Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Питане за Insignia

zdravkop снимка zdravkop 09 април 2019 - 20:14

Виж това видео и пак си помисли за нафтовите печки: https://www.facebook...408957789852229

И би ли ми казал какво означава това: " Бензин гледах тези 220 коня които са, ама там става много дебело като се тегли финалната черта от към разходи за гориво/застраховки/данъци и т.н." Кое точно е много дебелото в сравнение с дизеларките?
А относно "Да, може да се сложи газ, ама не ми се иска да правя експерименти със "семеен" автомобил." не знам как да ти го обясня, че това нито е експеримент, нито е ядрена бомба, нито е края на света. Явно си с огромни предубеждения, които не почиват на никаква реална основа, но ти си знаеш.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 април 2019 - 20:33

Като видиш Дойче Веле и ти става ясно за каква пропаганда става дума.

Гледал съм други неща, където даваха ясно знаците във въпросните градове. На тях още по-ясно пишеше : Euro5 und Euro6. И да се забележи че никъде на тоя знак не пишеше нищо за дизел. Просто евро5 и евро6, толкова. След това даваха един човек, който имаше бус някакъв евро4. Казваше че нямало как да снабдява сега общината. Даваха го даже и по нашите телевизии.
А относно ДВГ, съм ви казал че абсолютно всички ДВГ-та ще бъдат изхвърлени от колите(не само дизеловите), но ще стане след най-малко 7-8 години. Затова не плачете на чужди "гробища" сега.


Тъй че не бързайте да се прехласвате по пропаганди(че и преведени на български специално). Оставете човека да си купи каквото желае. Тук не сме Германия и никога няма да бъдем. Там да забраняват ако искат и да пикаят. Така или иначе са тръгнали към голямата пропаст, само че не са го разбрали още. Дайте им време.

А към колегата, направил си грешката да влизаш тук за съвет "коя кола да бъде". Моят съвет пък е : Никога повече не го прави, а слушай само себе си. Това се отнася за всички, не само за теб. Казвал съм го на още хора, да не мислиш че си първия.

Няма гаранция за абсолютно нищо, така че тръгвай, гледай хубаво и късмет. Каквото ти хареса, това вземи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 април 2019 - 20:48
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 09 април 2019 - 20:44

Здравейте,

Колега spit-fire относно обявата за https://www.cars.bg/offer/c2637017, надявам се да пробваш тестовете, които колегите са изписали в тази тема. Като за семейна кола лично мнение за мен е не достатъчна за багаж. Лично мнение е да търсиш комби, но ако диагностиката, тестовете и в сервиза кажат, че ОК, защо не да е седан. Знаеш, какви са евентуалните проблеми, ако не се решат на време, има изписани десетки теми.
Като цяло, самият автомобил ми изглежда запазен. Добър екзепляр. Няма да коментирам, че автомобила е поддържан в Стефанов и за да не пиша дълги редове, накратко ще кажа, че търговската идеология "продай автомобил на всякаква цена" е закорена дълбоко там. Съжалявам за офтопик изречението.

Пожелавам ти Успех и не бързай!
Отговори

nikal снимка nikal 11 април 2019 - 20:58

 spit-fire, на 09 април 2019 - 18:56, каза:

Благодаря за мнението, колега!

Аз продължавам да си питам - ето тази ме "грабна" доста, дори и да липсват някои неща, които бих искал да има (като джойстик до скоростния лост, да е хечбек и т.н.)

https://www.auto.bg/...9/opel-insignia

Говорих с човека - 2-ри собственик е. Казва, че откакто има колата е сменял масло 2-3 пъти само и това е. Гумичката на маслената помпа не е сменяна. И пак в изходно положение - има ли как да се разбере, дали колата няма да "умре" по пътя от Враца към Пловдив?

Някакви отзиви за 4х4 системата на Инсигния - с колко да очаквам да вдигне разхода в града и как точно работи - включва 4х4 само когато е нужно или е нон-стоп на режим 4х4?


Здравей, имаш ли снимки на тази Инсигния от Враца?
Знам всички движещи се такива в града и мога да съм ти от полза.
Отговори

spit-fire снимка spit-fire 12 април 2019 - 10:35

Здравей! Нещо е станало с обявата явно, но ето я:

https://www.mobile.b...546770181804728

Като цало доста повече ми харесва вътре и най-вече салона а както и, че има 2 комплекта джанти. Не ми харесва, че е седан и че е 4х4.

Тази в Пловдив пък салона не ми се нрави, но пък той се сменя... Като цяло утре ще гледам тази Пловдивската с един механик, който също има Инсигния - ако даде зелена светлина - в понеделник сме в Стефанов да видим сервизната история и ако ми хареса всичко сигурно ще я взимам, та стискайте палци.

Между другото, човека твърди, че е сменил гумичката на маслената помпа. За да ми е мирна главата, дали ще е ОК да я сменя отново при първата смяна на маслото?

А и още нещо - гледах в сайта на Стефанов, че кажи-речи едно обслужване пълно - масло, филтри, ремъци, ролки при тях е около 700 лв. Може ли да се вярва на цените, защото ми се струва доста изгодно и направо бих им я оставил. Другото което е - дали си вършат кадърно работата, ако някой има впечатления?
Отговори

spit-fire снимка spit-fire 13 април 2019 - 14:47

Здравейте!

Днес гледах въпросния автомобил - https://www.cars.bg/offer/c2637017

Като цяло снимките са доста далеч от реалността, но в добрия смисъл - интериора е сравнително ОК, но си има забележки защото е карана от жена.

Подгрева на шоф. седалка не работи - на дисплея пише, че е пуснат, но седалката не загрява. Имате ли идея това може ли да се ремонтира и колко струва?

Колата е била ремапната в Маднес с чип на Стефанов до колкото разбрах - около 190 к.с. Не върви чак толкова впечатляващо, но пък предния ми автомобил бе БМВ 330д, който е и по-лек и може би за това го възприемам така.

ДПФ уж е премахнат - това добре/зле ли е?

Свещите били от "евтините" а не от "скъпите" - каквото и да значи това. Момчето, с което я гледахме (адски готин пич от Пловдив между другото, ако някой има нужда ще дам координати) каза, че дюзите са напълно ОК а и налягането на маслото било супер (на диагностика гледани).

Автомата лично за мен сменяше малко странно, но без блъскания и т.н. - аз не я карах колата, но момчето каза, че работи супер адекватно.

От турбото се чуваше съвсем леко присвиркване/виене (не като на тръгнало турбо със сигурност), което момчето отдаде на факта, че колата е с премахнат ДПФ. Това така ли е - има ли промяна в звука на турбото след премахване на ДПФ?

Окачването беше ОК - и 2-та режима работят - на пасажерската седалка като цяло не успях да доловя осезаема разлика - не знам дали е нормално.

Някакви тампони на задна стаб. щанга били за смяна, защото скърцали.

Капарирана е колата, ще я вземам в понеделник - вторник.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 април 2019 - 16:18

За свещите, става дума за подгревните свещи. Има свещи с датчик за налягане. Та твърде е вероятно да не са сложени такива с датчик, това да има предвид "от евтините". Тия неща трябва да се казват какво е имал предвид, защото ние няма как да знаем какво е точно. Евтините са 25-30 лева/бр, а тези с датчик са към 160-170 лева.


За седалката сигурно е скъсан подгревът от толкова сядане ставане, понякога се случва и "кантари" на еърбеците да се късат също..
Ако е била някоя "ЖЕНА" от ония големите..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 април 2019 - 16:52
Отговори

spit-fire снимка spit-fire 13 април 2019 - 17:04

Здрасти!

Да, точно някакви датчици имало на свещите а мотора на тази не бил с тях а с по-евтини свещи.

Прощавайте, че не съм запознат до колкова с Опел.

Между другото ми направи впечатление, че пластмасите в купето са леко "паянтови" - особено средната конзола. Това... нормално ли е? Инъче купето ми се стори приятно обезшумено и не се чухава да скърцат/тропат осезаемо някакви неща.

Ох, нямам търпение да дойде понеделник...

Една от по-бившите ми коли я купих по подобен начин - Ауди А4 Б6 2.5 куатро автомат - видях я на обява и изглеждаше много хубаво. Просто си казах това е моя автомобил. Ходих, видях я на живо - уникална. Дойде един приятел с мен - собственик на Ауди - покарая и каза, че му се струва добре. Не сме я гледали по сервизи и прочие. Купих я в събота а тя без номера. КАТ - не работи. Прибрах се в нас е един ключ за Ауди и едвам доживях до понеделника.
Излезе много читава кола, въпреки мотора с лоша слава. Продадох я единствено заради разхода от 16/100 в града.
Отговори

nikal снимка nikal 14 април 2019 - 12:05

Да ти кажа,че на диагностика,няма как да ти видят налягането на маслото в мотора! То,ако ставаше така,нямаше да ги има тези проблеми с моторите.
След премахването на ДПФ-а,наистина има промяна в звука на турбото,но пък този звук е различен от това дали е премахнат и катализатора.Попитай.
Виж дали е изключен и EGR-а,като е тунингована,важно е.
При 190 к.с.,трябва добре да ти върви,но все пак казваш около 190,ако не са мерени на дино и просто са си налели софтуер то и те не знаят колко коня е,може да е 184 примерно.От там ти идва и разликата с предишната ти кола,освен килограмите и т.н.
Това за свещите не е добре,но не е и болка за умиране,дано само да не са ти ги изключили софтуерно и сега,като изгори някоя,няма да те предупреждава.Откачи някоя от сменените и виж дали ще изреве.
Подгревът на седалката ще си го оправиш,има го описано във форума.
Хайде и безаварийни.
П.С. - и да направиш тези неща където ти писах на лично,възможно най-скоро!
Мнението беше редактирано от nikal: 14 април 2019 - 12:06
Отговори

BOz снимка BOz 15 април 2019 - 08:57

 nikal, на 11 април 2019 - 20:58, каза:

Здравей, имаш ли снимки на тази Инсигния от Враца?
Знам всички движещи се такива в града и мога да съм ти от полза.

Здравей, колега.
Искам да те питам дали имаш случайно някакво свободно време да метнеш едно око на един екземпляр във Враца?
Става въпрос за тази кола.
Не ми е зор защото е доста скъпа, но ако наистина си заслужава да се види и както се казва не трябва да се изпуска за нищо на света, то може и сериозно да се замисля. За това въпросът ми е само ако имаш време и не ти създава неудобство.
Главно ме интересува външното и вътрешното ѝ състояние да е почти до оригиналното такова, или както се казва да няма за какво да се захванеш, буквално. На пръв поглед не мога да видя шофьорската седалка и нейните страници дали са износени/изтъркани, или това е ефект от снимките. Тази кожа е относително здрава и ако колата е на тези километри, то трябва да има само кожени "сгънки", но не и изтърквания и подобни неща.
Благодаря.
Мнението беше редактирано от BOz: 15 април 2019 - 09:03
Отговори

spit-fire снимка spit-fire 15 април 2019 - 10:35

Здравейте, колеги!

Вече съм собственик на автомобила, за който писах.

Като цяло не мога да споделя кой знае какви впечатления за сега - купих го преди малко и го карах до работа (5 км.)

Малко съм притеснен от автомата и волана:
- Автомата сменя почти незабележимо нагоре/надолу, но на няколко пъти се наложи да спра по-разко и при достигане на 15-10 км/ч скорост не знам от коя на коя предавка точно сменя, се усеща едно като тупкане. Ако спирам плавно го няма, поне по тестовете, които направих.
- Волана уж гледахме кормилната уредба ама какво сме гледали... като го въртя наляво-надясно на място се усеща/чува леко потропване - рейката ли ще да е или някой накрайник? Ако е рейката - ремонта скъп ли е?

Другото което тествах - като включа на спорт режим скоростите знам, че променят режима, но да кажем е на 4-та автомата на 1200-1300 оброота, на спорт веднага сваля на 3-та и държи над 2000 оборота без да сменя. Така ли трябва да работи?
Ако се сетя и друго ще питам в темата, надявам се да не е проблем за правилата на форума.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 април 2019 - 11:14

Точно така трябва да работи на "спорт", да.

Относно "потропването", отвори си прозореца на вратата,угаси двигателя, слез, сложи си ръката на гумата(там където е закачен накрайникът, само че от външната страна на гумата), и с другата ръка започни да мърдаш волана леко наляво-надясно. Ако усещаш "удари" в гумата докато местиш волана, значи си за накрайници. По тоя начин няма как да тестваш другата страна, освен ако няма друг човек наоколо.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 април 2019 - 11:22
Отговори

spit-fire снимка spit-fire 15 април 2019 - 15:18

Благодаря, колега!

А за "тупкането" от скоростите при по-рязко спиране някакви идеи?

Същи така имате ли бегла представа колко струва в Стефанов едно обслужване от-до - ремъци, ролки, водна помпа, уплътнение на маслената помпа, филтри с масло и обслужване на автомата?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 април 2019 - 17:09

За автомата не знам.

При всички случаи, пълен ангренажен комплект, ще е около 250 лева(ако си го пазаруваш ти), казаха че уплътнението го сменяли за около 250 и него с труд. Труд за ангренажа в Стефанов не се знае колко е. Затова си приготви една хилядарка, пък каквото(ако) остане, ще ти е бонус :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 април 2019 - 17:19
Отговори

Avgusta Trayana снимка Avgusta Trayana 15 април 2019 - 17:35

 spit-fire, на 15 април 2019 - 15:18, каза:

Благодаря, колега!

А за "тупкането" от скоростите при по-рязко спиране някакви идеи?

Същи така имате ли бегла представа колко струва в Стефанов едно обслужване от-до - ремъци, ролки, водна помпа, уплътнение на маслената помпа, филтри с масло и обслужване на автомата?

Привет колега ,
"Тупкане" не е нормално да има , без значение колко рязко спираш. При възходящо изреждане на скоростите не е нормално да има изфорсирване между скоростите и удар при влизане на следваща предавка , както и при низходящо изобщо не трябва да се усеща това.
При режим "Спорт" е нормално кутията да държи предавките на по-високи обороти , тъй като се очаква спортно шофиране , а то както знаем не започва от 1200 оборота. Обслужи кутията и после ако това поведение остане същото ( да не кажа че може да се влоши ) ще я мислиш. Обикновенно проблемите на автомата се изразяват при загряло масло в кутията. Пробвай я във всички режими след като си достигнал оптималната работна температура , но я карай нормално - тръгване от място без пълна газ с нормално поведение изреди скоростите от първа до пета и обратно. Пробвай после от нормална скорост на движение на втора-трета да ускориш рязко и после рязко да намалиш и т.н. Усетиш ли нещо нетипично ( удар между предавките , замисляне , приплъзване , изфорсиране ) значи нещо не е както трябва.
За Стефанов не знам , но цената на обслужването ( ангренажен комплект , уплътнение на маслена помпа , масло , всички филтри и труд ) в официалното представителство в Стара Загора е около 900 лева. В друг неоторизиран сервиз със сигурност ще ти излезе по-евтино , но там не знаеш кой колко разбира.
Отговори

nikal снимка nikal 15 април 2019 - 19:08

 BOz, на 15 април 2019 - 08:57, каза:

Здравей, колега.
Искам да те питам дали имаш случайно някакво свободно време да метнеш едно око на един екземпляр във Враца?
Става въпрос за тази кола.
Не ми е зор защото е доста скъпа, но ако наистина си заслужава да се види и както се казва не трябва да се изпуска за нищо на света, то може и сериозно да се замисля. За това въпросът ми е само ако имаш време и не ти създава неудобство.
Главно ме интересува външното и вътрешното ѝ състояние да е почти до оригиналното такова, или както се казва да няма за какво да се захванеш, буквално. На пръв поглед не мога да видя шофьорската седалка и нейните страници дали са износени/изтъркани, или това е ефект от снимките. Тази кожа е относително здрава и ако колата е на тези километри, то трябва да има само кожени "сгънки", но не и изтърквания и подобни неща.
Благодаря.


Ще видя тази седмица да я огледам.
На пръв поглед е топ,само не ми харесва голямата фуга между задната броня и капака.
Що се отнася до километрите,не ги мисли,реални-няма.
Отговори

BOz снимка BOz 16 април 2019 - 09:24

 nikal, на 15 април 2019 - 19:08, каза:

Ще видя тази седмица да я огледам.
На пръв поглед е топ,само не ми харесва голямата фуга между задната броня и капака.
Що се отнася до километрите,не ги мисли,реални-няма.

Километрите не ги мисля, защото за мен всичко механично може да отстраниш лесно, но една кола като не е гледана, реставрацията ѝ става невъзможна. Или поне не би си заслужавало.
Моята Инсигниа така я взех. Отидох за една друга кола и като я видях просто не можех да я оставя и да не я купя. :icon_razz2:
Ето да кажем когато я купих на 162k как изглеждаше шофьорската седалка, а и цялата кола беше в това състояние:
Така
И така
И като видях такъв екземпляр на пазара и стана мой.
Сега не ми се вярва толкова лесно или по-точно на късмет да намеря подобен, но знае ли човек. :)
Отговори

spit-fire снимка spit-fire 16 април 2019 - 11:25

Колеги, да се включа пак аз с моите питанки.

960 лв. ОК ли е като цена за пълно обслужване от-до - ремъци, ролки, водни помпи, филтри, масла, маслената помпа гарнитурата.

Това в неофициален сервиз де, заедно с труда.
Мнението беше редактирано от spit-fire: 16 април 2019 - 11:25
Отговори

BOz снимка BOz 16 април 2019 - 11:51

Може би да. Ако включва абсолютно всичко. И ако искат да ти налеят масло в автомата, на което пише 3309, то не се съгласявай.
Мнението беше редактирано от BOz: 16 април 2019 - 11:51
Отговори

Avgusta Trayana снимка Avgusta Trayana 16 април 2019 - 13:18

 spit-fire, на 16 април 2019 - 11:25, каза:

Колеги, да се включа пак аз с моите питанки.

960 лв. ОК ли е като цена за пълно обслужване от-до - ремъци, ролки, водни помпи, филтри, масла, маслената помпа гарнитурата.

Това в неофициален сервиз де, заедно с труда.

Бих приел тази сума единствено ако включва и обслужването на автомата , както е написал колегата BOz.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg