Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Изгасва и не иска да запали.

Pepi снимка Pepi 19 декември 2009 - 20:19

Един приятел има следния проблем: Astra F,C16NZ газ/бензин. Колата пали без проблем на бензин.След 10-15 мин се обръща на газ и работи без никакъв проблем околко 30 мин.След което колата изгасва и така отново 30 мин никакво палене.Има токове,акумулатора е нов и върти без проблем,но колата изобщо не пали.След като истине малко пак пали и отново всичко се повтаря...
Някакви идей?
Мерси!
Отговори

ASCONA 1.6N снимка ASCONA 1.6N 21 декември 2009 - 20:25

Колега, намирисва ми на тръгнал да си заминава датчик на Хол. Точно това са признаците - като е студена пали без проблем, като загрее и гасне, като поизстине пак пали, но това е до време и ако е това ще се влошава и в един прекрасен момент съвсем ще откаже да пали. Провери зареждането, да не е отишъл регулатора на генератора. Аз така съм патил преди няколко години с Асконата - генератора ми даваше 18 волта постоянно, независимо какви консуматори са вкючени и докато го усетя минаха няколко месеца и когато се появиха тези признаци и споделих с колеги ми казаха да замеря зареждането и ако е регулатора да го оправям бързо защото ще замине или датчика на хол или комутатора. Е замина датчика.
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 21 декември 2009 - 20:49

Ако го прави само на газ, значи е изпарителя. Трябва да му се сменят мембраните ако го прави и на бензин да отиде първо на диагностика. Така с научкване неможе да стане.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg