Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

benzy снимка benzy 12 април 2022 - 15:04

Да го кажем така: За дизел е тих, но не е бензин :)
Както е видно от ника съм по бензините, но карам дизел - това е моята атестация ;)

За другото съм отговорил на другото място.
Мнението беше редактирано от benzy: 12 април 2022 - 15:24
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 април 2022 - 15:24

Вземаш номер на рамата и в официално представителство за да провериш дали е минала кампания по смяна на веригата. Ако е - всичко е наред.
Другите неща са на късмет. качваш се, караш и слушаш...

Тих е -да. Няма нищо общо със старите двигатели.
И не знам защо сте се захванали с тия "вибрации". Когато си на 2-3000 оборота е все тая. Вибрациите са главно на празен ход и то най-вече ако няма баланс валове. Доколкото знам шептянко има.

Има една максима - като не искате да ви вибрира/клати/шуми ... купувате си електричка. Там има само вятър.
Повечето днешни бензини(те вече са 99% директно впръскване, ако отидеш в магазина) - тракат доста. Отделен въпроса, че вече няма много избор. Отворете и вижте колко двигателя има Astra L. Двигатели говорим - не разни хибриди и мелези. Един бензин и един дизел - точка и въпреки това струват повече от предшествениците си. Някой ще каже "ами практично, един такъв и един такъв". Да-ок, но защо тогава тая практичност не се е отразила в цената? Едно е да произведеш два двигателя, друго е да са 4-5 . Смятайте ако и на тия имаше 4-5 различни мотора(разни по 2 литра и нагоре) какви цени щяха да имат.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 април 2022 - 17:34
Отговори

Rumo снимка Rumo 12 април 2022 - 18:16

Имам я рамата- проверявах я и не е сменяна веригата.
Иначе до миналта г. докогато е била и гаранционна си е ходила постоянно в опел за обслужване. Но това обслужване е почти само масла и филтри.Сменяни са регулярно на всеки 15К

Така де тая верига задължително ли е да се сменя на към 200К? И ако няма шумове и тракания означва ли, че може да се кара спокойно, докато се появят или може да се " окоти" изведнъж без странични белези
Няма ли вариант в сервиз - официален дори, да се провери в какво състояние е, без да разхвърлят мотора- то до там ако се стигне ясное е, че ще предпочета да я сменя
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 април 2022 - 18:24

Няма да се окоти изведнъж.
Тя си има специфични тракания на студено палене.
Проблемът не е в самата верига, а в обтегача, който не задържа масло и затова при достатъчно много изминало време, направо сменят цялата верига по едно време с фиксиране на проблема.
Ако я вземеш, смени интервала на 10к. Не е задължително да е 200к, щом не трака нищо, значи си е наред.

Затова слушай при студен старт дали трака. Първо проверете при огледа дали не е палена преди вас, много е важно. Пипайте маркучи из двигателя дали не са топли, самия двигател, разширителен съд.
Няма авариант да видят, защото веригата е от страната на скоростната кутия. Странно, но така е.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 април 2022 - 18:31
Отговори

Rumo снимка Rumo 13 април 2022 - 11:49

Мерси за съветите.

А кутията е М32, гледам пишете, че някои имат проблеми. Изправени ли са към 2015г или мога да очаквам изненади?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 април 2022 - 13:41

 Rumo, на 13 април 2022 - 11:49, каза:

Мерси за съветите.

А кутията е М32, гледам пишете, че някои имат проблеми. Изправени ли са към 2015г или мога да очаквам изненади?


През 2013-та кутиите вече имат тъй наречения "фейслифт" капак с по-големите лагери.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 13 април 2022 - 17:03

Шептящият дизел е тих и почти няма вибрации в купето от него-почти като бензинов двигател, трудно ще го чуеш в ако си в колата и съвета ми е да палиш колата на отворени врати!

Колата изглежда прилично и е на доста добра цена, според мен. Много е постна обявата откъм снимките и качеството им, та трябва на място да прецениш. За веригите какво да ти кажа има такива които са се разтропали на 40хиляди има такива разтропали се на 230 хиляди. Не съм чувал за скъсани и дано никога не чуваме, моята е на 212 хиляди за сега се държи. Обнадеждаващо в случая е, че маслото е сменяно регулярно на 15 хиляди, което определено удължава живота на обтегача на веригата. Цената която са ти казали е такава, ако добавиш съединител и лагер помпа оригинал отива почти на 5 хиляди. Божа работа, но е добре да го имаш предвид!

Парктроник имаш заден, на черната добавка под задната броня са сензорите, за преден не съм сигурен-той трябва да има два сензора на черната пластмаса и още два които са в цвета на купето, просто снимката е гадна.

Оборудването е добро! Имаш двузонов климатроник, подгев на огледалата, круиз контрол, спиид лимитер и хубава навигация с Бг карти, на която можеш да си пускаш музика от телефона и да провеждаш разговори. Има и гласови команди, ако говориш добре английски ще се разберете. Дисплея на километража също ти е от високият клас-два дневни брояча, моментна скорост, навигиране и в него, данни за налягането на гумите, оставащ живот на маслото и подскаска за смяна на предавките.
Единственото което ми липсва е подгрев на седалките, тези коли загряват изключително бавно!
TCS и ESP и помощник за потегляне под наклон е ясно, че ги има като всяка по-нова кола.
Отиваш гледаш, пробваш и задължително я караш, и ако е твоята я грабваш!

Ако трябва да се върна две години назад когато взех моят Астър на 181 хиляди км., пак бих го избрал без грам да се зачудя :love_opel: :love_opel: :love_opel:

Пожелавам ти късмет :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 13 април 2022 - 19:38

Дам... вероятно утре ще мога да кажа точни цифри за веригата - мойта изтрака, на 160 хил, чакам да пратят офертата :sad-smiley-046:

Чак да не го чуеш, не съм съвсем съгласен, но за дизелов мотор е много тих наистина, лесно се примиряваш и му свикваш. Ти си карал дизелов 6так доколкото разбрах, тук, макар звука да е друг, вероятно ще е по-тихо.

Вземи все пак човек с теб като палиш, да види дали ще изпуши нещо или всичко е наред. Откъм скорости нямам нито оплаквания нито съмнения.
И аз като Росен съм доволен от покупката, нищо че ми се задава мнооого солиден харчелък. Колата, за класа и за парите, си е добре направена и много комфортна. А тази от обявата за тези пари, е доста добра оферта.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 април 2022 - 21:32

Едва изтрака и ти бързаш да дадеш парите? Чакай малко, огледай се, ослушай се. Например спри да слагаш GM-ско мАсло, мисля, че ти го казах поне 3-4 пъти.

Ти не беше ли казал, че е минавала кампанията по веригата? Или бъркам човека?

А бе с две думи, трябва да ни е яд, че няма B20DTH в J-ката, поне последната година на производство.. Както стария го имаше, така и във фейса можеха да турят и 2-ката. Щяха да счупят лева.
Или поне К-то до фейса.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 април 2022 - 21:39
Отговори

benzy снимка benzy 13 април 2022 - 22:10

 Д-и-м-о-в, на 13 април 2022 - 21:32, каза:



Е то изтрака зверски и вече си трака, не бързам, но съм тръгнал натам. Не може до 100 хил км да си сменял общо 3 пъти масло и да очакваш чудеса, според мен това е съкратило живота при мен зверски. Сега съм с ново масло почти не се чуват шумове, ще видя утре, вдругиден на студено и престояла как ще е. (Между другото беше някъв нов киек, стария знаеше, на новия не му упоменах изрично - турил 0-20... работи много добре мотора, да видим дали няма да и е рядко)

За моята въобще не е имало такава кампания по незнайно какви причини. Всъщност, това което ми обясниха за тази кампания е, че слагали някаква допълнителна гарнитура, някъде около, пред, зад, обтегача, за да задържа масло и така да не се налага да вдига налягане за да омасли, а още при завъртането при старта да има масло - вероятно и това е дотурило, спрямо коли, които го имат.
А и вероятно няма да потроша 5 бона, а ще правя само веригата, маховици помпи и т.н. вероятно старите, ще ми се да вярвам, не карам по начин, който ги натоварва и че могат да изкарат едно 250 хил км, до тогава може да не е моя грижа вече, а и да е, ще е след години...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 14 април 2022 - 17:25

Имаше и друг колега споделил мнение, че с това масло двигателя отихвал и звука се проявявал много по-рядко. Сега новото тъничко масло като прочисти системата и двигателя ще запее, а веригата ще изкара поне още 150 хиляди :icon_razz2:
Ти си човека, споделяй :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 14 април 2022 - 19:28

Дето се притесняваше колегата по-горе за шума на дизела... ами направо го няма с новото масълце. На връщане бях цъкнал круиза на 120 на магистралата и ако беше магистрала, а не лунна пътека нямаше да има никакви звуци по колата. Да видим как ще се държи за по-дълъг период.
Отговори

pavlov7 снимка pavlov7 15 април 2022 - 17:10

Здравейте,
Дойде време да се сменя Астрата с нещо по-ново и по-голямо и логично изборът е Инсигния.
Дилемата е между по-евтина, по-стара и на повече километри от България:
https://www.mobile.b...44&slink=o0l0b7
Или по-нова, на по-малко километри, от Германия:
https://suchen.mobil...64-9bda2692feaf

Като оборудване са идентични, разликите са в годината на производство, пробега и цената.
Заслужава ли си 10 бона повече за 70 000 км по-малко?

Тази повече ми харесва заради цвета, но ми се струва съмнителна обявата, на тази цена, с такъв пробег:
https://suchen.mobil...45-ded2d56d6fee
Отговори

benzy снимка benzy 15 април 2022 - 17:22

За Стефанов съм чувал, че си подбира колите той и внимава какво внася.
Май даваше и гаранция 6 месеца, нямаш разправии с внос и още разходи, а и отиваш да я видиш и пипнеш лично.
Според мен си задай въпроса по друг начин - колко време мислиш да я караш, и колко км ще и навъртиш. Според мен това ще ти даде по-верен отговор дали си струва да плащаш за тези 60 и няколко хил км по-малко - годината разлика за мен не е критерий.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 април 2022 - 17:31

Малее, Бензак - за 100 000 3 пъти масло. Та това си е по над 30 хилки на смяна. Чисти експерименти. Как не е почнала и да гълта масло - не знам. Ти като каза, че ти изчезнало известно количество - от това си помислих , че е. Явно, че е държалив на дураци.
И какво викаш, сега станала "безшумен дизел", а? Досега шептеше, сега и това спря да прави :)
Да знаеш - ако сложат другия път -5W-0(нов вискозитет измислих), смятай какво ще стане :) Шега.
А за рестриктора - да слагат такъв под обтегача, но ако има вече много щети по веригата и колелата, сменяли са и цял комплект. Не съм сигурен колко % от всичко е това, но има и такива. Възможно е и да е било и с изричното настояване и на някой собственици.

Към колегата с дилемата: Да ти кажа занимаването с кола от "нам къде си" , не ти дава никаква гаранция за нищо, още повече за 10-ка отгоре.
Ако може да се докаже, че тия 70 000км отгоре са САМО толкова отгоре, а не 170 000 примерно отгоре, нямаш грижи. За тоя мотор 70 000 отгоре не са му проблем, като пробег.
А и освен всичко друго - ще си там, ще пробваш, ще слушаш, ще гледаш хубаво. За мен не си струва 10-ка в плюс. по-добре я напъхай в резервоара.

А тук пък за МИНУС 10 още, нищо, че е на 207 хиляди. Ако са истински, пак не е нещо фрапиращо.
https://www.cars.bg/...0935452070e5f92

А тук е и с още повече от минус 10
https://www.cars.bg/...1904d70f40cfe34
Това все пак е фейсово А. Има любопитни неща, може да питаш, защо е сложена чисто нова скоростна кутия
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 април 2022 - 18:03
Отговори

benzy снимка benzy 15 април 2022 - 19:26

Толкова: първа смяна на 30 хил, втора на 35 хил, трета пак на 30 хил. Елле от там нататък са почнали на по 15 да сменят (а аз за последните 30 имам 3 смени!). За 1.6 мотора може би е от значение дали е минавал спомената сервизна акция. И наистина в момента тоя дизел с 0-20 масло не шепти, на ум си приказва! Колегите трябва да го пробват, да видят дали аз не съм оглушал нещо :biggrin:

За избора на колегата, обявата за сивата за 26 хил, щом дилъра е написал "добро състояние" значи или е най-честният дилър или има нещо скрито да тиктака... аз на първото не вярвам :)

Споделям мнението, че да ходиш на 2-3000 км да взимаш кола в неизвестно състояние е пресилване.
Бих се спрял на тази в Пловдив.
Отговори

dan666 снимка dan666 15 април 2022 - 19:49

В България за шептящите дизели никога не е имало безплатна сервизна акция за оптегача и веригата - лично съм питал в официалния дилър Стефанов - отговора беше, че няма никаква сервизна акция , а в инструкцията на мотора пишело че е възможно да има шум от веригата при палене до 2 секунди - това било характеристика на мотора. Може да е имало акция в Англия и Германия , но тук не.
Мнението беше редактирано от dan666: 15 април 2022 - 19:55
Отговори

pavlov7 снимка pavlov7 15 април 2022 - 20:35

 Д-и-м-о-в, на 15 април 2022 - 17:31, каза:

А тук пък за МИНУС 10 още, нищо, че е на 207 хиляди. Ако са истински, пак не е нещо фрапиращо.
https://www.cars.bg/...0935452070e5f92

Гледах я тази, но само цвета ми харесва...
Много постна откъм екстри.
Само тази в Стефанов ми отговаря на критериите откъм оборудване. Затова се загледах и в немското мобиле, че тук изборът ми се свежда до 1 кола.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 април 2022 - 20:43

 pavlov7, на 15 април 2022 - 20:35, каза:

Гледах я тази, но само цвета ми харесва...
Много постна откъм екстри.
Само тази в Стефанов ми отговаря на критериите откъм оборудване. Затова се загледах и в немското мобиле, че тук изборът ми се свежда до 1 кола.

Както вече казах, отивай, гледай, слушай и ако е твоето - вземай.
За да не се окаже "утре", че вместо избор от 1 кола, имаш избор от 0 коли.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 април 2022 - 20:45
Отговори

benzy снимка benzy 15 април 2022 - 21:40

Пак един + последната забележка на Димов.
Тия дни "избираме" кола на френд, като цяло няма много коли, а читаво изглежащите са още по-малко.
Ако ти лови окото, мятай се на колата и върви да я гледаш, само на място ще решиш дали е твоята. Добрите коли винаги са изчезвали много бързо.
Успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg