Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Теглене

Saladin6 снимка Saladin6 14 април 2020 - 08:52

здравейте колеги. Вчера се наложи да качим Вектрата на платформа, но имаше проблем отпред с гредата и куката. За това шофьорът я закачи някъде отдолу откъм носачът на дясното колело. Някъде съвсем накраят на носачът до колелото. Каза ми да завъртя воланът на дясно,но не докрай, после я закачи и ми каза да изправя воланът обратно.Успя да я издърпа на платформата.Може ли по принцип да са тегли от там? Нещо може ли да се е повредило по предният мост от това теглене-най-вече по кормилната уредба?
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 април 2020 - 09:33

Предполагам точно за носача я е закачил. За 5м не би трябвало да има проблем. Заюп не я качи на зад със задната кука?
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 15 април 2020 - 08:35

Ами не се е сетил. Чак като я качихме видя чеима теглич и вика какъв хубав теглич, че можело да я закачим за него. Но и тогава не каза че има да кука и отзад. Аз гледах снимки на носача има едно ухо в него, предполагам може то да е за теглене направено. пък и самият носач е много масивен.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 април 2020 - 12:10

 Saladin6, на 15 април 2020 - 08:35, каза:

Ами не се е сетил. Чак като я качихме видя чеима теглич и вика какъв хубав теглич, че можело да я закачим за него. Но и тогава не каза че има да кука и отзад. Аз гледах снимки на носача има едно ухо в него, предполагам може то да е за теглене направено. пък и самият носач е много масивен.



Той че е масивен, масивен е , но това не е "ухо" а технологичен отвор. Ако погледнеш директно през него право нагоре, ще видиш защо не е "ухо"..
Отговори

Bukmop снимка Bukmop 04 август 2020 - 17:32

Носачите не са направени за теглене и като цяло не са проектирани да издържат на това натоварване. Преди години на старото ми ауди 80, точно заради такъв шанаджия дето не знае как да качи кола на платформа, се оказа че от тегленето носача се е изкревил и буквално като сложиш пръсти между калника и гумата от страна на купето, от едната страна имаше 4 пръста разстояние, а от теглената страна имаше 6. Първо се мисли, после се действа. Може и да си късметлия и да не е огънато нищо, но следващия път да си знаеш ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg