Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Благоевград

Взаимопомощ и споделяне

IvailoM снимка IvailoM 24 юни 2015 - 20:24

Пусни си съответната обява У съответния раздел :rulez:
Отговори

Ангел Николов снимка Ангел Николов 18 ноември 2015 - 16:20

Здравейте колеги,

Имам проблем с Вектра Б (двигател X16XEL)
Преди около 3 години смених сегменти, гумички, семеринги и гарнитури, понеже изгаряше маслото. Сега след около 18 000 км. отново имам проблем със загуби и изгаряне. Най-много загуби съм установил при силно натоварване на двигателя. Майстора при, който правих ремонта каза, че няма да има проблеми, двигателя няма износване на цилиндри бутала и с този ремонт ще изчезне проблема напълно. В противен случай, ще направи ремонт за негова сметка, което ми изглеждаше невероятно. На скоро говорих с него и започна да увърта с проблема и да иска отново да отваря двигателя до опитва с разни смени на сегменти, гумички или друго, което ме води на мисълта, че нещо не е огледано добре в началото или е направено през пръсти или просто не е на ясно къде е проблема и ще експериментира отново.
Двигателя работи добре без шумове - тракана, пукане чукане, заглъхване, проблеми при старт или друго.
Дайте информация за майстор, който може да направи някаква компютърна диагностика, замерване на компресия, чувал съм и за проверка на износване на Хонинг линии на цилиндрите с камера през свещ.
Писна ми всеки да експериментира и да ми прибира парите без резултат.
Благодаря предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg