Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на Опел Астра J

Versace снимка Versace 16 септември 2020 - 08:12

Здравейте, нов съм във форума. Интересувам се от Опел Астра J 1.4Т или 1.6Т. Как се държи колата, скъпи ли са частите, разход на моторите. Коя си заслужава повече? Здрави и на дени автомобили ли са. Моторите горят ли масло? Колата ще се кара предимно градско, от съпругата ми. Годината на колата ще е 2009-2011.
Благодаря ви.
Отговори

Sim снимка Sim 16 септември 2020 - 08:41

Чети: https://www.opelclub...howtopic=136897
Отговори

Versace снимка Versace 20 септември 2020 - 15:20

1.6 115 коня добър избор ли е? Моля за съвети, пред голяма дилема сме.
Отговори

benzy снимка benzy 20 септември 2020 - 21:09

А каква е дилемата?
Мотора не е лош, но купето е тежичко и му идва малко слаб. В общи линии при изпреварване, пълно натоварване и баир сигурно ще са малко тегава работа. За спокоен шофьор, който не кара много по натоварени пътища сигурно ще е ОК, но личното ми мнение е, че това е абсолютния минимум за Астра J.

Какви са другите варианти?
Отговори

Versace снимка Versace 21 септември 2020 - 06:25

Другите бяха 1. 4 турбо, но. С. Тия кутии и проблеми с картерните газове се отказах. То преминах през Хонда сивик 8, алфа джулиета , не не знам вече и аз. Сега тръгвам да гледам по къщите какво има.
Отговори

Sim снимка Sim 21 септември 2020 - 10:23

 Versace, на 20 септември 2020 - 15:20, каза:

1.6 115 коня добър избор ли е? Моля за съвети, пред голяма дилема сме.

Двигателя е надежден, но не мисля, че е походящ за градско каране, защото харчи около 10л/100км и не понася газ.
Въпреки че разхода относителна величина, считам че е висок. Така е бензиновите ДВГ, ако не е на газ.
Отговори

benzy снимка benzy 21 септември 2020 - 10:48

Въобще не го мисли, взимай 1.4 турбо! Най-балансирания мотор за това купе. И си е доста надежден.
Кутията ако стане проблем я оправяш веднъж и завинаги за не чак толкова много пари.
Ако си чел темата от линка по-горе ще видиш, че и 5 степенната Ф17 монтирана на 1.6 115 коня също има проблеми.
А и за картерните газове вече има лечения.

Просто свиквай с мисълта, че при новите коли вече е така - правене и то скъпо правене и няма значение дали е Хонда, Тойота, Мерцедес или Опел - все правиш. С опела поне може да ти излезе по-тънкана правенето :)
Мнението беше редактирано от benzy: 21 септември 2020 - 10:51
Отговори

Versace снимка Versace 24 септември 2020 - 09:16

https://m.cars.bg/of...9ebfa261c267024
Какво мислите за тази?
Отговори

Angelvarna снимка Angelvarna 13 октомври 2020 - 08:41

Преди месец реших да продавам моята 1.6 седан от декември 2016г. с 24680км пробег (към днешен ден).
Един звъни щял да праща приятел да я гледа. Идват гледат - никакви ги няма. Друг 35+ годишен идва с баща си да я гледат без да са решили какво търсят.
Трети ми звънят от Бургас да й правя снимки и да пращам номер за проверка.
Излиза инцидент - пребоядисване на колата - поради ожулена броня на паркинг преди година. Има смяна на челно стъкло по каско докато беше на 3000км в шестия месец откакто я взех, благодарение на АПИ и непочистена магистрала след кърпене.
Колата единствените й забележки са по лаковото покритие на вратите в следствие на удари от врати на съседни автомобили. Нищо друго й няма. Няма да скръцне, хлопне, върви и работи както когато я взех от магазина.
Но след 4тия кандидат клиент се изнервих на цялото тюхкане и глупости и реших да я покарам още поне толкова и после да я подаря на баща ми ако има нужда и все още шофира.

Сега по въпросите, които вълнуват автора на темата:
- с 1.4 турбо двигател седана ще върви нормално, 1.6 ако я купувате за семеен автомобил и се товари с багаж, пуснете ли климатика лятото и се опитате да изпреварите на баир...наистина се усеща тогава слабост в ускорението, но иначе колата си ускорява прилично. По магистрала движение можете да се движите съвсем комфортно със 140-150кмч. Колата има добра шумоизолация и стои много стабилно на пътя, като ако дадете газ има накъде да се вдига още скоростта. Само пробно веднъж покарах няколко км със 190 да видя ще ги вдигне ли - ами...при 187кмч можеше и още :)
- единственото което съм сменил за 3г и половина е акумулатора (разреди се поради факта, че не я карам много колата) - преди 3 дни. :) Останалото се сменя по програмата за обслужване в сервиза - на 2 години спирачна течност, всяка година масло и филтри. Обслужването няма и 500лв на година, което за нова кола в оторизиран сервиз е супер.
- на градско не мисля, че 1.6 мотора харчи 10+ литра на 100. Ако хвана зелена вълна и спазвам ограниченията (скорост 50-60кмч) моментния разход е 6-7/100. Средния разход е 8.3л/100 при положение че отношението градско:извънградско каране е 65:35%. Много съм доволен от разхода. Извънградско не карам бавно - поддържам максималните и до +10 над тях ограничения по табела, а именно - магистрала - 140-150, междуградски път - 95-100кмч.
Газ не бих сложил на този мотор, тъй като дори за българския бензин е придирчив, а и съвсем ще се скопи ускорението. Карам с А100. Колата се държи както като й налея турски или гръцки бензин. Сложа ли обаче А95 (пробвал съм няколко вериги бензиностанции), започват да се появяват прекъсвания в работата на мотора, като най-много се усещат при потегляне - това е откакто я взех от магазина.
От не една бензиностанция са ми споделяли, че А95 в най-добрия случай се равнява на 92. Та...явно има за какво да се държи колата така.
Няма разход на масло, не се налагат доливания и прочее. Сядам, карам, ставам и не ме интересува. Веднъж годишно минава техническа инспекция и генерално обслужване. Здрав автомобил е.
За каране на къси разстояния знаете, купува се бензинов автомобил (или ако имате възможност електрически).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg