грешка за помпата. И трети проблем има все пак рейката е втора ръка та да не се окаже като моята макар, че тая поне движи.
Мнението беше редактирано от Ivo353: 25 септември 2022 - 18:37
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg