Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Благоевград

Взаимопомощ и споделяне

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 09 август 2006 - 14:38

Привет на всички съграждани, :)
Реших да направя тема в раздела за срещите в Благоевград, в която всеки един от нас може да споделя проблемите си (не само с колата), да търсим взаймно решение! Също така да споделяме от къде пазаруваме части, в кой сервизи ходим. От кои сме доволни и от кой не. Каде можем да помогнем на другите с отстъпки и т.н. Мисля, че едно от предимствата на форума е това, че можем да си бъдем взаймно полезни и да си помагаме. Затова се надявам темата да ви хареса и да се развие.

Също така който иска може да си остави телефона за връзка ако някой има нужда от помощ. Това ще е полезно и за колегите от други градове които пътуват и минават през Благоевград.

Значи, ще почна аз:
Боян - 0887507401

Скоро ще наравя един систематизиран пост в който ще дам инфо за магазините и сервизите които ползвам. Искам да го наравя максимално информативно и затова ще ми трябва малко време.

Това е за сега, надявам се да се получи нещо полезно!

:devil-smiley-019:
Отговори

kabby снимка kabby 10 август 2006 - 08:09

А аз ще добавя и списък със сервизите и магазините, където вече НЕ ходя + консумативи, които вече НЕ ползвам :)
Не питай старило .. питай патило :)
Отговори

kabby снимка kabby 18 август 2006 - 16:58

Бояне .. остана ли време за списъка?
Отговори

Vassil снимка Vassil 19 август 2006 - 02:13

:padlock: А за твоя :19a:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 19 август 2006 - 08:02

Не бе мамка му, днес като заспи детето и ще се пробвам...
Отговори

kabby снимка kabby 19 август 2006 - 10:05

ЕндоУ, аз чакам неговия първо :) и съм си го казал.
Може да има разминаване .. а не трябва да се получава така :)
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 19 август 2006 - 22:17

Остана ми малко време та ще попиша тази вечер.

Като за начало, ще почна с магазините:
1. ЕлитАвто - купувал съм от тях съединител, лагери и амортесьори SACHS. Момчетата са ми намирали винаги нещата и са ми давали добри цени. Намират се в бившата Мототехника. Препоръчвам ги за продуктите на SASCH. Както казах съединители, амортесьори и т.н.
2. София Ауто - по принцип продават скъпо, но има неща които трябва задължително да се взимат от тях. Термостат и датчик за перката ако ви трябва идете там. Само те могат да ви дадат истински такива, които ще сработват на правилната температура! Не е лошо да се пита информативно по някога при тях за някои части щото често се случва оригиналната част да е с цена малко по-висока от другите по магазините. Масло само от тях! Друго вече неща и да чуя!
3. Никомотор, в Мототехника, за разни дреболии, макар че вече все по рядко ходя там.
4. Магазина след този на Никомотор, в посока прелеза, за Лада части, от там купувам свещи Бриск от които съм супер доволен. И хубави кабели продават на Tesla.
5. Шел Ауто Нет срещу автогарата държавната, за филтри MANN. Преди време и масла взимах. Само там мога да съм сигурен че си купувам истински филтър MANN.
6. Едно магазинче преди тях, един руснак го държи, за едрогабаритни части, калници, фарове, мигачи, много хубави неща продава и на цени под тия в моргите!!!

Сервизите:
1. София Ауто - ползвам ги за бързи ремонти изискващи специализиран инструмент. Удобно ми е, че бачкат и в Неделя. Общо взето съм доволен, макар и да са далеч от нивото на сервиза в София. Примерно за демонтаж и монтаж на волан взимат 20лв. а като се замислите колко зор е да се свали волана на Астрата! Те си имат скобичка и става за нула време без да се млати по пръта. За смяна на съединител зимат 50 лв. и в моя случай го правят без демонтаж на скоростите, щото имат необходимия инструмент. Скоро смених и гарнитура на картера и за сега не тече, нещо което предишните пъти в други сервизи не съомяха да направят. Там обаче човек трябва да знае как да действа. Винаги питайте за цената!!! И винаги имайте предвид, че и 50гр. грес да са ползвали ще си я платите! Така че като ви кажат една цена за ремонт си сложете още някои лев отгоре!
2. Сервиза за ел. проблеми със стартери и т.н. в Струмско - Методи се казва шефа. Супер доволен съм от него! Винаги знае как да се справи с проблема! Цените са му нормални и работи чисто. Проблема е, че винаги е пълно и човек трябва да се настрои да чака.
3. Сервиза до I-ви корпус на Университета, шефа се казва Боби, много добри майстори, работят качествено и на супер цени, дава ми добри цени и за гуми, ако някои иска можем да ходим заедно щото се познават с баща ми и ми прави допълнителни отстъпки.
4. Сервиза за гуми под казармата, супер точни момчета! Работят перфектно! Ползвам ги постоянно и нямам рекламация при тях. Също ми дават супер цени за гуми но не като Боби. Цените им за услуги са по ниски обаче! С тях човек може да си купи и други интересни неща на супер цени.
5. Сервиза за гърнета на Покровнишко шосе и в едно гаражче до реката. Супер съм доволен от тях, работят качествено, на разумни цени и най-вече имат отношение към клиента. За някои дребни неща и пари не са ми зимали! Карали са ме с тяхна кола до нас от техния сервиз! Абе супер пичове!
6. Позлвам и услугите на няколко майстори, един за двигатели, един за аларми и ел. инсталации, които обаче работят в сервизи и не обичат да се разгласява това че си бачкат и часно. За тях мога да съдействам, но ако ми се обадите и ви отведа аз. Гарантирам за качеството и цената ще са супер!
7. Сервиза за дизели, до пазара, шефа се казва Живко Рупов. Ако човек има нужда от спец. за дизел то това е човека! Проблема е човек да се нареди при него щото има много работа.
8. Сервиза до митницата, Пафката с червеното Пунто, супер пич, едно време бачкаше при Живко Рупов, сега си има собствен сервиз. Много чатка и кара сериозна колица :) . С него имам подновен контакт от скоро и ще споделя как е при първа възможност. Сигурен съм, че е на ниво! Просто си е маниак!
9. Сервиза за реглаж на преден мост, до реката, момчето си разбира от работата, държи винаги да изпипва всичко до край, седял е по нощите само и само да стане всичко в срока дето искам. Много съм доволен. Има ли нещо за преден мост като ремонти и реглаж, караме всичките си коли при него!
10. Автогаз сервиз АРГУС в София. Там ми слагаха газовата уредба. Супер доволен съм. Перфектно обслужване и си разбират от работата. Колата ми е направена така, че по нищо не се разбира, че има газова! Проблеми вече 80000км. никакви! Няма светещи лампи, няма гърмежи, ядове никакви. Ходя всяка година на пълна профилактика и заверка на бутилката. Газ анализа им е много добър. Препоръчвам ги! От това което виждам и чувам, в Благоевград за жалост няма сериозни сервизи за газ, затова и аз избрах да отида в София. Катал съм и служебна колата правена при тях. Както и имам познат с газова слагана при тях. Всички си джиткат на 6 и няма ядове. Проблема е само, че са в София. Но за мен това не е пречка. Претпочитам да се разходя до там отколкото да си сложа таралеж в гащите! Ето и адреса им в интернет: Аргус Газ Сервиз

Това е което се сещам на първо четене и почти заспал. Ако се сетя още ще допълня списъка. Ако някой има нужда от помощ и съвет нека се обади! Ще се постарая да помогна!

А и да не забравя, сервизите дето недейте да посещавате ако си обичате колите!!!

1. БМВ Сервиз, абсолютни профани! Не можаха една гарнитура на картера да ми сменят, как хората си остават БМВ-та там незнам! Те не съществуват вече за мене!
2. Автосервиз КОДИ, същата работа! На старата кола едно от нещата дето ми направиха като беля беше, че след смяна на лагер на предна главина не бяха законтрили гайката и на път за Банско щяхме да се пребием! А баща ми се познава с един от собствениците!
3. Газ сервиза на Кордев! Аз не съм ходил там, но всичките ми приятели дето си сложиха газовите там им се реве! И на бившата ми служебна Омега и разказаха играта! Те се бяха изложили на един Голф 1.6 карбуратор!!! Какво да коментирам повече!

И този списък ще продължа скоро, че кат се сетих за случките в първите два сервиза и се ядосах пак и ми се отписа...
Отговори

yaniss снимка yaniss 21 август 2006 - 00:15

магазина до елит авто съшто дава добри стоки както и този срешту държавната авто гара на даскалов а в сервиз ходя само в село покровник маисторчето се казва Валентин и съм много доволен.аи сас здраве :padlock: :19a:
Отговори

kabby снимка kabby 21 август 2006 - 07:50

Вальо е ДОБЪР :) признал съм го ... само дето вечно има много работа :)
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 27 август 2006 - 23:42

Майстор Вальо се доказа по безпорен начин тази седмица!!!

София Ауто - Благоевград, се изложиха зверски! Показаха, че дори такава сериозна фирма, страда от всички недъзи на провинциализма! Смешно е!
Отговори

kirchank снимка kirchank 23 септември 2006 - 20:21

Здравейте и от мен.Надявам се нямате нищо против да напиша и аз свойте впечатления от магазините и сервизите в Благоевград.Все по често ми се случва като почивам да съм си в Блг.и да ремонтирам Кадетора там.

Ще започна с един магазин от който съм напълно разочарова-магазинчето на GM -Тачев оод,мисля че пише,в мототехника.Първия път ми предложи кабели без никакъв надпис и каза че са опелски за 60-70лв.втория и последен път когато ходох ми даваше GM масло с 12 лв.по скъпо от София ауто(веднага отидох там и си взех),било поскъпнало :2angry1: .

Доволен съм от Ауто плюс мисля че всичко им е оригинално ,надявам се.И в Софето от там пазарувам.

Гумаджии на Варко и тези до казармата.

Моя майстор е Росен(Братото)в ЗИЕНТО няма грешка за ходова част и по- грубите работи,за центровка все чувам за Пръжката :) -Струмско, гаражите до магистралата, ,но все не остава време за центровки.

Виж за газова и аз не знам,бях до обувната ама нищо не напраиха.Бях и до Кочериново веднага след центъра в дясно Иво май беше ,ама попаднах на чирака му и пак не ми напраи хубава центровка.

П.С.Елит ауто май го няма вече -пише Ауто1 там ,или се бъркам :mhihi:
Отговори

Frontera снимка Frontera 24 септември 2006 - 08:55

@Scorpion_BV

Браво, похвално :) .
Полезна информация.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 26 септември 2006 - 15:42

Frontera, на Sep 24 2006, 08:55 AM, каза:

@Scorpion_BV

Браво, похвално :) .
Полезна информация.
 


Колега стараем се! А теб кога ще те видим на Неделните срещи? :)
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 17 октомври 2006 - 00:01

Колеги, тази вечер член на групата ни стана неволен участник в ПТП. Влади с бялата Вектра се блъсна с едно такси! Случката стана на младежкия дом на стоянката на такситата, бакшиша решил да прави обратен завой без да погледне и даде сигнал. Резлутата е, че Вектрата отпред е жестоко смазана. За щастие така на пръв поглед ми се струва че не е отворила. Сега най важното, с Kabby и Cash$Money оспяхме да я приберем пред тях в Струмско. Таксито е застраховано в ЛевИнс. Ако някой от вас е запознат как точно Влади да процедира с застрахователите моля да помогне! Моля за помощ всички ви, да направим така, че да не го преметнат момчето и да му помогнем да си оправи колата, щото няма да му е лесно финансово. Надявам се на съдействие, ако имате познати в ЛевИнс и т.н. или ако знаете кой може да я направи за прилични пари казвайте! Всяка помощ е добре дошла!
Влади и приятелката му са добре слава богу. Нямат никакви наранявания!
Благодаря предварително!!!

П.С. Тази вечер мислихме много и решихме да предложим на всички да се организираме да отидем да запалим свещи в църквата защото напоследък имаме много инциденти с хора от гупата ни!
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 18 октомври 2006 - 08:54

Влади се е разбрал с хората в ЛевИнс. Сега трябва спешно да намери кой да я прави, за да се разглоби и да мине отценителя да я прегледа за да му дадат парите! Давайте съвети за теникиджия! СПЕШНО Е! До утре трябва да сме го измислили!
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 18 октомври 2006 - 21:39

Днес Венци (CorsaGT) обеща да ни води утре при неговия майстор. Дано да станат нещата. Утре вечер ще пиша какво е развитието.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 24 октомври 2006 - 11:44

Колата вече се прави и части почти са намерени!

Днес ми изгоря крушката на задния габарит на Астрата и реших да я сменя. И разглобих фара, извадих крушката и в първия магазин влизам и питам. Е дадоха ми една и аз си тръгвам, опитвам се да я сложа и нестава! Гледам пъпите на оригиналната крушка са под ъгъл една спрямо друга а не симетрично на една ос. И се върнах в магазина и там ми казаха, че трябвало да изоиля едната пъпка иначе нямало да намеря такава крушка. Аз естествено не се съгласих да пиля каквото и да е защото крушката се държи на тия две пъпки. И се почна някак гаден филм. Обиколих всички магазини в Мототехника. И за щастие се появи Kabby и ме води в един магазин дето и там нямаше, но човека ни прати в магазина на Shell Auto Net. Е и там нямаха, но ни пратиха в съседния магазин на Бош. И воаля купих си крушка! Магазина се намира срещу държавната автогара, ъгловата бяла кооперация, на партера и има много магазини, Shell Auto Net, даскалов (май така беше) и т.н. Та ако някой търси такива крушки за габарити за Астра Комба, да знае, че там има!
Отговори

someone снимка someone 07 февруари 2007 - 01:12

малко да се набъркам и аз ...не е нужно да се ходи до софия ауто за един термостат работих в магазин за авто части и ше ви кажа някои неща :
амортесьори може сакс да добри са ..съединители предлагам марката валео перфектни са имах вектра такси преди време някои може да не повярват ама и наблъсках 200 000 хиляди и не мръдна после я продадох на друг и той я търкаля бая време ...датчици и термостати търсете марката berh (бер) мноо добро ...окачване moog....на някой ако му се наложи нешо по двигатела сегменти geotze и лагери glyco ...и за спиране препоръчван FERRODO premier в червени кутии

ам мога да взимам с отстъпка на някои ако му трябва нещо да се обади
Отговори

Vilik снимка Vilik 09 февруари 2007 - 19:55

Аз пък немога да повярвам ,че в цяло Благоево неможе да се намери спирачна течност дот 5.1 , най-смешното беше,че повечето псевдо-търговци в града изобщо не бяха чували за подобно нещо и се чудят с какво да ми замажат очите ... то не бяха реплики ама защо ти е ... такова нещо не се произвежда,ама на тоя голф ли ще го слагаш(тогава бях с голфа) аве смешки . Наложи се да поръчам онлайн за да си свърша работа ... БАХТИ ГРАДА :puke:
Отговори

Ca$h Money снимка Ca$h Money 10 февруари 2007 - 11:04

Vilik, на Feb 9 2007, 07:55 PM, каза:

Аз пък немога да повярвам ,че в цяло Благоево неможе да се намери спирачна течност дот 5.1 , най-смешното беше,че повечето псевдо-търговци в града изобщо не бяха чували за подобно нещо и се чудят с какво да ми замажат очите ... то не бяха реплики ама защо ти е ... такова нещо не се произвежда,ама на тоя голф ли ще го слагаш(тогава бях с голфа) аве смешки . Наложи се да поръчам онлайн за да си свърша работа ... БАХТИ ГРАДА  :puke:
 


ми можеше да ми кажеш и щях да ти потърся тук(в София съм си сега)и да ти я докарам към четвъртък :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg