Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

проблем с паленето на опел 2.2dti

at_nikolov снимка at_nikolov 22 февруари 2010 - 21:25

Здравейте!Имам следния проблем:карам Opel Signum 2.2dti от около 4 месеца и ми се появи проблем с паленето.Сутрин пали без никакъв проблем,покарам я да се стопли малко гася двигателя и я оставям да постои така около един час.След това пробвам да запаля,подавам контакт компютъра отчита,че няма нужда от подгряване на цилиндрите не светва лампичката за подгряване и само си варти стартера и не пали.Връщам ключа подавам отново и пали веднага.Искам да отбележа,че не го прави всеки път,а когато си поиска.Като запаля няма никакъв проблем с обороти,с вървене,с нищо.Ходих на компютърна диагностика в сервизи на опел в Пловдив и в Хасково и нищо не можаха да открият.Няма никакви грешки казват не знаем от какво може да е.Забелязах,че не светне ли лампата за подгряване трудно пали.Благодаря на всички.
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 23 февруари 2010 - 19:22

Колега,а чек-а светка ли ти при даване на контакт?Аз преди време имах странен проблем.Завъртам ключа и чек лампата не светка,колкото и да върта после няма никой,иначе всичко друго си свети и изгасва.И така давам на контакт докато не светне прословутата лампа да си направи тестовете.Не го правеше всеки път,но се случваше.
Мнението беше редактирано от Blackwolf_vip: 23 февруари 2010 - 19:23
Отговори

at_nikolov снимка at_nikolov 23 февруари 2010 - 22:11

 Blackwolf_vip, на 23 Feb 2010, 19:22, каза:

Колега,а чек-а светка ли ти при даване на контакт?Аз преди време имах странен проблем.Завъртам ключа и чек лампата не светка,колкото и да върта после няма никой,иначе всичко друго си свети и изгасва.И така давам на контакт докато не светне прословутата лампа да си направи тестовете.Не го правеше всеки път,но се случваше.

Ами може да е малко тъпо но не знам коя лампа е чек лампа.Като подам контакт всички лампи си святкат.Само ако не светне лампата за подгряване пали трудно.Това поне забелязах от собсвения си опит ако има нещо да пропускам не знам вече
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 23 февруари 2010 - 23:19

 at_nikolov, на 23 Feb 2010, 22:11, каза:

Ами може да е малко тъпо но не знам коя лампа е чек лампа.Като подам контакт всички лампи си святкат.Само ако не светне лампата за подгряване пали трудно.Това поне забелязах от собсвения си опит ако има нещо да пропускам не знам вече


иди при слав4о тои сте ти я оправи тия от опел не разбират
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 26 февруари 2010 - 23:16

и моята кола правеще така но слав4о я оправи
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg