Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не държи празен ход като загрее

koitchev снимка koitchev 22 март 2018 - 09:47

Здравейте,

Когато колата е студена, работи добре, но когато достигне около 82 градуса, при празен ход започва да сваля обороти и изгасва.
Прави го например при каране с някаква скорост и пускане по инерция или при маневриране когато подавам леко газ за да се мръдна на половин метър и после спирам.
Открих начин, при който се заобикаля този проблем - спирам на моторна спирачка и свалям оборотите до 500-600 и чак тогава освобождавам от скорост. Тогава оборотите запчоват леко да играят и успяват да се стабилизират.

Малко да разкажа за общото състояние на колата.
Купена е с грешка на датчика на разпределителния вал и на дебитомера.
Сменени са датчик на коляновия вал, тръба между дебитомера и колектора (беше сцепена) и термостат. И други неща, но май само тези са по темата.
Явно старите дефектни части са замаскирали проблема, например старият термостат отваряше под 80 градуса и така моторът не е влизал в "рисковия" интервал.

На какво може да се дължи това гаснене?
Мнението беше редактирано от koitchev: 22 март 2018 - 10:11
Отговори

sathv снимка sathv 22 март 2018 - 11:22

При откачена букса на дебитомер гасне ли? Отделно не помня точно, ама този мотор работи коректно само с датчик на Сименс.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 22 март 2018 - 11:32

Почисти си МПХто. Така нареченото моторче на празния ход. Най вероятно е от него.
Отговори

koitchev снимка koitchev 22 март 2018 - 14:25

Откачих дебитомера. Същото се получава.
При първа възможност ще разглобя МПХ.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 22 март 2018 - 14:53

Не го разглобявай, само го свали и го накисни с бензин и после с WD-40. Първо му сипи бензин и го разклати за десетина минути, после пак така с WD и ако е от него ще се оправи. Понеже си барникал по въздоховода внимавай от някаде да не засмуква въздух.
Отговори

koitchev снимка koitchev 22 март 2018 - 15:53

Де да знам. Тук един руснак пише, че с киснене не станало при него:
https://www.drive2.ru/l/848701/
Отговори

Коцето снимка Коцето 22 март 2018 - 17:17

Пробвай със спрей за карбуратори и дроселни клапи.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 22 март 2018 - 17:32

Много хубаво си става. Два пъти съм го правил и се оправи колата. И след това кара по 30тина хиляди без проблем. Ако го отвориш има риск да го прецакаш. Но ти си знаеш. От мен толкова. Успех.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 март 2018 - 09:24

Аз имах същият проблем когато взех моята кола, проблема се появяваше при влажно време или мокър път-нормални условия за есента и зимата. Смених вакуумите по смукателният колектор и ЕГР леко се подобри положението, но драмата продължаваше. Накрая при едно от паданията на оборотите двигателя загасна и Симтека заби грешка, веднага го "кламерирах" :icon_razz2: и той изпя къде е проблема грешката май беше 0170 но, със сигурност гласеше:circuit malfunction или проблем в веригата на ламбда сондата. Веднага отварих капака оглеждам буксата на ламбда сондата( точно до бобината се намира) всичко идеално, продължих по кабела и след доста дупене видях ламбда сондата и кабелите които влизат в нея-външно нищо им нямаше, но не се знае какво се случва в самата капсуловка. Не знам дали може да се достигне до нея без канал или подемник, може би със сваляне на гума, лично аз се възползвах от познат с подемник, вкарах червен силикон в капсуловката между сондата и кабела, която беше доста хлабава и спокойно можеше да влиза вода, след 30 минути обвих кабела и сондата с аломиниево тиксо "Жак" и оттогава проблема изчезна.
Почистване на моторчето на празният ход лично аз го правя със спрей за почистване на карбуратори, задържаш дроселната клапа отворена и в ляво под нея се вижда отвора от който то добавя въздух-пръскаш в него със сламката която я има в коплекта-няма смисъл да го демонтираш.
Успех :icon_wink2:
Отговори

koitchev снимка koitchev 10 януари 2019 - 12:14

Накрая проблемът е решен. Разглобих цялото МПХ, но разкапсуловах само електромагнита. След почистването котвата започна да сработва всеки път, а педи това не го правеше.
Не го закапсуловах напълно, защото ми мирише, че ще трябва периодично да се отваря и наглежда.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg