Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra g 1.6 моно

Chapai снимка Chapai 12 октомври 2021 - 18:47

Здравейте колеги! Става въпрос за Astra G 1999 г. 1.6. стария мотор (X16SZR).
Имам следния проблем: в движение, когато тръгна да ускорявам от сравнителни ниски обороти (1500-2000/мин.) колата започва да притриса и се чува пукане, което според мен идва някъде от отделителната система (ауспуха сиреч). Когато набере над 3500 обората нещате се пооправят. Най-изразен е проблема при по-високите предавки (3-4-5та) и при лек наклон нагоре. На магистрала при леко натисната газ и подържане на постоянна скорост 120-130 км/ч също понякога започва да тресе и като подам леко газ изчезва, след малко пак се появвява. Прави го и на газ и на безнин, като на газ е леко по-изразено. Сменил съм свещи (уж хубави NGK иридиеви), нови кабели BOSCH и чисто нова бобина HELLA - ефект никакъв. Сменени са и мембраните на изпарителя на газта скоро също (ама то и на бензин си го прави). Прегледал съм за някое спукано маркучле или от някъде да дърпа въздух - не видях да има проблем. На свободен ход работи добре. Имам чувството, че на студен двигател го прави по-често. Проблема не е постоянен, понякога изчезва, ама примерно в 50% от времето в което шофирам го има.
Имате ли идея откъде може да идва проблема?
Благодаря предварително!
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 12 октомври 2021 - 20:11

Да се премери дали компресията и на 4-те цилиндъра е що годе еднаква и/или смяна на температурен датчик за охладителна течност.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 октомври 2021 - 21:33

Може ли да се пробва с откачен МАП сензор ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg