Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Vectra C- не е рейка, не е каре, но си тропа

enravota снимка enravota 16 юни 2020 - 13:08

От около година има едно почукване във волана, което го усещам като да идва от кормилната колона.
Два пъти рециклирах рейка, смених и кормилно каре.
Почукването се появява когато си иска, едва доловимо е. Понякога го няма. Понякога го има. Вече нямам идея какъв може да е проблемът.
Идеи? По ходовата част са сменени повечето неща - носачи, пружини, биалетки, дискове, лагери на главини, тампони. Сякаш нещо някъде не е затегнато ли? Знам ли и аз вече. От сервиза, в който ходя, съм много доволен по принцип, но според тях всичко е наред като я гледаха.
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 юни 2020 - 13:21

Тампоните на стабилизиращата щанга сменени ли са?
Отговори

enravota снимка enravota 16 юни 2020 - 13:27

Да, то беше поскърцване от окачването като бяха за смяна.
Това е много специфично почукване във самия волан се усеща като го държа.
Преди да рециклирам рейката за първи път си беше вече тропане, което се чуваше осезаемо. После изчезна, за да се върне не след дълго. МИналата седмица пак рециклирах рейка и това почукване във волана си седи. Като я подкарам първите 30-50 километра е ок и после почва да почуква. На място като въртя волана няма никакво тропане или луфтове. Само в движение.
Мнението беше редактирано от enravota: 16 юни 2020 - 13:33
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 16 юни 2020 - 15:22

Имах и аз подобен проблем, когато купих колата. при първото ми посещение при моя майстор за други неща му обърнах внимание на това и той го оправи по някакъв начин - имало нещо разхлабено в кормилната колона, но не можело да се стегне. Наложило се нещо да прореже, за да се достегне.
Отговори

enravota снимка enravota 16 юни 2020 - 15:50

 radotrifo, на 16 юни 2020 - 15:22, каза:

Имах и аз подобен проблем, когато купих колата. при първото ми посещение при моя майстор за други неща му обърнах внимание на това и той го оправи по някакъв начин - имало нещо разхлабено в кормилната колона, но не можело да се стегне. Наложило се нещо да прореже, за да се достегне.


Би ли ми дал контакти на тоя майстор, ако искаш може и на лично :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 16 юни 2020 - 20:09

А таз рейка дали е хваната стабилно към купето или там към каквото се държи, или има малко луфт?Ако ламбаца в захващането, може това да е проблема!
Отговори

enravota снимка enravota 17 юни 2020 - 10:06

Уж е, две рециклирания на две различни места и монтиране от два различни сервиза все си мисля, че рейката трябва да е ок вече :D
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 юни 2020 - 10:57

Да, но ако тампоните на рейката са лабави и в трети сервиз да я правят пак ще си е така. Та виж ги тия тампони, щото да не се окаже, че си напълнил гушите на едни хора. И виж скобите на кормилния прът към рейката и тази в краката на шофьора.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 юни 2020 - 10:58
Отговори

enravota снимка enravota 17 юни 2020 - 15:24

 tisho.74, на 17 юни 2020 - 10:57, каза:

Да, но ако тампоните на рейката са лабави и в трети сервиз да я правят пак ще си е така. Та виж ги тия тампони, щото да не се окаже, че си напълнил гушите на едни хора. И виж скобите на кормилния прът към рейката и тази в краката на шофьора.


Уж ходих в специализиран Опел сервиз втория път, който е уважаван във форума...те ако не са я свършили тая работа аз няма как да знам, защото не съм автомоньтор :) Един колега ми даде вече телефон, ще пробвам при друг човек да видим дали той ще открие нещо. Силно вероятно е да съм ръснал едни пари ей така, но както се вика - докато има балъци, ще има и тарикати :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 юни 2020 - 16:52

 enravota, на 17 юни 2020 - 15:24, каза:

Силно вероятно е да съм ръснал едни пари ей така, но както се вика - докато има балъци, ще има и тарикати :)

Като отидеш при поредния майстор, искай да ти реши проблема с чукането!
Ако си искал от предишните майстори да ти ремонтират рейката, ти и това са направили.Не са търсили от къде чука!
Отговори

enravota снимка enravota 17 юни 2020 - 17:57

Аз и на предните два отидох и казах - тропа, обясних кога и как точно тропа и ги помолих да прегледат цялото окачане и кормилна уредба и да кажат какво може да е и да го оправяме. Първия път ми казаха - каре или рейка. Оправихме и двете, защото "ако е карето може да се убиеш на завой", а рейката "е добре да я рециклираш така или иначе". Вече втория път отидох при опел специалисти и им казах какво се е случило, какво съм сменил и поправил и че проблемът си стои. Не съм казвал на никого да оправя нищо конкретно ;) Мисля, че е редно все пак да се върна при предните опелджии и да им споделя, че рециклирането не е помогнало.

Заради това, че два пъти не го решиха два сервиза проблемът търся тук помощ от хора, които са имали подобни тегоби и някой им ги е решил. Вече имам един телефон, ще пиша като мина и през този човек.
Мнението беше редактирано от enravota: 17 юни 2020 - 18:03
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 юни 2020 - 19:17

Трудно тук някой ще даде точна диагноза. За мен най- доброто решение е да се върнеш там, където прецениш (може би при вторите), и да се търси откъде идва това нещо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg