Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Смяна на езика на дисплея

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 21 октомври 2008 - 16:28

 todcom, на Oct 19 2008, 08:47 PM, каза:

А в София къде може също да се направи това, и има ли някои представа колко струва самият дисплей защото на моя има пиксели кото не работят. Става въпрос за астра.

пикселите се ремонтират, има даже стикната тема.
а в София 'официални сервизи с лопата да ги ринеш - СофияАуто, Булвария, Дженеръс...
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 08 февруари 2009 - 18:43

Пичове Какво стана с програмирането на дисплеите. Аз наскоро си сложих МИД , обаче тапото му показва в галони и мили смисъл няма как да не е така защото колата е Воксхоу. Няма как да се разбере моментния разход показва мили на галон . Карам с 50 км (30 мили на 4ас ) и показва 45 мили на 1 галон с 2 мин сметки тва е 6.3.
Така има ли някаква програма с която може да препрогамирам тия глупости. Имам си ОБД 2 кабел
Отговори

Sasho07 снимка Sasho07 09 февруари 2009 - 21:08

За дисплея не знам, но ако това ще ти помогне аз си взех за омега за 80лева, а за езика отиваш в Дженерал моторс на бул. българия за 30 лева го правят на английски
Отговори

hudson снимка hudson 10 февруари 2009 - 20:06

 Georgi Staikov, на 08 Feb 2009, 06:43 PM, каза:


Имаш два варианта -
1. Започваш да се ровиш из нета за да намериш програма и кодовата таблица за да го направиш с твоя ОБД кабел.
или
2. Отиваш в сервиз "Стефанов" и за 20 лева ти програмират МИДа за твоя мотор и ти прехвърлят милите и галоните в километри и литри.
Избора е твой, успех.
Отговори

koko_t снимка koko_t 10 февруари 2009 - 20:44

Колега, пиши на Помагащ. Той ще той ще ти го препрограмира. Аз за моят бях при него, направи го за около 2 мин.
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 10 февруари 2009 - 22:22

При стефанов ме самнява да не ми кажат аа ти си си го слагал сам МИДА и затова ся даи 40-50 лв и накрая златен ще ми излезе
Инааче до колкото знам е от Вектра сри 1.8 която е сас 195 15 гуми и двигатела е по мощен с 10 конски сили и ми дава доста приблизителни стойности
А иначе никои ли незнае някоя примерна програма за промяна на тия кодове
Отговори

hudson снимка hudson 10 февруари 2009 - 23:19

 koko_t, на 10 Feb 2009, 08:44 PM, каза:

Колега, пиши на Помагащ. Той ще той ще ти го препрограмира. Аз за моят бях при него, направи го за около 2 мин.

Има една малка подробност - колегата е от Пловдив, а Помагащ е в София.

 Georgi Staikov, на 10 Feb 2009, 10:22 PM, каза:

При стефанов ме самнява да не ми кажат аа ти си си го слагал сам МИДА и затова ся даи 40-50 лв и накрая златен ще ми излезе
Инааче до колкото знам е от Вектра сри 1.8 която е сас 195 15 гуми и двигатела е по мощен с 10 конски сили и ми дава доста приблизителни стойности
А иначе никои ли незнае някоя примерна програма за промяна на тия кодове

Цената е една и съща, още повече и моя МИД аз си го слагах. Както ти написах по-горе, трябват ти кодовете (за определен двигател е определена стойност, както и езика и мерните единици). Но ако ги намериш и тръгнеш да ги вкарваш сам, не се отчайвай ако прогарамата не намери МИДа. Просто започни да сменяш годината на производство на дисплея, докато се конектнеш с него.
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 11 февруари 2009 - 18:37

добре де колега Hudson аз ще го мъча, но с коя програма да е е Въпроса ?
Ина4е за двигател и тия стойности нз доста точно ги дава само моментрия нормално ли е да е 1.3 л/ч
когато загрее на 90 градуса играе между 0.9-1.3 л/ч
Отговори

stepo3 снимка stepo3 12 февруари 2009 - 13:56

Колега, иди в Стефанов (струва между 20 и 30лв!, според зависи), не си създавай излишни главоболия....Аз имам ТЕХ-2, но така и не ми дава меню за бордкомп, която и година да избера. Моя дисплей беше от 2.5 V6, програмираха го и ме питаха дали съм го слагал аз, защото светят всички грешки поради липсващи датчици. Иначе при мен като загрее пада до 1.2-1.4 литра/час...мисля това е нормалното. На астрата (1.4) ми слиза до 0,9л/ч.
Успех!
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 12 февруари 2009 - 18:48

Добре значи варианта е Стефанов , ще видя кога ще намеря време случайно някои да знае работно време ??
Отговори

stepo3 снимка stepo3 12 февруари 2009 - 21:47

9:00 - 17:30 :)
Отговори

koko_t снимка koko_t 13 февруари 2009 - 19:07

[quote name='hudson' date='10 Feb 2009, 11:19 PM' post='537511']
Има една малка подробност - колегата е от Пловдив, а Помагащ е в София.
Колега и аз съм от Гоце Делчев, но при едно от ходенията ми в София се чух с колегата и решихме проблема/

Весел празник на всички утре
Отговори

Icemann снимка Icemann 14 февруари 2009 - 00:26

 stepo3, на 12 Feb 2009, 01:56 PM, каза:

Колега, иди в Стефанов (струва между 20 и 30лв!, според зависи), не си създавай излишни главоболия....Аз имам ТЕХ-2, но така и не ми дава меню за бордкомп, която и година да избера. Моя дисплей беше от 2.5 V6, програмираха го и ме питаха дали съм го слагал аз, защото светят всички грешки поради липсващи датчици. Иначе при мен като загрее пада до 1.2-1.4 литра/час...мисля това е нормалното. На астрата (1.4) ми слиза до 0,9л/ч.
Успех!

Ъ? Мойта със същата моторетка кат твойта дава 1.3/4. Говоря за C14SE :cabrio:
Отговори

hudson снимка hudson 18 февруари 2009 - 19:29

След като ми програмираха МИДа, на загрят двигател ми 0,9 - 1,0 л/ч в зависимост от включените консуматори. При стартиране на студен двигател първите 10 секунди е около 3 литра на час.
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 09 октомври 2009 - 12:48

а има ли как да се види дали МИД-а има нужда от програмиране или си е за този мотор , тоест може ли да се види за какъв мотор е бил
Отговори

помагащ снимка помагащ 09 октомври 2009 - 15:25

 stepo3, на 12 Feb 2009, 02:56 PM, каза:

Колега, иди в Стефанов (струва между 20 и 30лв!, според зависи), не си създавай излишни главоболия....Аз имам ТЕХ-2, но така и не ми дава меню за бордкомп, която и година да избера. Моя дисплей беше от 2.5 V6, програмираха го и ме питаха дали съм го слагал аз, защото светят всички грешки поради липсващи датчици. Иначе при мен като загрее пада до 1.2-1.4 литра/час...мисля това е нормалното. На астрата (1.4) ми слиза до 0,9л/ч.
Успех!

като имаш TECH2 защо ходиш в Стефанов ако нямаш софт обади се .
Отговори

tennessee снимка tennessee 09 октомври 2009 - 16:24

 wehrmacht, на 09 Oct 2009, 12:48 PM, каза:

а има ли как да се види дали МИД-а има нужда от програмиране или си е за този мотор , тоест може ли да се види за какъв мотор е бил


Да може - когато се натиснат двата бутона на функционалната ръчка едновременно и се задържат за няколко секунди - излизат две цифри които показват с какви стойности е програмиран дисплея. Респективно същото се прави като е свален дисплея (и включен) и се замасят 2та пина за ресет и функция (трябва да видя кои бяха).
Ето тук http://www.opel-info.../downloads.html са описани code-index таблиците за различните опел модели.
Специално за вектра Б Х18ХЕ излиза на дисплея нещо подобно 14972 009
Таблиците обаче не са много точни или поне аз съм виждал стоности които не съвпадат по таблица... може би колегите които работят със TECH 2 ще кажат повече по въпроса.

Поздрави
Отговори

emil_basaev снимка emil_basaev 11 декември 2009 - 15:39

Колеги аз писах за моя проблем в друга тема, но не видях че тази е закачена като важна за да пиша тук, та моята астра ф беше C20NE, сега е C20XE. Всичко по инсталацията сме закачили и си работи борда чудесно, но с ОP-COM-а на един приятел, не можем да се закачим изобщо. Дава си иначе номера на ЕКУ-то и можем да четем и трием грешки, но ни живи данни, ни можем да влезем в МИД-а, да му сменим езичето. Сега важна подробност е че маторя е от Кадет, а ОР-СОМ-а го дават за след 90-а година. Има ли смисъл според вас да ходя в тукашното представителсто на Опел или? В смисъл има ли шанс за смяната?

П.С. М/у другото важна подробност според мен е, че на моята кола се оказа, че някой най-вероятно е базикал буксата за диагностика, защото първоначално не ми работеше самодиагностиката, но всъщност се оказа, че са разменени крачетата(и аз не знам защо) та моите се падат диагонално на нормалите, ако иначе са си долните 2 крачета от ляво при мен са горните 2 от дясно. Дали да не махна таблото и по Аутодата да си ги наредя както трябва?
Отговори

stepo3 снимка stepo3 11 декември 2009 - 15:54

И при мен, а както и при други Оп-ком не се свързва с МИД-а и неможе да го програмира. А това става независимо от вида на двигателя (ЕКУ), двете системи са различни. Така и годината на мотора не е от значение, а тази на МИД-а. Иначе ако си му пуснал правилно двата извода към диагностичната букса би трябвало в официалния представител да се свържат и евентуално програмират.
Отговори

emil_basaev снимка emil_basaev 11 декември 2009 - 16:13

 stepo3, на 11 Dec 2009, 15:54, каза:

И при мен, а както и при други Оп-ком не се свързва с МИД-а и неможе да го програмира. А това става независимо от вида на двигателя (ЕКУ), двете системи са различни. Така и годината на мотора не е от значение, а тази на МИД-а. Иначе ако си му пуснал правилно двата извода към диагностичната букса би трябвало в официалния представител да се свържат и евентуално програмират.


Но при положение че той си е оригинален(GSI) би трябвало да са си вързани правилно кабелчетата към диагностичната нали така? Иначе ще се ходи значи, благодаря за инфото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg