Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на X16XEL

svilkata снимка svilkata 24 март 2011 - 23:01

колеги някои да знае колко тежи маховика на Х16ХЕL и на Х16ХЕ
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 25 март 2011 - 13:39

 svilkata, на 24 март 2011 - 23:01, каза:

колеги някои да знае колко тежи маховика на Х16ХЕL и на Х16ХЕ


на х14хе е около 9.5 кг и твоя ще е там нкъде
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 19 април 2011 - 23:47

в връзка с силовия тунинг продавам или разменям валовете си 307 градусови са за 1.6 16в стават и на 1.4 16в търся нещо от сорта на 286 или по малки или 400 лв
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 22 април 2011 - 00:15

за механични са до около 2500 оборота ти е празния ход сменял съм и пружини и по главата има лека доработка щото лифта им е толкова голям че опират 3-4 мм в стената на отворите на повдигачите лифт-а им ще го напиша утре щото не се сещам колко беше задължително раздвижни колела и 4ип оригиналните инжектори не смогват увеличавах налягание и ко ли не единствения резултат беше че се преебаха :D иначе след последната интервенция с чип-а мотора съм го развъртал до около 8500-9000 за мн кратко имам комплексен оборотомер 4в1 единствения проблем беше температурата на маслото ама след като сложих маслен охладител от астра всичко си доиде по местата :)отварял свалял съм на 1 и на 4 биелните и основните лагери интересно ми беше дали има износване минимално беше :)

питаш за ефект..........пистов мотор чувал ли си? след като сложих лекия маховик станаха така нещата а варвежа е неописуем колата си пали 15 ки сликове безпроблемно
Мнението беше редактирано от golqmcho_rs: 22 април 2011 - 00:17
Отговори

meth3288 снимка meth3288 22 април 2011 - 09:52

 golqmcho_rs, на 22 април 2011 - 00:15, каза:

за механични са до около 2500 оборота ти е празния ход сменял съм и пружини и по главата има лека доработка щото лифта им е толкова голям че опират 3-4 мм в стената на отворите на повдигачите лифт-а им ще го напиша утре щото не се сещам колко беше задължително раздвижни колела и 4ип оригиналните инжектори не смогват увеличавах налягание и ко ли не единствения резултат беше че се преебаха :D иначе след последната интервенция с чип-а мотора съм го развъртал до около 8500-9000 за мн кратко имам комплексен оборотомер 4в1 единствения проблем беше температурата на маслото ама след като сложих маслен охладител от астра всичко си доиде по местата :)отварял свалял съм на 1 и на 4 биелните и основните лагери интересно ми беше дали има износване минимално беше :)

питаш за ефект..........пистов мотор чувал ли си? след като сложих лекия маховик станаха така нещата а варвежа е неописуем колата си пали 15 ки сликове безпроблемно


поклон! :) и само валовете ли продаваш ?
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 22 април 2011 - 11:14

дам или ги разменям искам по малки 286 или не6то такова :)ина4е на 307-то лифта е 17мм
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 22 април 2011 - 13:44

за максимален ефект освен това което горе съм писал генерация 4-2-1 бутала виоснер са мн добро решение,а моите съм им правил фрезенкове щото стандартните биели стават коляновия вал лека доработка по противотежестите колектора ми е нормален всмисъл само съм си разширил тръбите малко ц16хе исъм разстъргал дросела, иначе печеля от къс ход на коляновия вал нали съм 1.4 хи хи хи затова скачам на големите батковци и после плачат имаше някакъв агент дето обяснияваше как щяло да изскочи едно NE и какво щяло да стане посмях се бая и на сток ХЕ-та скачам и съм се подигравал мн с тях а за вектра б екотек няма нужда да говоря : :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от golqmcho_rs: 22 април 2011 - 13:44
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 23 април 2011 - 10:19

немога да изкарам максимум-а от тия валове е мога..........ама нямам толкова средства ако сте гледали из ю туб корса супер1600 това е максиму-а 1.6 220 коня от 1.4 180-200 коня пък и като карам из града ме хваща морска болест :D с тоя празен ход на 286 поне е по малко :)
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 23 април 2011 - 13:02

бях ти писъл за колектора намерих си материал и тея дни дано ми остане време да го нарежа и подготвя за заваряне че траянови наближава и състезателната трябва да подготвям иначе с валовете и чип-а 15-18 градско ми ги хващаше ама си заслужаваше всеки грам гориво :)оо с сместа имах големи проблеми зарди големия лифт и голямата степен на сгъстяване пък и голямото предварение дето давах на валовете от радвижните да тръгва от ниски мн се чуваше аванса и бензините ментаци,докато не сложих бардал или тетра-етил олово нямаше оправия
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 23 април 2011 - 15:53

и все пак вътре не е кух като гледам обема му няма да е мн мн голям 6тото ако сметна ориентировъчно колко литра е вместимоста на горната ми част и колко ще е на куха кутия с размерите които наподобават манцел-а положението идва едно и също но сега забелязвам че манцела е с мн малък обем хвърли ме в замисъл
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 24 април 2011 - 00:35

вероятно има нещо общо с резонансното пълнене виждал съм такъв и са ми обяснявали какви завихрения и филми се получават в англия видях и колектор с 4 тромпета в кутия като манцелската всеки с различна дължина и пред тях един дросел на 76 ми приличаше обясни ми се че ставал същия филм като с дроселите но колата тръгвала по добре от ниските
Отговори

meth3288 снимка meth3288 24 април 2011 - 17:34

колега сметни си обема .. помисли за газодинамиката .. че аз така изгорях с кофти дизайн на копие на мантзел ..
Отговори

meth3288 снимка meth3288 25 април 2011 - 10:47

освен корено различен .. незная как да ти отговора :) .. схемата вече е различна .. ще кача видео скоро време ..
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 25 април 2011 - 10:49

на мен друго ми е интересно при дроселите разстоянието от дросела до всмукателния порт е супер минимално нали така следователно и обема няма да е кои знае колко умножено по 4,чудя се дали и аз да не направя подобно нещо да направя минимален обем,пътя така или иначе няма да мога да го скъся заради долната част, а като се замисля от снимки мога да уразмеря колко е пътя долу горе и да сметна обема и после умножен по 4 и да намеря евентуално решението за обща кутия
Отговори

chudomir снимка chudomir 02 май 2011 - 11:21

Аз имам едно въпросче към някой който има оригинален Мантцел. Може ли да каже с приблизителна точно, колко е обема на ''кутийката''. Ще съм адски благодарен, а смятам и не само аз. Размерите мисля са най-малкия проблем, при наличие на обем. Може и на лично. Благодаря предварително. Поздрави.
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 03 май 2011 - 21:15

да обема е наи важен после по формулата за обем ще се сметне един паралелипипед ;)
има и друг отговор на задачката тои е равен на 724,90 евро
Мнението беше редактирано от golqmcho_rs: 03 май 2011 - 21:18
Отговори

fantoms снимка fantoms 02 август 2011 - 10:28

Някой има ли точен чертеж за power box за X16XEL?
Отговори

kalkki снимка kalkki 17 август 2011 - 13:50

 fantoms, на 02 август 2011 - 10:28, каза:

Някой има ли точен чертеж за power box за X16XEL?

http://todordv1976.s...g/x16xel.586896 Ето ти малко снимки как изглежда оригинален мантзел за Х16ХЕ. Точно за ХЕL незнам да има, но долен колектор от Х16ХЕ става ного лесно, аз съм с такъв и мантзел.
Мнението беше редактирано от kalkki: 17 август 2011 - 13:56
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 02 май 2012 - 17:13

колеги някой пробвал ли е с дросел от 20хе
Отговори

Kиko снимка Kиko 02 май 2012 - 20:42

Здравейте,

мога ли да swap-на C14SE на Астра Ф 92 година комби със X16XEL? Знам, че е само 18 коня по-мощен, но въртящият момент при 14-ката е 114, а при 16-ката е 150. Което си е доста за толкова стара кола.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg