Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

"Ремонт" на термостат

Алекс бев снимка Алекс бев 31 януари 2020 - 13:15

За предишната ми кола спрях да ходя по сервизи след петата година.взел съм я чисто нова от рено.Тука обаче с тия електроники ми е малко трудно.Все пак почнах сам с промивки и термостат ама ударих на камък. Сигурно и радиатора щях да си го сменя ама нали не му знам историята пък и теча бил откъм климатичния радиатор и ако не го свалиш не се вижда.А иначе пипера е свършил добра работа запушил е теча от радиатора ама и доста други неща е запушил.Най тегавото в случая е че не всеки може да прочете диагностиката повечето неща са "заключени".а свестен диагностик с истински тестер и свободно време точно когато ти си на зор трудно се намира. Както и да е пари се изкарват и се харчат важен е крайния резултат и да сме здрави!!!!!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 януари 2020 - 13:22

В крайна сметка казват, че термостата не се отваря заради механично запушване от препарата дето са сложили?
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 31 януари 2020 - 13:32

Още не съм сигурен че проблема е в радиатора ,все ме тегли към настройки за по ранно отваряне на термостата,ама днес ще се разбере.
На реното имах подобен казус ама там бързо се реши ,след като протече радиатора го смених ама не съм уцелил модела взел съм вместо за дизел за бензин и загряваше яко а в същото време и турбината на помпата превъртяла а аз пак обвинявах термостата.Е в крайна сметка и там смених помпа радиатор и термостат и нещата заспаха ама не ми се бъркаше никакъв компютър и всичко беше конвенционално и просто.
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 31 януари 2020 - 13:43

 Ne6to Smisleno, на 31 януари 2020 - 13:22, каза:

В крайна сметка казват, че термостата не се отваря заради механично запушване от препарата дето са сложили?


 Ne6to Smisleno, на 31 януари 2020 - 13:22, каза:

В крайна сметка казват, че термостата не се отваря заради механично запушване от препарата дето са сложили?
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 31 януари 2020 - 13:57

Не такова нещо не са ми казвали .Теорията дето ми разпъват е че системата работи при по високо налягане отколкото колите с по ниска температура на отваряне а като е запушен радиатора има теч или нама дебит от помпата термостата не работи нормално.А и друго което ми се струва абсурдно,че термостата може да не функционира ако температурата на главата рязко стане прекалено висока и компа дава авариен режим на перката
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 31 януари 2020 - 14:03

Къф тоз авариен режим? Тва че включва на 95 градуса, а термостата трее да отвори на 103 не е авариен режим. Чакаме крайно становище.
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 31 януари 2020 - 14:14

Току що четох в един bmv форум един маняк на темата сам си направил модул да свали софтуерно командите за отваряне на термостата с 8гр.и нещата заспали .А и на мен ми се струва ,че работна температура 95-100гр.е доста по щадяща за двигателя гумички и др.от 105-110гр.ама дали ще стане за Опел
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 06 февруари 2020 - 13:10

Здравейте кеги .Благодаря на всички за съветите за меривата.В крайна сметка проблема не е бил нито в термостата нито в помпата ,радиатора и датчика просто недоклатено италианско изпълнение в параметрите на електрониката за управление.Повече от50 процента от тоя модел и мотор давали такъв дефект.Понеже в Италия е по топло там "решавали проблема с премахване на термостата или шунтиране с механичен.В Германия слагали допълнителен модул за управление,но при тях проблемните коли били десетина,докато от сглобените в Италия били стотици.Сега са ми поръчали такъв модул и с него колата щяла да "заспи".
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 февруари 2020 - 13:24

А кой ще плаща сметката накрая?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 февруари 2020 - 14:56

Епа почти съм уцелил. Само дето съм фърлил шарения боб та си е било дефект а не че е пипано.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 февруари 2020 - 15:08

 JorkataG, на 06 февруари 2020 - 14:56, каза:

Епа почти съм уцелил. Само дето съм фърлил шарения боб та си е било дефект а не че е пипано.


Да и аз щях да ти кажа, ама мен ми е съмнителна още тая работа малко. Да видим дали ще се оправи.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 февруари 2020 - 15:42

Аз обаче понеже съв вечно Тома неверни, съм на 90 сигура че това е постановка, за да му земат кинти за модул. Иначе не е оправдано да го мотат толкоз време. Най бързия начин беше да се тества и прегледа софта. Ако те не знаят къде да пипнат аз ли да фърля боб та да им кажа. Нейсе. Дано не се окаже фалшива замяната само.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 февруари 2020 - 15:49

То това е ецу-то или някой кулинг модул. Не знам как е решено при меривата. Ако е кулинг модул просто правилното решение е да се смени и обучи с втора ръка или нов, а не да се слагат модули, ама те си знаят. Поне аз така си мисля.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 февруари 2020 - 16:10

Ралтата ясна ше са дават ини пари.
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 06 февруари 2020 - 17:49

 Ne6to Smisleno, на 06 февруари 2020 - 13:24, каза:

А кой ще плаща сметката накрая?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 06 февруари 2020 - 17:52

 ivan_pop, на 29 януари 2020 - 16:33, каза:

На бас, че в този сервиз не са наясно какво трябва да се направи!

То че е софтуерен проблема може да го разбере всеки който мисли логично.Няма нужда да разбира от автомобили!
На мен отдавна ми е ясно, че в този сервиз не са в час.Лош късмет си извадил.
Някой кадърен който се занимава с тунинг може да ти налее друг софт. в ЕКУ-то и проблема щеше да се реши по-бързо и за по-малка сума!
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 06 февруари 2020 - 17:59

Самият модул струвал 4 евро ,ама се чакало 3-4 дни доставка.А към какво ще го връзват или обучават не ми обясняват.По думите на шефа на сервиза щяло да е като фабрично.

Изискали са секюрити кода от Италия ,опитали са с оригиналният софт. после с най новия и не е станало.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 февруари 2020 - 18:41

Е като ше та одрусат 2, 3 стотака кво искаш да ти кажат.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 06 февруари 2020 - 19:14

 JorkataG, на 06 февруари 2020 - 18:41, каза:

Е като ше та одрусат 2, 3 стотака кво искаш да ти кажат.

По-назад в темата, човека е написал че е дал до тук около 1300 лв.
И...следва продължение!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 февруари 2020 - 19:16

Аз казвам за модула сега.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg