Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Демонтаж на пластмасата, която е...

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 30 март 2009 - 15:40

Някой има ли идея как се сваля пластмасовият капак, който се намира отляво на краката на шофьора, до ръчката за капака на мотора.На стария модел ASTRA там се намираше един голям куплунг.Надявам се и този да го има, но все пак ми трябва да видя да поместя едно устройство там.Ще ви бъда благодарен, ако ми дадете някой съвет.
Поздрави!
Мнението беше редактирано от SkiGeorgi: 30 март 2009 - 16:57
Отговори

Zygot снимка Zygot 30 март 2009 - 16:37

Светни си добре и ще видиш ,че се държи на 4ри пластмасови винта. Развиваш ги и жабката пада. Между другото някой да знае от къде могат да се купят тези пласмасови (подбно) болтове ,че моята се държи само на 2.

10х
Отговори

vankis снимка vankis 30 март 2009 - 16:47

 Zygot, на 30 Mar 2009, 05:37 PM, каза:

Светни си добре и ще видиш ,че се държи на 4ри пластмасови винта. Развиваш ги и жабката пада. Между другото някой да знае от къде могат да се купят тези пласмасови (подбно) болтове ,че моята се държи само на 2.

10х


Точно така, иначе в София Ауто би трябвало да има.
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 30 март 2009 - 16:56

Не, където са предпазителите!Тази пластмаса от интериора, върху която е хваната ръчката за предния капак.Явява се продължение на пластмасовия праг, който е отвътрешната страна на купето.Трябва оттам да прекарам едни кабелаци до бутона за вратата.

peshokn се е позаблудил малко.То и аз немога да обясня точно.
Мнението беше редактирано от SkiGeorgi: 30 март 2009 - 16:58
Отговори

Оги снимка Оги 30 март 2009 - 20:02

Tя се държи само на едно болтче, което е скрито под едно капаче .. то няма друго с което да го сгрешиш, като гледаш от шофьорската позиция е точно насреща. Долу се защипва с щипки на този праг за който говориш .. дългия .. Излиза като отвиеш този болт и с дърпане, смело :)
Отговори

Гостpeshokn_* 02 април 2009 - 09:10

 SkiGeorgi, на 30 Mar 2009, 05:56 PM, каза:

peshokn се е позаблудил малко.То и аз немога да обясня точно.


Сетих се за коя пластмаса говориш, извинявай! Направо ръгни една снимка да не се заблуждават хората. Въпреки всичко аз наскоро разбрах, че имам там жабка ... деаа таа мойта отнесена глава къде блее. :icon_wink2:
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 03 април 2009 - 20:43

Последвах съвета на колегата Оги и напънах здраво пластмасата.Мисията е успешна.Точно на снадката на ъгловата пластмаса с другата, която продължава назад, има скоба.Тя ми създаваше проблеми, но с малко упоритост-всичко дойде на място.
Иначе това за малката жабка е до някъде удобно.Но за мен не е подхядящо подбрано мястото на предпазителите и релетата.
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 06 април 2009 - 18:08

Свалянето с напън оттук-оттам стана, ама слагането си е баси зора...така и не можах да ги нацеля всичките сглобк и сега се държи на болта :icon_razz2:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg