Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

tisho.74 снимка tisho.74 23 май 2020 - 20:45

74 АЧ е. Но имай предвид, че почистена, гресирана и стегната клема не грее. Ако тези три условия са изпълнени иде реч за фабричното кримпване на дебелия кабел.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 май 2020 - 00:36

Мда, щом и с чисто новия акумулатор все тъй си грее, значи отиваш към правене на нови кабели.
Кримпнатата част е станала резистор, вместо връзка(късо). Ако нямаш навключени консуматори и грее, значи работата е станала лоша, като при мен както беше.

Надали е само там, затова най-хубаво един път правиш плюсовата част нова и забравяш. При H би трябвало кабелите да са пак като при Г-то - От алтернатор до стартер - 16 квадрата парче(дано не бъркам с 25, но мисля че е 16), от стартер до плюс - 35 квадрата със сигурност.
Гадна работа ама ... лошото е че няма нови заводски клеми.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 май 2020 - 00:37
Отговори

z1ggygo снимка z1ggygo 27 юли 2020 - 08:44

Турбината се скапа и сега търся по моргите, но ме питат каква е ? С променлива геометрия или обикновенна ? Колата е Астра 1.7 cdti 2006г. 74Кв. Не е ли един модел турбина за тоя двигател. Мерси ? :)
Мнението беше редактирано от z1ggygo: 27 юли 2020 - 08:44
Отговори

jorkata снимка jorkata 27 юли 2020 - 10:40

Виж първо ремонтния комплект колко струва (300 лв някъде). Няма смисъл да набиваш пари за втора употреба- втора употреба си имаш така или иначе. По номера на рамата не излиза ли каква е турбината? Мойта е 2005 г и като я гледам по скоро ми прилича да е с гейт, а не с геометрия. Сравнявам с турбини нови за съответния модел.
Успех и пиши какво си направил, за да има смисъл темата!!!
Отговори

z1ggygo снимка z1ggygo 28 юли 2020 - 10:24

Майстора каза , че не била с геометрия. Проверих по магазините цените са от 550лв до 1200? Някой запознат с цените? За 2ра ръка цените са от 280лв.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 юли 2020 - 13:26

Като гледам цената на тази нова турбина, всякакви комплекти за 300 лева+ ремонт се обезмислят.

https://www.ebay.co....H-/113865541270
Отговори

grammy снимка grammy 06 август 2020 - 12:02

Здравейте, имам странен проблем на моята 1.6 AstraH, при запалване на двигателя, зад арматурното табло се чуват неравномерни звуци, , които спират след минута-две, това се получава само при студен двигател, звуците наподобяват неравномерно тръгване-спиране на микродвигател, някой имал ли е подобен проблем?
Отговори

z1ggygo снимка z1ggygo 10 август 2020 - 16:03

Може ли координати на фирма която сменя средни части(ТУРБО)? Някой който ви е свършил работа и сте доволни ?

БЛАГОДАРЯ.
Отговори

morbili снимка morbili 28 август 2020 - 12:52

Блокирала ми е перката на климатика.
Автомобила е Astra H cdti 80 ks 2005g
Може ли да се оправи или да търся за смяна?
И от къде да я търся?
Да ме насочите към коректен търговец
за втора употреба евентуално.
Благодаря.
Отговори

esil2 снимка esil2 23 октомври 2020 - 12:17

Колеги, да опиша и моя проблем от днес, става въпрос за Astra H 1.7CDTI 110кс. Колата е обслужена сменени масла филтри ремъци, гориво предимно от големите бензиностанции, лампи за грешки по таблото не светят. Днес ми направи следния номер, като карам на по ниски обороти примерно около 1500 и започва да придърпва все едно ще угасне, и трябва да мина на по ниска предавка да дам газ и да я вкарам в обороти, демек за да го няма придърпването трябва да не пада под 2000 оборота което май не е нормално. Иначе пали добре и на празен ход работи добре.
Отговори

esil2 снимка esil2 24 октомври 2020 - 15:21

Днес я закачвахме на компютър, грешки няма но на някаква графика показва непостоянно подаване на гориво, даже по някой път на ниски обороти ми гасне и трябва да паля наново. За сега сипах една добавка на бардал за почистване и отстраняване на вода, но майстора каза че трябва като за начало да се свали и почисти резервоара, цедката, и да се смени горивния филтър макара че скоро го сменях. Ако някой има предположения по проблема ще се радвам да сподели.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 24 октомври 2020 - 21:53

 esil2, на 24 октомври 2020 - 15:21, каза:

Днес я закачвахме на компютър, грешки няма но на някаква графика показва непостоянно подаване на гориво, даже по някой път на ниски обороти ми гасне и трябва да паля наново. За сега сипах една добавка на бардал за почистване и отстраняване на вода, но майстора каза че трябва като за начало да се свали и почисти резервоара, цедката, и да се смени горивния филтър макара че скоро го сменях. Ако някой има предположения по проблема ще се радвам да сподели.

Проблема е стандартния за Н-ките: ел.-магнитен клапан налягане на ГНП. Правилно те е насочил майстора за чистенето на резервоара като начало. Другото което можеш да направиш е една капачка двутактово масло на 15 литра нафта - не повече че ще запушиш ДПФ-а! Не зареждай от ОМV и ЕКО и периодично бутай добавки в случай че не сменяш клапана. Китайските ментаци на въпросния издържат по 6 месеца - лошото е че и от магазин може да ти пробутат такъв а оригинала е скъп и не се намира никак лесно.

Грешка няма и да запише.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 октомври 2020 - 22:10

Има клапани достатъчно
примерно:
https://www.ebay.com...x4AAOSwz0xfc23H

Сигурно го има и за по-малко, но все пак най-много един ще ти трябва.
Вероятно тук
https://www.ebay.com...B0AAOSwwXJde7x6
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 октомври 2020 - 22:13
Отговори

jorkata снимка jorkata 25 октомври 2020 - 06:39

Здравейте,
и аз имам проблем с този регулатор, но в обратна посока, т.е. държи високо налягане на горивото. Това се видя на диагностига в графиките. Не пуши, не забива, не се дави и няма записани грешки за това(освен стандартните за моя мотор). При форсиране задържа високи обороти за кратко след отнемане на педала на газта. Проблема е едно тракане или чукане, което се появява при ускорение на скорост(само на скорост и на задна също). На празен ход при форсиране няма такъв шум.
Майстора ми препоръча добавка и около 200- 300 км каране с постоянна газ. Няколко добавки сложих с различна марка последователно, но ефект няма. Можело и почистване, но било много трудна работа. Нов, марка Денсо- около 400 лв.
Първия, който го препоръчва Димов не е 400 лв и е GM- ски, което е супер.
В интерес на истината вече не ми прави впечатление и си карам така.
Успех на всички с новото време!!!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 октомври 2020 - 07:31

За човека с клапана...
Даже не знам дали този вариант не си струва повече, защото все пак това си е цялата помпа, рециклирана с 2 години гаранция.

https://www.ebay.com...3UAAOSwTvNd4M8z
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 25 октомври 2020 - 10:04

 Д-и-м-о-в, на 25 октомври 2020 - 07:31, каза:

За човека с клапана...
Даже не знам дали този вариант не си струва повече, защото все пак това си е цялата помпа, рециклирана с 2 години гаранция.

https://www.ebay.com...3UAAOSwTvNd4M8z

Да смениш цял фар само заради една изгоряла лампичка, има смисъл само ако си с ПСГ16 иначе НЕ!
Отговори

esil2 снимка esil2 25 октомври 2020 - 15:03

Защо не свети чек за този клапан. Иначе за карането така е трудно да се кара, Ако съм с 100км на пета не гасне но ако карам леко на ниски обороти гасне. Също така понякога гасне и в движение като изключа от скорост.
Мнението беше редактирано от esil2: 25 октомври 2020 - 15:04
Отговори

MYCAKA снимка MYCAKA 05 ноември 2020 - 08:54

Здравейте, колеги! Скоро си купих астра х (тази от профила ми) има един остро дразнещ проблем - машинката за регулиране на единя фар бръмчи по- силно от двигателя. Въпроса ми е как подяволите може да се изключи? Също така, докато карам понякога светва акумулатор, всичко по тоците изглежда е наред според бордкомпютъра- 14.4в пада до 14.1 ако включа максимално много натоварване, акумулатора също изглежда да е добре- 12.1 при положение, че не е палена почти цяла седмица. Може ли да се разчита на данните от бордкомпютъра в това отношение и бихте ли могли да ме насочите какво да проверя? Предварително благодаря и се извинявам ако не съм в правилната тема или спамя вече разнищени въпроси, но не можах да намеря нищо по темата :/
Отговори

Bareto снимка Bareto 05 ноември 2020 - 09:30

Здравей колега, захранването на моторчетата за регулиране на фаровете можеш да изключиш като извадиш предпазител F23 - 10A/червен (в кутията при мотора), докато отстраниш проблема.
Мнението беше редактирано от Bareto: 05 ноември 2020 - 09:33
Отговори

MYCAKA снимка MYCAKA 06 ноември 2020 - 16:56

Благодаря колега, проблема се реши вече не звучи като дизел хаха!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg