Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Покупка на Vectra C със смяна на веригата

ARco снимка ARco 20 март 2018 - 20:20

Здравейте,

Нов съм във форума, но карам Опел от 3 години. Имам Корса C, 1.2i Twinport - 80 коня. Доволен съм, но е време за по-голяма и по-комфортна семейна кола.

Спрях се на една Vectra (линкът за обявата е по-долу).

Днес я покарах за 20-30 минути и се позапознах малко повече с нея.

Конкретният ми въпрос е относно веригата на двигателя.

Доколкото разбирам това е този: 2.2 147 кс (Z22SE)

Той с една или 2 вериги е, защото не можах добре да разбера от всичкото търсене в интернет? Питам, защото никога не са я сменяли, а за този двигател препоръчителната дистанция е 200 000км за смяна на веригата. Автомобилът е служебен - някаква немска фирма, карал я е само търговският представител за сделки из страната. Т.е само един човек я е карал и то предимно извън София. Купена е от София Ауто и днес й разгледах историята. Маслата са сменяни точно на 15 000 км, 4те амортисьора са сменени, както и биалетки, тампони на стаб. щанги. Друго съществено в София Ауто не са правили.

Дискове не са сменяни също, спирачките свирят, въпреки, че човекът ме убеждава, че само накладките са за смяна.

Както и да е, мога да я кача на канал по всяко време. Ще й направят компютърна диагностика, проверки на боята за удари, корозия, течове, ходова част - всичко. Но не ме кефи идеята, че над тази цена трябва да плащам за смяна на веригата (веригите), евентуално за дискове и накрая за газова уредба (разходът, който му изписа на компютъра беше 10.3/100, което е и очаквано за този двигател).

Бихте ли ме посъветвали дали тези подобрения (ремонти), които изброих, че ми предстоят са окей за цената, която са обявили. Има вариант, тъй като са фирма, да свалят малко цената. Човекът ме увери, обаче, че няма да тръгнат да сменят веригата на двигателя. От около ноември 2017 колата практически не се кара, а само се припалва.

Скърцане, тракане, тропане днес не чух - прекарах я през кв. Христо Ботев.

https://www.mobile.b...47&slink=6gisrk


Благодаря много!

Лека вечер.
Мнението беше редактирано от ARco: 20 март 2018 - 20:36
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 март 2018 - 21:11

Здравей, колега! Аз карам Вектра Ц с двигател Z22SE 147 к.с., но според справочниците в нета той се вгражда до 2008 година. Тъй като тази Вектра е фейслифт и е 2009 година е много вероятно да не е този двигател, а директа, който е 155 к.с. Ако ще слагаш газ избягвай този двигател. Провери го внимателно- виж в талона какво пише. Аз лично нямам проблеми с него, а съм вече 40 000 км. Веригата изобщо не се обажда и няма да я сменя на 200 000, а аз съм на почти толкова. Ще я сменя когато почна да я чувам на студен двигател. Доволен съм от двигателя, в ниските е малко тромав, но над 3000 оборота се развърта здраво. На твое място също не бих я сменил, ако не се чува да трака. Аз съм с газов инжекцион и разходът ми извънградско е 10, плюс минус половин литър. Колата е тежка, двигателят голям и си гори каквото и да го правиш. Провери колата с оп- ком, виж я добре и ако ти харесва взимай я. Успех!
Отговори

ARco снимка ARco 20 март 2018 - 21:52

Много благодаря за отговора.

Значи, утре мисля да проверя номера на рамата в София Ауто и ще видя точните параметри на двигателя. Има опция колата да е 2008, но да са я купили в началото на 2009.

Факт е, че днес не чух тракане на веригата, но пък не беше и супер студено. Освен това, те докараха колата при мен и тя беше работила преди това.
Мнението беше редактирано от ARco: 20 март 2018 - 23:45
Отговори

ARco снимка ARco 21 март 2018 - 18:46

Здрасти отново.

Ходих до София Ауто и потвърдиха, че двигателя е Z22SE - 147 к.с

Даже ми го похвалиха за газ и също споделиха идеята, че може да не се сменя сега веригата.

Та, накратко, всички тук ли смятат, че за под 7000лв. колата от обявата в първия ми пост си струва?
Мнението беше редактирано от ARco: 21 март 2018 - 18:47
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 март 2018 - 19:16

Да, както и предположих, Z22SE е двигателят. Слагай газ- тоя двигател понася добре газта. Не бързай със смяна на веригата- това е моят съвет. Сега относно цената- ами височка е, въпреки че Вектрата е фейслифт. Цена между 6000 и 6500 е най- реална според мен, но дори и за малко повече да я вземеш, ако всичко й е наред след проверката, която задължително ще направиш, си заслужава. Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg