Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загуба на мощност след "ремонт"

pete0709 снимка pete0709 13 юни 2006 - 21:57

pe6o_, на Jun 13 2006, 07:44 PM, каза:

a man, на Jun 13 2006, 06:50 PM, каза:

Аз не съм много компетентен с тубромотори, ама според мен нещата се въртят или некачествен ремонт на турбото, или нещо кръстено (докато е била на сервиз колата.... (да  не дава  :flag: да е така, че  боя им е малко на тия от сервиза).

А тарамбуката е прав, ако са сменяни гумите с друг размер - е напълно възможно да даде разлика - за скоростта и оборотите.
 


аз несе маитапя но ако е сменял гуми по голями дори на високо обороти ще се усети силата на самия двигател / даже с по голями гуми щему набира по бавно но скороста трябва да се вдигне
 


Абе то ако е сложил по-високи гуми наистина ще набира по-бавно и реалната скорост ще се увеличи но показанията на скоростомера ще си останат старите.
Наистина е много учудващо това че се е променила скоростта при едни и същи обороти, защото скоростта е пропорционална на оборотите, и трябва да се промени предавателното отношение или да буксува съединител за да има промяна.
Отговори

se7en снимка se7en 13 юни 2006 - 22:53

SunMaster, тия от Бош измънкаха нещо че налягането било слабо.., т.е. възможно е да са тия лагери, защото за тях ми спомена и един приятел... ама от какво така изведнъж?! Не ви ли се вижда малко странно?!
Добре, а ще се върне ли старата й мощност като се сменят или само ще спре да мига лампата за маслото?! Защото дотук отидоха ~1300лв, а резултат никакъв, склонен съм да давам пари, но до един момент... не желая да си подменя всички части по нея докато тръгне както трябва. Аз тая кола я взех 101 коня и си ги искам всичките, ако ще ми работи на 80 или дори 90к.с. изобщо не я искам, махам я веднага. От старата бях доволен много, единствената причина поради която я смених бе това, че беше твърде бавна - 58к.с.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 13 юни 2006 - 23:36

горещите изгорели газове иа развъртат до 80,000-100,000 оборота при които голямата турбина от другата страна (нали са на обща ос) постига максимално налягане на въздуха. разбира се на тия обороти нито един лагер не издържа и затова оста на турбото "плува" във масло- което в повечето случаи е и маслото на двигателя- рядко турбо маслото е отделно. затова и е много важно на турбо колите да се сменя маслото редовно- иначе турбото изгаря...


тия от Бош измънкаха нещо че налягането било слабо.., т.е. възможно е да са тия лагери, защото за тях ми спомена и един приятел... ама от какво така изведнъж?! Не ви ли се вижда малко странно?!

а може би и не само биелните са тръгнали (но това като се отвори ще се види )

щом маслото от двигателя захранва турбото и от турбото ти е текло масло сещаи се че( двигатела остава без масло или пък оскъдно ) наистина е много възможно да са тръгнали но да неса се напълно скапали лагерите , затова и още караш
това несъм го измислил аз но от един пост на колега е та само събирам текстове
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 юни 2006 - 07:45

Не разбирам много от турбо двигатели, ама тези работи за лагерите съм ги чувал. А относно скоростта и оборотите тези от БОШ и някой от колегите е писал че това отношение не може да се промени и не зависи от размера на гумите, замислете се малко, единствено както каза някой ако боксува съединител. Размера на гумите има значение само за показанието на километража спрямо реално изминатите километри.
И защо да питам аз никой не се замисли за тези грешки дето са ги изтривали при диагностика, конкретно за "Рециркулация на отработените газове". Всеки проблем оказва влияние в работата на двигателя. Може и да са доста повече проблеми отколкото предполагате.

Успех

:flag:
Отговори

georgiam снимка georgiam 14 юни 2006 - 13:18

se7en, на Jun 13 2006, 10:53 PM, каза:

SunMaster, тия от Бош измънкаха нещо че налягането било слабо.., т.е. възможно е да са тия лагери, защото за тях ми спомена и един приятел... ама от какво така изведнъж?! Не ви ли се вижда малко странно?!
Добре, а ще се върне ли старата й мощност като се сменят или само ще спре да мига лампата за маслото?! Защото дотук отидоха ~1300лв, а резултат никакъв, склонен съм да давам пари, но до един момент... не желая да си подменя всички части по нея докато тръгне както трябва. Аз тая кола я взех 101 коня и си ги искам всичките, ако ще ми работи на 80 или дори 90к.с. изобщо не я искам, махам я веднага. От старата бях доволен много, единствената причина поради която я смених бе това, че беше твърде бавна - 58к.с.
 

това че е останала с малко масло или почти без определено води към бързо износване на лагерите! в сервиза са ти сменили само гарнитурата на главата, а самата глава ако не е проверена и шлаифана може да е от нея, може и да е спукана! относно маслото са ти сложили минерално 6тото е по гъсто и това малко вдига налягането на маслото ама това е замаскиране на проблема!
относно скороста и оборотите освен да са ти сменили скоростната кутия :flag: !
дано не съм прав ама маи отиват нещата към основен ремонт ама това си е ... :2angry1: но лагерите според мен са за смяна и смятам 4е като ги смениш ще се оправят нещата, естествено и проблема с главата трябва да се види!
Отговори

Гостsvetlio_i_* 14 юни 2006 - 14:14

:flag: колеги ниакои може ли да ми каже колко излиза ремонт на биелните лагери на вектра С16NZ .
Отговори

georgiam снимка georgiam 14 юни 2006 - 14:45

svetlio_i, на Jun 14 2006, 02:14 PM, каза:

:flag:  колеги ниакои може ли да ми каже колко излиза ремонт на биелните лагери на вектра С16NZ .
 

биелни и основни са около 70лв, едните биаха 30 а другите 40 или нещо подобно а шлаифането на вала е 60лв :)
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 14 юни 2006 - 15:22

До колегата se7en: При първото влизане в бокса, дали са слагали добавка в маслото за промивка на картера? Тва за проблемите с маслото.
Относно оборотите - друг вариант е оборотомера да не показва точно. Провери дали и километража е точен. Тоест километрите в час и оборотите да са както преди, само че сега уредите показват невярно.

Аз имам подобни неволи, но на Кадетт C14NZ - промил ми майстора картера (без да ме пита), сега на студено се чува шум от триене на метал в метал, а като загрее повдигачите тракат да си е..е майката! И не върви както преди ремонта! :flag:
Отговори

Гостsvetlio_i_* 14 юни 2006 - 16:03

georgiam, на Jun 14 2006, 02:45 PM, каза:

svetlio_i, на Jun 14 2006, 02:14 PM, каза:

:flag:  колеги ниакои може ли да ми каже колко излиза ремонт на биелните лагери на вектра С16NZ .
 

биелни и основни са около 70лв, едните биаха 30 а другите 40 или нещо подобно а шлаифането на вала е 60лв :)
 




благодариа колега за вниманието и информация :19a: та
Отговори

se7en снимка se7en 14 юни 2006 - 16:34

Колеги, аз се отказвам! Пуснах я в продажба вече, днес дори имах оглед и я харесаха. Друг да я прави, на мен ми писна да си губя времето и парите по автосервизи. Приключваме въпроса.
Отговори

se7en снимка se7en 20 юни 2006 - 08:11

На път към автокъщата в събота, минах през един приятел да дойде с мен и да ме вземе оттам като я оставя.Докато го чаках пред тях си свалих дебитомера за който бях броил 320лв, за да си го оставя за другата кола, която щеше да бъде същата. Олеее, като тръгна тоз автомобил, на 3-та 120км/ч, ама дърпа нечовешки, лудницата!!! Отказах се да я оставям, заредих догоре и газ към морето, с 2-ма човека и пуснат климатроник, стабилни 160км/ч.
И тия ще ми разправят, че толкова вървяла колата, кайсии толкова върви!!!
Днес пак бях до сервиза на Бош и преди това до магазина от който купих дебитомера. В сервиза установиха, че има отклонение в стойностите му с 1/10-та, направиха рекламация и сега съм с нов, който се държи чудесно вече.
А мислех да се отваря мотора пак и да се търси причината там.
Колеги, Бош си е Бош, но не изключвайте варианта за дефектна част, като моята например, която ми създаде толкова грижи и ми отне толкова време и пари!
Отговори

a man снимка a man 20 юни 2006 - 08:27

Ами браво и честито....То понякога си е и късмет да му :19a: , ми така е, пък било то Бош, или нещо друго(и аз така си изпатих навремето с едни свещи на Бош)
Айде газ :flag: и на море ;)

:19a:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg